Novo Vrijeme preokretom do pobjede protiv Squarea!

Večeras je u dvorani Gospino polje odigran susret između vodećeg Novog Vremena i drugoplasiranog Squarea. Domaći su do posljednje minute prvog dijela imali zaostatak od dva gola, da bi u infarktnoj završnici okrenuli rezultat preko Totoškovića i dvostrukog strijelca Đuraša. U nastavku susreta Marinović podebljava vodstvo domaćih, da bi minuti poslije gosti poravnali rezultat. Ono što je Square priredio na kraju prvog dijela, Makarani su priredili na kraju utakmice. Za preokret i konačan rezultat minutu prije kraj pogodio je Rafinha.

Kontrolor suđenja: Andrej Topić

SQUARE: Lujo Jurišić, Hrvoje Cvjetković, Maro Đuraš, Gordan Duvančić, Mirko Hrkać, Tomi Saltarić, Ivan Kačić Daničić, Antonio Noković, Luka Tešija, Denis Totošković, Haron Džanković, Mateo Kljunak, Dario Marionović, trener: Antun Bačić

NOVO VRIJEME: Filip Bašković, Mate Vuković, Rafael Ferreira Lima, Toni Jelavić, Marin Musinov, Jakša Herceg, Sven Anton Horvath, Marin Sesar, Luka Suton, Gabrijel Lasić, Ferrerira Alves Jefferson Breno, Blago Gašpar, Krešimir Herceg, David Barbarić, trener: Ivan Božović

STRIJELCI: 0:1 Jelavić (18′), 0:2 Rafinha (19′), 1:2 Đuraš (20), 2:2 Đuraš (20), 3:2  Totošković (20′), 4:2 Marinović (32′), 4:3 Barbarić (33′), 4:4 Sesar (33′), 4:5 Rafinha (39′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Square 8 (5+3); Novo Vrijeme 9 (5+4)

Cvjetković (7′), Duvančić (10′) , Džanković (10′) – SQUARE
Musinov (11′), Rafinha (24′) – NOVO VRIJEME

IGRAČ UTAKMICE: Rafinha (NOVO VRIJEME)

Prije početka susreta održana je minuta šutnje u spomen na preminulog Dragana “Kiku” Kovača, trenera s kojim je Square došao do jedinog trofeja u klupskoj povijesti, kupa Hrvatske 1998. godine.

U uvodnim minutama gledamo početno ispitivanje snaga koje nije polučilo izglednije prilike. Prvi ozbiljniji pokušaj gledamo u sedmoj minuti susreta, Jelavić iz slobodnog udarca proigrava Gašpara a potonji trese vanjsku stranu mreže. Jednu od rijetkih prilika gledamo u 11. minuti, iskosa je šutirao Musinov, nedovoljno snažno da se savlada Jurišić. Prvu prijetnju u redovima domaćih gledamo u režiji Darija Marinovića. U 14. minuti silovito je opalio iz slobodnog udarca, lopta je završila u bloku. Opasnu priliku gledamo u 17. minuti, Marinović je sve pripremio za Cvjetkovića, koji šutira ravno u Baškovića. Tek što je ušao u igru, Barbarić se našao u izglednoj prilici i na muke stavio domaćeg vratara. U 18. minuti susreta svjedočimo savršeno uigranoj akciji Novog Vremena. Rafinha je iz auta proigrao Musinova koji elegantno petom odlaže za Jelavića a potonji rutinski pogađa drugi kut za vodstvo Makarana. Minutu poslije gledamo kontru gostiju koju je poveo Jelavić i uposlio Rafinhu kojemu nedostaje mirnoće u završnici. Novo Vrijeme podebljava vodstvo u 19. minuti susreta, Jelavić iz auta upošljava Rafinhu koji hvata volej iskosa za povećanje vodstvo. Odmah po primljenom golu, gledamo minijaturu Mare Đuraša koji smanjuje zaostatak na minus jedan. Isti igrač fantastično pogađa za poravnanje rezultata, elegantno se okrenuo i lansirao bombu koja od prečke završava iza nemoćnog Baškovića. Infarktan završetak i preokret gledamo u režiji Totoškovića, koji lukavo pogađa nakon proigravanja Hrkaća. Na predah su tako domaći otišli s minimalnom prednošću.

U nastavku prvi prijeti Rafinha, izvukao se na desnu nogu i šutirao zamalo pored vratnice. Scenarij uvodnih minuta drugog dijela ravan je onom s početka utakmice u kojemu nije bilo izglednih prilika. Prvu opasniju gledamo u šestoj minuti kada je Jefferson zaplesao i izbacio Đuraša a potom protegnuo Jurišića koji “čupa” ovaj udarac. U osmoj minuti nakon kombinacije iz auta zaprijetio je Tešija, Bašković čupa loptu ispod grede. Domaći u desetoj minuti prijete preko Hrkaća, koji prolazi uz liniju i gađa suprotni kut gdje se na vrijeme spušta Bašković. U 11. minuti Jefferson uz liniju  prolazi Marinovića a potom šalje Hrkaća u prazno da bi zatresao vanjsku stranu mreže. Majstoriju Darija Marinovića za prvi ovosezonski gol gledamo u 32. minuti, kada iskosa sjajno pogađa suprotni kut i podebljava vodstvo domaćih. Tek što su domaći podebljali vodstvo gledamo blitzkrieg u režiji gostiju. Prvo na 4:3 smanjuje Barbarić skrenuvši udarac Jelavića u gol, da bi u istoj minuti Sesar elegantnim udarcem poravnao rezultat. Rafinha u 38. minuti juri linijom i oštro šutira, udarac kroti Jurišić. Isti igrač minutu poslije tjera Jurišića na paradu opasnim udarcem s distance. Opjevani Rafinha u 39. minuti koristi odbijanac nakon silovitog udarca Sesara i dovodi Novo Vrijeme u vodstvo. Makarani su tako preokretom odgovorili na preokret i došli do pobjede za očuvanje prvog mjesta na ljestvici.