Novo Vrijeme preokretom do pobjede u Dubrovniku!

Novo Vrijeme Apfel je u susretu 17. kola 1.HMNL odnijelo sva 3 boda iz Dubrovnika. Nakon što su u prvom poluvremenu mirovale mreže, drugo poluvrijeme je bilo dosta sadržajnije i prepuno golova. Novo Vrijeme Apfel s ovom pobjedom ostaje na drugom mjestu uoči posljednjeg kola, dok je Square ostao na osmoj poziciji.

Delegat: Luka Klaić

SQUARE:  Zoran Primić, Haron Džanković, Hrvoje Cvjetković, Gordan Duvančić, Alen Turuk, Stjepan Rezo, Antonio Konsuo, Matej Perić, Josip Nebergoj, Orsat Klečak, Niko Drobac, Mato Šimunović, trener: Hans Matić

NOVO VRIJEME APFEL: Filip Bašković, Anderson Alves Carniero Da Silva Pulinho, Josip Brkić, Toni Jelavić, Igor Osredkar, Ante Sokol, Gabrijel Lasić, Rodrigo Pereira Dos Santos, Sven Anton Horvath, Jakša Herceg, Mate Vuković, trener: Teo Strunje

STRIJELCI: 1:0 Džanković (30′), 1:1 Osredkar (33′),  1:2 Jelavić-6m (35′), 1:3 Horvath (37′), 1:4 Jelavić (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Square  7 (3+4); Novo Vrijeme Apfel  9 (4+5)

Rezo (35′) – SQUARE
Sokol (27′) – NOVO VRIJEME APFEL

CRVENI KARTONI: Sokol (28′) – NOVO VRIJEME APFEL

IGRAČ UTAKMICE: Toni Jelavić (NOVO VRIJEME APFEL)

Utakmicu otvaramo solo prodorom Osredkara koji puca ravno u Primića. U 3. minuti udarac Jelavića odsjeda na vratnici, a samo 3 minute nakon Sokol promašuje prazan gol na drugoj vratnici. Čekali smo deset minuta na ozbiljniju priliku domaćina. Konsuo se oslobodio svog čuvara, odigrao oštru loptu na drugu stativu, ali Šimunović je falio nemoguće. U drugom dijelu 1. poluvremena izdvajamo dva pokušaja Horvatha kod Makarana, ali oba udarca su završila u bloku. Dubrovčani prijete preko Konsua i Džankovića ali i njihovi udarci završavaju u Makarskoj obrani. Prvo poluvrijeme završavamo fantastičnim driblingom Reza i izlaskom pred Baškovića koji upisuje prvu obranu danas. Obrane su bile na visini zadatka cijelo prvo poluvrijeme te je zato rezultat 0:0.
Drugo poluvrijeme bolje otvaraju gosti. Izdvajamo pokušaje Jelavića, Brkića pa potom i Pulinha, ali sva tri puta kao pobjednik izlazi Primić. Domaćin se budi, prvo nakon dobre akcije iz kornera Rezo puca, a Bašković brani, da bi nakon toga iz uigrane akcije udarac Nebergoja odsjeo na vratnici. U 27. minuti fenomenalna akcija Cvjetkovića za Šimunovića koji puca u blok, lopta se odbija do Reza koji sa pola metra puca , ali Bašković paradom još jednom brani. U 27. minuti Sokol radi prekršaj nad Cvjetkovićem i dobiva žuti karton, a samo minutu nakon opet radi prekršaj (ovog puta nad Konsuom) te zarađuje drugi, odnosno isključujući crveni karton. U igri 4 na 3 prvu minutu Rezo pogađa gredu, a napad iza Konsuo puca, ali pogađa Baškovića u glavu. Ipak 10 sekundi prije povratka makarskog igrača Džanković puca i pogađa za vodstvo Squarea 1:0! Sljedeće tri minute gledamo prilike gostiju iz Makarske. Horvath, Jelavić i Osredkar su pokušavali iz daljine, ali Primić je na visokoj razini. Ipak, prekršaj u 33. minuti uz aut liniju bio je koban za Square. Jelavić je odigrao za Osredkara, koji puca ispod Primića za izjednačenje, 1:1. Dvije minute kasnije Primić ruši Pulinha i to je kazneni udarac za goste. Siguran realizator je Jelavić za 1:2! Square se pokušao probuditi iz crne rupe, ali u 37. minuti Horvath na asistenciju Jelavića pogađa u nebranjenu mrežu domaćina za 1:3. Zadnje minute su sjevale kontre sa obje strane ali su se golmani sa par dobrih obrana iskazali. Točku na i u posljednjoj minuti stavlja Jelavić zabivši svoj drugi zgoditak za konačnih 1:4, te zasluženo odnosi titulu igrača utakmice.

Za CROfutsal: Dominik Glavinić

2.HMNL | Donesena odluka o popunjavanju lige!

Na temelju članka 40. pravilnika o radu Izvršnog Odbora (dalje: I.O.) HNS-a i njegovih tijela …

1.HMNL | Raspored i delegiranje polufinalne majstorice

Omiški Olmissum je trijumfom na gostovanju kod Futsal Dinama izborio plasman u finale doigravanja za …