Novo Vrijeme bolje od Vrgorca na otvaranju sezone!

Novu sezonu 1.HMNL otvorili su Vrgorac i Novo Vrijeme te pružili sjajnu predstavu u “Svebiokovskom” derbiju. Nakon izjednačenog prvog poluvremena u kojem su pred kraj istog “nebeskoplavi” mogli otići s vodstvom na odmor, u nastavku odličnim otvaranjem Makarani okreću vodu na svoj mlin te dolaze do vrijedne pobjede na neugodnom gostovanju.

Delegat: Dražen Bumbak

VRGORAC: Zoran Primić, Duško Martinac, Josip Govorko, Bruno Jakovljević, Marko Gašpar, Dos Santos Guilherme, Duje Dragičević, Mate Marinović, Marlon Da Silva Luciano, Ante Kraljević, Zdravko Turić, Josip Bošković, Ivan Grbavac, Marko Vučić, trener: Krešimir Ćubelić

NOVO VRIJEME APFEL: Jakša Herceg, Blago Gašpar, Vedran Kazazić, Anderson Alves Carneiro Da Silva Pulinho, Toni Jelavić, Mate Vuković, Marin Musinov, Luka Suton, Gabrijel Lasić, Roko Gašpar, Sven Anton Horvath, Bartul Ora, Filip Bašković, trener: Teo Strunje

STRIJELCI: 0:1 Kazazić (5′), 1:1 Guilherme (6′), 1:2 Jelavić (21′), 1:3 Pulinho (26′), 2:3 ag – Kazazić (33′), 2:4 Gašpar (37′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Vrgorac 9 (3+6); Novo Vrijeme Apfel 10 (5+5)

ŽUTI KARTONI: Dragičević (5′), Primić (21′), Bošković (34′), Gašpar (35′) – VRGORAC
Suton (9′), Lasić (35′) – NOVO VRIJEME APFEL

IGRAČ UTAKMICE: Anderson Alves Carneiro Da Silva Pulinho (NOVO VRIJEME APFEL)

Uzbudljivo prvo poluvrijeme otvorio je Kazazić udarcem pokraj gola nakon što je oduzeo loptu i sjurio se prema vratima Vrgorca. U 5. minuti Novo Vrijeme dolazi do prednosti nakon što je Kazazić iz slobodnog udarca s 8 metara pogodio sami gornji desni kut Primićevih vrata. Međutim slavlje Makarana nije bilo dugog vijeka jer već u idućoj minuti na proigravanje Martinca ovoljetno pojačanje „nebeskoplavih“ Guilherme pogađa za 1:1. Na iduću priliku čekali smo do 9. minute kada je Pulinho ukrao loptu i zaobišao Primića, ali njegov udarac s gol linije čisti Jakovljević. Dvije minut kasnije jedna odbijena lopta došla je do Jakovljevića koji pogađa vanjski dio mreže, a u istoj minuti odgovara Kazazić za goste kada njegov udarac Primić i Kraljević zajedničkim snagama neutraliziraju. Pulinho je ponovno opasan u 13. minuti kada njegov udarac iz kosa paradom brani Primić, a dvije minute kasnije Jelavić ispred gol linije blokira udarac Guilhermea nakon što je Brazilac ispremiješao obranu gostiju. Vrgorčani ponovno prijete u 17. minuti kada Gašpar izlazi na Hercega koji brani njegov udarac, a minutu nakon Herceg je uspješniji i od Boškovića. Isti igrač u 19. minuti pogađa gredu što je ujedno i bila zadnja prilika u prvom poluvremenu.
U drugu dionicu Makarani ulaze furiozno i već u prvoj minuti nastavka pogađaju za 1:2. Sve je sam napravio Jelavić, prihvatio loptu duboko na svojoj polovici s njom prešao gotovo 30 metara te od vratnice prizemnim udarcem svladao Primića. U iduće dvije minute Primić prvo brani udarac Horvatha, a zatim uz pomoć vratnice još jedan udarac Jelavića. Ipak u 26. minuti Novo Vrijeme odlazi na 1:3. Pulinho se sjajnim potezom oslobodio svog čuvara, njegov udarac brani Primić, ali Brazilac je najbrži na odbijancu te postiže zgoditak. Dvije minute kasnije Kazazićev udarac brani Primić, a za Vrgorac odgovara Bošković iz teške pozicije. U 33. minuti Vrgorac je smanjio na 2:3 nakon što je Kazazić udarac Govorka nespretno poslao u vlastitu mrežu. Minutu nakon Herceg brani udarac Gašpara, a u istoj minuti Martinac igra rukom u šestercu Novog Vremena i daje priliku gostima da iz akumulacije dođu do povećanja prednosti. Međutim udarac Kazazića s 10 metara nije precizan, a to je skoro kaznio Martinac koji snažnim udarcem iz kosa trese vratnicu. U 37. minuti Novo Vrijeme odlazi na 2:4 nakon što je Pulinho pogodio vratnicu, a Blago Gašpar najbolje u gužvi reagira te postiže svoj prvijenac u dresu Novog Vremena u 1.HMNL. Do kraja utakmice domaći su pokušali s golmanom-igračem, ali rezultat se nije mijenjao. Makarani su nakon pobjede u finalu Superkupa još jednom slavili u Vrgorcu, te s važna tri boda otvorili novu sezonu.

O nama Marijan Čolak

Marijan Čolak je rođen 1995. godine u Splitu, a živi u Solinu. Dio CROfutsal tima je od ljeta 2020. godine, a po struci je stručni specijalist računovodstva i financija.

2.HMNL-zapad | Raspored i najava 9. kola

U sklopu 9. kola 2.HMNL-zapad danas nas očekuju četiri utakmice. Vrijedi svakako izdvojiti utakmicu Jesenje …

2.HMNL-istok | Aurelia do punog plijena u Slavonskom Brodu

Jučer je odigran zaostali susret 8. kola 2.HMNL-istok u kojem je vinkovačka Aurelia osvojila velika …