Novo Vrijeme Apfel “pomelo” splitske “studente”!

U utakmici 18. kola 1.HMNL u Makarskoj su se sastali Novo Vrijeme Apfel i Universitas. U prvom poluvremenu igralo se vrlo čvrsto, a kao posljedica toga bio je rezultat o:o na kraju prvog poluvremena. U drugoj minuti nastavka Sven Horvath dovodi domaćine u vodstvo, a samo minutu kasnije Toni Jelavić zabija za 2:0. Pet minuta prije kraja Igor Osredkar krasno poentira za 3:0, a niti minutu kasnije kapetan domaćih Mate Vuković pogađa za 4:0. U posljednjoj minuti utakmice Igor Osredkar svojim drugim golom na utakmici stavlja “točku na i”. Ovo je ujedno bilo i posljednje kolo uoči play-offa. Novo Vrijeme u doigravanje ulazi s druge pozicije, a protivnik u četvrtfinalu bit će im sedmoplasirani Vrgorac. Splitski “studenti” pak u play-off kreću sa petog mjesta, a na prvoj “stepenici” doigravanja za prvaka stoji im Futsal Dinamo.

Kolo: 18. kolo
Datum: 02.04.2021.
Dvorana: GSC Makarska

NOVO VRIJEME APFEL – UNIVERSITAS  5:0 (0:0)

Prvi sudac: Zdravko Kuran
Drugi sudac: Ivan Šalinović
Treći sudac: Mario Budimir
Četvrti sudac: Luka Kovač-Levantin
Delegat: Tomislav Grabovac
Kontrolor suđenja: Andrej Pejić

NOVO VRIJEME APFEL: Jakša Herceg, Mate Vuković, Anderson Alves Carneiro Da Silva Pulinho, Josip Brkić, Toni Jelavić, Igor Osredkar, Josip Jović, Karlo Antunović, Gabrijel Lasić, Roko Gašpar, Rodrigo Pereira Dos Santos, Sven Anton Horvath, Filip Bašković, Krešimir Herceg, trener: Teo Strunje

UNIVERSITAS: Filip Milas, Ante Mijić, Edo Radmilo, Ante Crnjac, Mateo Kljunak, Ivan Gotovac, Karlo Kovačić, Filip Kosor. Božo Sučić, Ivor Šuljić, Ivan Tustonjić, Toni Vujić, Ivo Jukić, trener: Marin Mandić

STRIJELCI: 1:0 Horvath (22′), 2:0 Jelavić (23′), 3:0 Osredkar (35′), 4:0 Vuković (36′), 5:0 Osredkar (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Novo Vrijeme Apfel 5 (2+3), Universitas 2 (1+1)

ŽUTI KARTONI: Lasić (30′), Brkić (33′) – NOVO VRIJEME APFEL

IGRAČ UTAKMICE: Igor Osredkar (NOVO VRIJEME APFEL)

