Novo Vrijeme Apfel u uzbudljivom susretu bolje od Squarea!

U prvom susretu 8.kola 1.HMNL Novo Vrijeme Apfel je slavilo protiv dubrovačkog Squarea rezultatom 3:1! U uzbudljivom susretu “apfelovci” su bili bolji suparnik, te su zasluženo ostvarili vrijednu pobjedu, a više o samom susretu donosimo u nastavku.

Delegat: Branko Kurtaj

NOVO VRIJEME APFEL: Filip Bašković, Mate Vuković, Anderson Alves Carneiro Da Silva Pulinho, Toni Jelavić, Igor Osredkar, Ante Sokol, Duje Bajrušović, Vedran Kazazić, Nikola Pašalić, Rodrigo Pereira Dos Santos, Roko Gašpar, Sven Anton Horvath, Jakša Herceg, trener: Teo Strunje

SQUARE: Zoran Primić, Haron Džanković, Luka Vuletić, Hrvoje Cvjetković, Gordan Duvančić, Antonio Konsuo, Matej Perić, Josip Nebergoj, Damjan Šulić, Ante Franković, Alen Turuk, trener: Hans Matić

STRIJELCI: 1:0 Kazazić (2′), 1:1 Cvjetković (34′), 2:1 Bajrušović (34′), 3:1 Osredkar (38′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Novo Vrijeme Apfel 9 (4+5); Square 9 (4+5)

ŽUTI KARTONI: Šulić (26′), Duvančić (33′) – SQUARE

IGRAČ UTAKMICE: Duje Bajrušović (NOVO VRIJEME APFEL)

Makarani su poveli već u 2.minuti nakon lijepe akcije iz auta gdje Bajrušović dodaje za Kazazića koji s vrha kaznenog prostora zabija za 1:0! U 6.minuti lijepu su kontru odgrali Pulinho i Bajrušović, lopta u završnici dolazi do Osredkara koji sa 7 metara puca za malo pored vratnice. U 13.minuti Bajrušović je sjajno dugom loptom proigrao Jelavića koji s desne strane izlazi sam pred Primića, no puca pored vratnice. Do kraja poluvremena gledamo ujednačenu igru, no nije bilo izglednijih prilika, te se na odmor otišlo s minimalnom prednošću domaćina.
Prvu priliku u nastavku bilježimo u 23.minuti kada Jelavićev udarac s 9-10 metara Primić nogom odbija u korner. U 26.minuti Nebergoj se lijepo između dvojice suparničkih igrača izborio za udarac s vrha kaznenog prostora, no puca pored vratnice. Dvije minute kasnije bilježimo lijep pokušaj Horvatha s 10ak metara, a Primić vrhovima prstiju odbija loptu u korner. Nedugo zatim Primić sjajno dugom loptom proigrava Konsua čiji pokušaj glavom Bašković brani atraktivnom intervencijom. U 34.minuti gosti dolaze do izjednačenja preko raspoloženog Cvjetkovića koji je uz aut liniju prošao Bajrušovića, te špicem s 9-10 metara savladao Baškovića. No radost gostiju nije dugo trajala. Tek što su pošli s centra Makarani dolaze do nove prednosti. U lijepoj akciji Kazazić odigrava za Jelavića čiji udarac brani Primić, no na odbivenu loptu natrčava Bajrušović i zabija pod gredu za 2:1! U 36.minuti Pulinho je lijepo prošao u kontri, dodao desno za Kazazića koji klizećim startom pokušava savladati Primića, no reprezentativni vratar je siguran. U slijedećoj minuti Vuković je s desne strane proigrao na drugoj vratnici Kazazića, a njegov udarac iz blizine maestralnom intervencijom brani Primić. U 38.minuti gosti prelaze na igru s Džankovićem u ulozi golmana-igrača, te već u prvom napadu umalo dolaze do izjednačenja. Udarac Cvjetkovića obranio je Bašković, a u nastavku akcije brani udarce Šulića i Duvančića gdje su mnogi već vidjeli loptu u golu. Nedugo zatim utakmica je odlučena. U novom napadu gostiju s golmanom-igračem Osredkar je presjekao loptu i sa svoje polovice zabija u prazan gol za 3:1! Do kraja više nije bilo većih uzbuđenja. Novo Vrijeme Apfel je ostvarilo zasluženu pobjedu za povratak na pobjednički kolosjek nakon prošlotjednog poraza od Crnice.

2.HMNL-istok | Brod 035, Nova Gradiška i Jakšić ostvarili uvjerljive pobjede

Jučer su odigrana preostala 3 susreta 19. kola 2.HMNL-istok. Vodeći Brod 035 ostvario je očekivanu …

EURO 2022. | Raspored kvalifikacijskih dvoboja

Kao što Vam je svima poznato, reprezentacija Hrvatske protiv Ukrajine igra ključne dvoboje za plasman …