Moro: “Nastavit ćemo ispisivati našu priču u prvoj ligi i dogodine!”

Razigravanje za ostanak/ulazak u 1. HMNL se igra u četvrtak, a igrat će pretposljednja momčad 1. HMNL, AFC Universitas i drugoplasirana momčad s netom završenog kvalifikacijskog turnira za ulazak u 1. HMNL, MNK Murter. Splitski Studenti su u odnosu na svoju debitantsku sezonu, u kojoj su na kraju regularnog dijela završili šesti, a onda u četvrtfinalu ispali od kasnijeg viceprvaka Vrgorca, ove sezone podbacili i završili deveti no još imaju šanse zadržati prvoligaški status. Ususret dvoboju s Murterom javili smo se kapetanu Universitasa, Nikoli Mori, a u nastavku vam donosimo što nam je imao za reći.

Prošle sezone ste bili veoma ugodno iznenađenje, a ove sezone druga priča, pogotovo u drugom dijelu sezone. Jednostavno vas nije išlo ove sezone. Koji je razlog tome?

Pa slušajte, sami ulazak u sezonu i nije bio loš, pogotovo nakon pobjeda nad Olmissumom i Splitom. Međutim, očito su te ozljede od početka sezone napravile veliku štetu u našoj rotaciji, jer su nam u toj ključnoj fazi falila 3-4 stožerna igrača. Nakon toga se ušlo u rezultatsku krizu koja je ostavila traga na cijelu ekipu, pogotovo psihološki, iako smatram da je ključni problem bio taj što smo previše razmišljali o drugima umjesto o sebi samima.

U ova tri kola nakon pauze uzrokovane pandemijom koronavirusa ste pokazali kako vam možda i nije mjesto tu gdje se nalazite. U velikom dijelu utakmica ste bili ravnopravan protivnik, a u posljednjoj utakmici ste tri četvrtine prvog poluvremena bili dominantnija momčad, ali bi onda uslijedili veliki padovi u igri. Možete li nam dati analizu upravo ove posljednje utakmice protiv Squarea gdje ste imali jedno od ponajboljih poluvremena ove sezone, ako ne i najbolje.

Da, složio bih se s Vama. Nakon korona krize odigrali smo odlične utakmice i pokazali da se možemo nositi sa svima, ali na našu žalost to bi trajalo samo do 30. minute, kao i u tom zadnjem kolu, međutim utakmica traje 40 minuta. Konkretan odgovor što je točno problem ni sami ne znamo. Da znamo bilo bi ga jednostavnije riješiti. Prvo poluvrijeme protiv Squarea je bilo fantastično izuzmemo li prvih 5 minuta i upravo takav nogomet je ono što mi želimo postici da traje u kontinuitetu, ali za to nam fali još malo iskustva.

Na zadnjoj utakmici ste se upisali u strijelce, a u drugom dijelu sezone ste preuzeli i kapetansku traku. Jeste li zadovoljni svojim učinkom ove sezone?

Lako za strijelce, to je nebitno. Bitno je da ekipa pobjeđuje i gledajući situaciju u kojoj se trenutno nalazimo naravno da nisam zadovoljan jer mi je ekipa ispred nekih osobnih statistika, vjerujem kao i svima u našoj ekipi i zbog takvog kolektiva velika mi je čast i zadovoljstvo što sam izabran za novog kapetana. Nadam se da ću opravdati tu ulogu.

U četvrtak imate priliku izboriti ostanak u prvoj ligi. Dobar dio vaših suigrača, uključujući i vas poznaje dio momčadi Murtera jer ste dijelili svlačionicu s njima, a i privatno ste prijatelji. Kako će biti igrati u takvoj situaciji i možete li nam dati kratku najavu tog susreta?

Istina. Tu ima dosta poznatih lica i odličnih igrača. Murter je u ovim kvalifikacijama pokazao da se radi o odličnoj momčadi koja može naštetiti svima, ali uz maksimalan respekt prema Murteru uvjeren sam da smo mi tu favoriti i da ćemo to pokazati na terenu u četvrtak i nastaviti ispisivati našu priču u prvoj ligi i dogodine.

Ukoliko ostanete u prvoj ligi, što možemo očekivati od AFC Universitasa sljedeće sezone?

Kad ostanemo u ligi mogu obećati maksimalno zalaganje ekipe da nam se ne ponovi ovakva sezona te da izvučemo pouke iz ove za bolje rezultate u sljedećoj.

Imate li poruku za naše vjerne čitatelje?

Nastavite pratiti CROfutsal i ostanite živi i zdravi!

Novinar i voditelj marketinga na portalu.

AURELIA | “Žuto-crni” u usponu…

Iz vinkovačke Aurelie je uspješnih 10 dana u kojima su “žuto-crni” osvojili kup regije “Istok”, …