Prvu pravu priliku vidjeli smo u 2. minuti. Brkić je uputio neugodan udarac prema vratima gostiju, no otišlo je pored gola. Vrlo brzo vidjeli smo i prvi pokušaj Splićana. Kapetan gostiju Gotovac potegnuo je iz slobodnjaka, ali njegov je udarac prohujao pored vratnice. U 9. minuti Tustonjić je odjurio u kontru, no pucao je vrlo neprecizno. Samo minutu kasnije bilježimo i drugu veliku priliku Makarana. Domaćini su imali korner, iz kojeg je Osredkar sjajno uposlio Brkića, koji iz blizine puca ravno u Milasa. U 11. minuti svoj udarac okušao je i mladi Lasić, ali u njegovom udarcu nije bilo preciznosti. Niti minutu kasnije isti igrač našao se u matnoj situaciji, no Milas je nesavladiv i rezultat je ostao nepromijenjen. Dvije minute kasnije Brkić je odlično probio desnu stranu i ubacio oštru loptu u kazneni prostor. Lopta dolazi do Osredkara, koji je spetljao i upropastio novu veliku priliku za vodstvo domaćina. U 15. minuti AFCU je imao još jednu dobru situaciju, no udarac novopečenog hrvatskog reprezentativca Hrstića otišao je pored vrata Hercega. Desetak sekundi kasnije, Novo Vrijeme ponovno prijeti, a ovaj put u glavnoj ulozi bio je Osredkar. Prvo je sjajnim “biciklom” zaljuljao obranu Universitasa, potom i odlično pucao, ali njegov pokušaj krajnjim naporom zaustavlja Milas. Dvije minute kasnije vidjeli smo fantastičan udarac Šuljića, no istaknuo se i vratar domaćih Herceg. U 18. minuti vidjeli smo čak tri izrazite prilike domaćina. Brkić se zatekao sam ispred Milasa, međutim čuvar gostujuće mreže odlično je ukrotio i ovu šansu. Lopta se odbila ravno na noge Jelaviću, čiji je udarac bio jako neprecizan. Koju sekundu kasnije, Herceg je bacio loptu preko cijelog terena, a ona dolazi ravno na glavu kapetana domaćih Vukovića, čiji pokušaj loba odlazi pored desne vratnice. Samo minutu kasnije, ponovno je bilo uzbudljivo pred gostujućim vratima. Vuković je odličnom zračnom dijagonalom pronašao Horvatha, koji puca iz voleja, no lopta odlazi visoko preko gola. U posljednjoj minuti prvog dijela Osredkar se našao u odličnoj prilici, ali njegov udarac ponovno zaustavlja raspoloženi Milas. Na odmor se tako otišlo s početnih 0:0.
Nastavak je počeo vrlo žustro, te smo u prve tri minute vidjeli čak dva pogotka, oba u mreži Universitasa. U 22. minuti Horvath je pretrčao cijeli teren, te rutinski zabija za vodstvo domaćina, 1:0! Samo minutu kasnije, Novo Vrijeme dolazi do povećanja prednosti. Jelavić je oduzeo jednu loptu igračima AFCU-a, te povukao kontru, koju je u konačnici bez problema i realizirao za 2:0. Dvije minute kasnije svoj udarac testirao je i Rodrigo, ali Milas je bio spreman na to. Minutu kasnije Kovačić se našao sam ispred Hercega, koji odlično čita njegov udarac. Dvije minute kasnije vratima domaćih zaprijetio je i Sučić, no Herceg je to obranio bez poteškoća. U 29. minuti vidjeli smo čak dvije izgledne situacije pred golom Makarana. Igrači Universitasa ponovno su se zatekli sami pred Hercegom, međutim golman domaćih sjajno zaustavlja zicere Kljunka i Kosora. Već u sljedećoj akciji Kljunak još jednom prijeti, ali njegov udarac je blokiran. Isti igrač ponovno je u glavnoj ulozi i u 32. minuti, no u ključnom trenutku se spetljao i upropastio još jednu izglednu priliku. Samo nekoliko sekundi kasnije priliku za povećanje vodstva imao je Osredkar, međutim njegov je udarac otišao pokraj gola. U 35. minuti isti igrač sjajno je povukao kontru, te je odlično pogodio za 3:0. Samo minutu kasnije u šansi se našao i Vuković, no bio je vrlo neprecizan. Ipak, već u sljedećem napadu kapetan domaćih napravio je ono što je samo koju sekundu ranije propustio učiniti. Osredkar je izveo aut, a lopta je došla do Vukovića koji iz neposredne blizine zabija za velikih 4:0 domaćina. U 37. minuti Sučić je bio u izglednoj prilici za AFCU, no iz teške pozicije nije uspio pogoditi okvir gola. U posljednjoj minuti utakmice Igor Osredkar postiže svoj drugi gol na večerašnjoj utakmici za konačnih 5:0, kojim je ujedno i preuzeo prvo mjesto na ljestvici strijelaca 1.HMNL (16 golova).