Novo Vrijeme Apfel slavilo kod Futsal Dinama

Novo Vrijeme Apfel upisalo je vrijednu pobjedu na gostovanju kod Futsal Dinama. Pobjeda dobiva dodatno na značaju to što su uz slavlje na izravnim konkurentom za što bolje pozicije uoči doigravanja to postigli s maksimalno suženom rotacijom. Junaci pobjede su bili vratar Bašković i neumorni Osredkar koji je uz to što je dirigirao cijelom obranom postigao i dva zgoditka. U idućem kolu Futsal Dinamo gostuje kod Square, dok će Novo Vrijeme Apfel doćekati posljednjeplasirani Osijek.

Kolo: 10. kolo
Datum: 23.1.2021.
Vrijeme: 20:00
Dvorana: SD Sutinska Vrela, Zagreb
Gledatelja: –

FUTSAL DINAMO – NOVO VRIJEME APFEL 1:3 (0:2)

Prvi sudac: Josip Dujmić
Drugi sudac: Mario Lulić
Treći sudac: Boris Stanić
Četvrti sudac: Mario Blažin
Delegat: Ivan Župan

FUTSAL DINAMO: Mario Herceg, Nikola Badrov, Davor Kanjuh, Mihovil Prgomet, Kristian Čekol, Filip Novak, Ivan Pavlić, Matija Đulvat, Kristijan Grbeša, Mateo Mužar, Hrvoje Penava, Toni Vučković, Daniel Matković, Jakov Mudronja, trener: Alen Jukić

NOVO VRIJEME APFEL: Filip Bašković, Igor Osredkar, Duje Bajrušović, Josip Brkić, Pulinho, Jakša Herceg, Mate Vuković, Toni Jelavić, Ante Sokol, Gabrijel Lasić, Rodrigo, Anton Sven Horvath, trener: Teo Strunje

STRIJELCI: 0:1 Osredkar  (11′), 0:2 Osredkar (12′), 1:2 Prgomet (22′), 1:3 Jelavić (27′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Futsal Dinamo 4 (2+2) ; Novo Vrijeme Apfel  11 (6+5)

ŽUTI KARTONI:  – FUTSAL DINAMO
Pulinho (8′), Jelavić (15′), Brkić (30′) – NOVO VRIJEME APFEL

IGRAČ UTAKMICE:  Igor Osredkar (NOVO VRIJEME APFEL)

Prvu opasniju priliku vidjeli smo u 3. minuti kada na dodavanje Pulinha Osredkar prebacuje vrata, da bi samo nekoliko sekundi nakon Pulinho uposlio Brkića koji u pada pogađa vratnicu. Futsal Dinamo je odgovorio minutu nakon preko Čekola i Prgometa čije udarce Bašković brani. Nakon toga u 5. minuti Penava je izašao sam pred Baškovića i pogodio gredu. Na isteku 6. minute Sokol je presjekao dodavanje Hercega te uzdrmao gredu. Stopostotnu priliku u 9. minuti propustio je Čekol koji je na dodavanje Badrova pogodio vratnicu tada praznih vrata gostiju. Makarani su uzvratili u 11. minuti kada nakon Osredkarovog kornera Jelavić s 10 metara iz kosa pogađa još jednu gredu. Međutim samo nekoliko trenutaka nakon Novo Vrijeme je povelo nakon što je Osredkar oduzeo loptu neopreznom Čekolu u kaznenom prostoru domaćih te mirno pospremio loptu u mrežu. Iduća minuta je bila sadržajna, prvo je Novakov udarac obranio Bašković da bi samo nekoliko trenutaka nakon Makarani napravili 5. prekršaj. Ipak 12. minutu je obilježio Osredkar svojim novim zgoditkom za 0:2. Nakon kornera Jelavić pronalazi usamljenog reprezentativca Slovenije u srcu kaznenog prostora Futsal Dinama za povećanje gostujuće prednosti. Futsal Dinamo je odgovorio u iduće dvije minute preko Čekola iz daljine i Prgometa iz blizine, međutim u oba navrata Bašković izlazi kao pobjednik. U 15. minuti Jelavić radi 6. prekršaj na 7 metara od svoga gola te Grbeši daje mogućnost da smanji rezultat, međutim i ovoga puta Bašković izlazi kao pobjednik. Futsal Dinamo nastavlja prijetiti te u 17. minuti Mudronja nakon sjajnog solo prodora izlazi pred Baškovića, ali ovoga puta lopta prolazi uz lijevu vratnicu. U istoj minuti gledamo novu izgubljenu loptu Futsal Dinama u svojoj polovici nakon čega udarac Vukovića uz blok Kanjuha završava na gredi. Minutu nakon ponovno Bašković ne dozvoljava smanjenje vodstva domaće momčadi kada odlično ulazi u Novakov šut.

Futsal Dinamo je smanjio na 1:2 u 22. minuti kada se udarac Badrova odbija od greda točno ispred Prgometa koji nema težak zadatak smanjiti rezultat. U idućoj minuti Čekol iz daljine testira budnost Baškovića koji desnom nogom brani prizeman udarac Dinamova lijevaka. U 27. minuti Novo Vrijeme povećava svoju prednost na 1:3. Sve je napravio Jelavić, prvo je oduzeo loptu na svojoj polovici da bi se nakon toga sjurio po desnoj strani i desnom nogom od grede loptu zakucao iza Hercega. Nakon toga uslijedilo je zatišje sve do 37. Minute kada nakon uigrane akcije iz prekida Novak s 12 metara iskosa tjera Baškovića na paradu. Zadnje dvije minuti Futsal Dinamo kreće s Penavom u ulozi golmana-igrača, no iz toga se nije ništa konkretnije nije izrodilo, štoviše Jelavić i Osredkar su mogli i podebljati prednost Novog Vremena Apfel.

O nama Marijan Čolak

BiH trijumfom u Rumunjskoj na korak do povijesnog uspjeha!

Futsalska reprezentacija Bosne i Hercegovine na korak je do povijesnog uspjeha, plasmana na smotru najboljih …

UEFA Futsal Liga Prvaka | Poznata satnica utakmica završnog turnira!

Prije otprilike dva tjedna smo vas na našem portalu obavijestili kako je zbog situacije s …