Marko Vuković: “Gladni smo uzvrata, te želimo majstoricu!”

U subotu se odigrala prava muška utakmica, prva utakmica četvrfinala u doigravanju za prvaka Hrvatske. Ovog puta su bili sretniji Makarani, koji su slavili nakon preokreta protiv Vrgorca rezultatom 3:2. To je bila prva pobjeda Novog Vremena protiv Vrgorčana u ovoj sezoni. Sigurno je da su “nebeskoplavi” iz Vrgorca motivirani i da žele izboriti majstoricu. Razgovarali smo s Markom Vukovićem, vratarem “nebeskoplavih” koji se osvrnuo na prvi četvrtfinalni dvoboj, te je za naš magazin najavio uzvratni dvoboj u Vrgorcu.

Prošlu subotu ste igrali prvu četvrtfinalnu utakmicu doigravanja za prvaka Hrvatske. Vodili ste 2:0, no na koncu ste poraženi golom iz akumulacije u posljednjoj minuti. Možete li nam prokomentirati susret?

Prošlu subotu smo odigrali pravi derbi u Makarskoj gdje smo ušli s velikom željom za pobjedom i otišli s vodstvom od 0:2 na poluvrijeme. U drugo poluvrijeme smo ušli jako loše i to su Makarani kaznili. Nažalost ovaj derbi nije mogao proći bez uplitanja sudaca, iako je sudački par predvođen sucem koji spada u elitne UEFA suce, te bi bilo razumno očekivati od njega da će profesionalno pristupiti zadatku. Ovo govorim jer jednostavno nije izjednačio sudački kriterij. Vidite, ovo jednostavno treba reći jer su to stvari koje uništavaju sport koji toliko volimo. Ne tražimo alibije i svjesni smo da smo sami sebe doveli u tu situaciju gdje oni mogu pripomoći jednoj strani, ali zašto je to potrebno? To se pitam. Pokazali smo totalne razlike u pristupu kroz dva poluvremena i svjesni smo da jedino pristupom iz prvog poluvremena možemo slaviti u Vrgorcu.

U subotu igrate drugi susret, ovaj put u Vrgorcu. Kakav susret možemo očekivati?

U uzvratnoj utakmici u Vrgorcu možete očekivati bespoštednu borbu u kojoj će sudjelovati samo oni koji su spremni ostaviti zadnju kap “krvi” da izbore majstoricu u Makarskoj!

Može biti slika sljedećeg: Jedna osoba, u zatvorenom i tekst "A ALUMNUS Zagrel"

Kakva je atmosfera u svlačionici? Vidjeli smo da ste bili razočarani nakon prvog susreta, ali prednosti od 2:0 u Makarskoj, te dvije pobjede u ligaškom dijelu natjecanja zasigurno ulijevaju optimizam?

Tako je. Dvaput smo ih pobjedili u prvenstvu kad nam je bilo najteže i pokazali smo da znamo kako ih pobjediti. Atmosfera u ekipi je točno onakva kakva treba biti. Gladni smo uzvrata i sve ovo vezano za suđenje nam daje dodatni motiv za pobjedu. Znamo što trebamo raditi i svjesni smo da ćemo morati odigrati najbolju utakmicu u sezoni ako želimo pobjedu.

Mislite li da bi Vam navijači bili vjetar u leđa sada u jako važnom trenutku?

Neizmjerno mi je žao sto ovu sezonu nismo smjeli imati navijače jer je to sve jednom klubu kao Vrgorac. Oni su temelj kluba i krucijalni igrač kad su u pitanju ovako velike utakmice.
Poruka za kraj Vašim “Kamenjarima” i čitateljima portala “CROfutsal”.
Dragi Kamenjari, znate koliko su bitne utakmice protiv Makarske i obećajem Vam da ćemo dati sve od sebe da vas obradujemo. Budite uz nas!
Može biti slika sljedećeg: Jedna osoba i stajati

O nama Luka Mladinić

Luka Mladinić je novinar i fotograf CROfutsal portala od ljeta 2020. godine.

2.HMNL-zapad | Otočac uvjerljiv protiv Bjelovara, prva pobjeda UspinjačeGimke

Jučer su odigrana 3 susreta 3. kola 2.HMNL-zapad. Otočac je protiv Bjelovara ostvario uvjerljivu pobjedu, …