Novo Vrijeme Apfel u derbiju bolje od Split Tommyja!

Prvi ovosezonski prvenstveni poraz Split Tommy je pretrpio na gostovanju u Makarskoj. U derbiju 9.kola 1.HMNL Novo Vrijeme Apfel je bilo bolje od Splićana i ostvarilo pobjedu 3:0!

Kolo: 9.kolo
Datum: 02.12.2017.
Vrijeme: 19:00
Dvorana: GSD Makarska, Makarska
Gledatelja: 800

NOVO VRIJEME APFEL – SPLIT TOMMY  3:0 (1:0)

Prvi sudac: Saša Tomić
Drugi sudac: Nikola Jelić
Treći sudac: Ivan Mujan
Četvrti sudac: Miloslav Šimac
Delegat: Mirko Vrcan

NOVO VRIJEME APFEL: Filip Bašković, Mate Vuković, Igor Osredkar, Ante Sokol, Duje Bajrušović, Vedran Kazazić, Marin Musinov, Eduardo Farias de Souza, Vlado Andrijašević, Ivor Šuljić, Vinko Nižetić, Tomislav Domić, Jakša Herceg, Elvis Perković, trener: Teo Strunje

SPLIT TOMMY: Žarko Luketin, Filip Kosor, Jakov Grcić, Josip Jurlina, Ante Ćorluka, Josip Suton, Luka Perić, Alen Marić, Luka Tešija, Antonio Sekulić, Tihomir Novak, Ivo Jukić, trener: Victor Acosta Garcia

STRIJELCI: 1:0 Kazazić (11′), 2:0 Musinov (38′), 3:0 Bašković (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Novo Vrijeme Apfel 9 (4+5); Split Tommy 10 (5+5)

ŽUTI KARTONI: Bajrušović (24′), Musinov (36′), Kazazić (37′) – NOVO VRIJEME APFEL
Grcić (29′), Perić (33′), Suton (38′) – SPLIT TOMMY

IGRAČ UTAKMICE: Vedran Kazazić (NOVO VRIJEME APFEL)

U velikom derbiju odigranom pred oko 800 gledatelja u Makarskoj, Novo Vrijeme Apfel je nanijelo prvi ovosezonski poraz Split Tommyja. Splićani su bolje ušli u utakmicu, te su imali terensku inicijativu, no bez ozbiljnijih prilika. Prvo veće uzbuđenje bilježimo u 9.minuti kada udarac Eduarda sa 7 metara vratar Lukatin brani nogom. Uzvratili su gosti preko Grcića koji prolazi Vukovića po desnoj strani, no njegov udarac s vrha kaznenog prostora brani Bašković. U 11.minuti domaćin je poveo kada Kazazić dugu loptu petom šalje pored Luketina u njegov donji lijevi kut za 1:0! Mogli su gosti vrlo brzo do izjednačenja, no iz slične situacije Perić ne uspijeva savladati Baškovića. Na odmor se otišlo s minimalnom prednošću domaćina.
Prvo veće uzbuđenje u nastavku bilježimo u 23.minuti kada udarac Eduarda zaustavlja vratnica. U tvrdoj utakmici teško su se stvarale izgledne prilike, a u završnoj fazi susreta Splićani prelaze na igru s Novakom u ulozi golmana-igrača. To koriste domaći, te preko Musinova dolaze do povećanja vodstva. Musinov je sa svoje polovice pogodio prazan gol gostiju i doveo domaćina na prag trijumfa, 2:0! Vrijedi spomenuti i kako je Osredkar u dva navrata promašio prazan gol gostiju. U 38.minuti Suton je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, te se domaćinu pružila nova velika prilika iz penala, no Osredkar puca preko gola. Točku na “i” velike pobjede domaćih stavlja vratar Bašković zabivši duboko sa svoje polovice u prazan gol za konačnih 3:0! Novo Vrijeme je tako ostvarilo veliku pobjedu bodovno se izjednačivši sa Splićanima, koji su u Makarskoj upisali prvi ovosezonski poraz.

SUPERKUP | Olmissum – Uspinjača 25. rujna u Omišu!

Prvak 1. Hrvatske malonogometne lige, Olmissum i osvajač Hrvatskog malonogometnog kupa, Uspinjača Gimka će 25. rujna s početkom …

SP 2021 | Predstavljena službena maskota!

Naša U19 reprezentacija je prošle godine u Latviji osvojila povijesno europsko srebro. Sljedeće godine se …