Novo Vrijeme sjajnim drugim poluvremenom do remija protiv AFCU-a!

Utakmicu su bolje otvorili igrači Novog Vremena te su do prvog pogotka na susretu bili konkretnija momčad na terenu. Prvi pogodak na susretu smo vidjeli u 13. minuti kada Kosor savladava domaćeg golmana. Prvi pogodak je dao dodatni vjetar u leđa gostima te u narednih pet minuta preko Šuljića i Sučića dolaze do velikih +3. Do kraja poluvremena domaćini su uspjeli smanjiti zaostatak iz kaznenog udarca kojeg je u pogodak pretvorio Jelavić. Kao i prvo poluvrijeme i drugo bolje otvaraju domaćini te u 29. minuti dolaze na -1 preko Jelavića koji postiže svoj drugi pogodak na susretu. Sjajno drugo poluvrijeme domaćini su okrunili izjednačujućim pogotkom u posljednjoj minuti kada za konačnih 3:3 zabija Kazazić.

Kontrolor suđenja: Nikola Petir

NOVO VRIJEME: Jakša Herceg, Anderson Alves Carneiro Da Silva – Pulinho, Toni Jelavić, Vedran Kazazić, Blago Gašpar, Filip Bašković, Mate Vuković, Luka Suton, Gabrijel Lasić, Carlos Jose Salcedo Sanz, Marin Musinov, Roko Gašpar, Bartul Ora, Sven Anton Horvath, trener: Teo Strunje

UNIVERSITAS: Ivo Jukić, Josip Juretić, Domagoj Čule, Ivan Tustonjić, Božo Sučić, Luka Pavlović, Ante Crnjac, Mateo Kljunak, Ante Mijić, Filip Kosor, Edo Radmilo, Ivor Šuljić, Toni Miliša, trener: Marin Mandić

STRIJELCI: 0:1 Kosor (13′), 0:2 Šuljić (17′), 0:3 Sučić (18′), 1:3 6m-Jelavić (19′), 2:3 Jelavić (29′), 3:3 Kazazić (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Novo Vrijeme 3 (1+2), Universitas 8 (4+4)

Jelavić (16′) – NOVO VRIJEME
Mijić (38′) – UNIVERSITAS

IGRAČ UTAKMICE: Ivo Jukić (UNIVERSITAS)

Prvu priliku na utakmici su na početku druge minute imali gosti, ali udarac Juretića je otišao daleko od gola. Na isteku iste te minute domaćini su okušali nekoliko puta svoje udarce, ali obrana ih je sve blokirala. Počinjala je treća minuta kada smo vidjeli prvi udarac u okvir gola na utakmici kada je Kazazić dodao loptu Pulinhu čiji udarac brani Jukić. Početne minute susreta su nam donijele pravo odmjeravanje snaga, a obrane su dobro radile svoj posao te u prvom dijelu susreta nismo vidjeli udarce u okvir gola osim onog Pulinha na početku treće minute. Imale su obje momčadi i ponešto prilika, ali su udarci odlazili kraj gola. Prvu pravu priliku su gosti imali u 9. minuti kada Juretić proigrava Kljunka ispred kojeg izlazi Herceg te blokira udarac. Odmah u idućem napadu imali su i domaćini svoju priliku, ali brani gostujući golman. U istoj minuti Kazazić prijeti iz slobodnog udarca, ali njegov udarac prvo blokira Tustonjić, a u novom pokušaju domaćeg igrača ispriječila se stativa. Na isteku 10. minute smo umalo vidjeli autogol. Juretić je uputio jednu brzu loptu prema protivničkog kolu, loptu skreće Kazazić i ona završava na stativi. Grešku koja je skoro skupo koštala njegovu momčad umalo je ispravio već u sljedećem napadu, ali njegov udarac brani Jukić. Najopasniji igrač domaće momčadi, Kazazić ponovno prijeti minutu kasnije, ali ponovno se ispriječila stativa. Prvi pogodak na susretu su na isteku 13. minute postigli gosti. Prvo su u istoj minuti lijepu akciju odigrali Šuljić i Kosor, ali njegov udarac blokira Herceg. Svega par sekundi kasnije Kosor je ponovno u prilici nakon dodavanja Šuljića i ovaj put ju iskorištava te zabija za vodstvo splitskih “Studenata”. Dvije minute smo potom bili bez prilika po okvir oba gola, a onda na scenu stupa Pulinho čiji udarac brani gostujući golman. Svega 20-ak sekundi kasnije domaći prijete preko Kljunka čiji snažan udarac brani Herceg. Najraspoženiji igrač u domaćim redovima prijeti u 17. minuti, ali brani Jukić. Nakon obrane gostujući golman se upisuje u asistente kada šalje dugu loptu prema Šuljiću koji pogađa za vodstvo gostiju 0:2. Samo je minuta trebala gostima da odu na velikih +3. Nakon dodavanja iz auta istrčalog domaćeg golmana vara Sučić koji glavom prebacuje Hercega za novi pogodak “Studenata”. Puno puta spomenuti Kazazić u 19. minuti ponovno prijeti, ali ponovno brani gostujući golman. Domaćini priliku za smanjenje imaju u predzadnjoj minuti poluvremena kada rukom u golmanskom prostoru igra Crnjac, a iz kaznenog udarca pogodak postiže Jelavić koji tako konačno svladava večeras veoma raspoloženog Jukića. Imali su gosti posljednju priliku u zadnjoj minuti poluvremena preko Sanza, ali njegov udarac odlazi kraj gola te se na odmor otišlo vodstvom gostiju rezultatom 1:3.

Na početku drugog poluvremena domaća momčad je promijenila golmana. Umjesto Hercega je na gol stao Bašković i već nakon prvog dodira s loptom sjajno prošao po desnoj strani, dodao do Pulinha čiji udarac blokira gostujuća obrana. U istoj minuti već dosta puta spomenuti nakon duge lopte Baškovića Kazazić puca, ali njegov udarac brani Jukić te se pokazuje kao noćna mora najboljeg strijelca u povijesti makarske momčadi. Druga minuta drugog poluvremena je tekla i domaćini ponovno prijete, ovaj put preko Jelavića, ali i ovaj put se na putu lopte ka golu ispriječio gostujući golman. Kazazić u 23. minuti susreta proigrava Pulinha, ali Jukić upisuje tko zna koju obranu u ovom susretu. U sljedećem napadu prijete i gosti, ali udarac odlazi kraj gola. Na početku 26. minute gosti su ponovno u dobroj prilici kada Jukić kao i u prvom poluvremenu šalje dugu loptu prema Sučiću koji stražnjim dijelom glave puca, ali ne i uspješno kao u prvoj polovici utakmice. Kako ima precizne duge lopte gostujući golman je pokazao u 28. minuti kada sjajno pronalazi Kljunka čiji udarac škaricama u korner odbija domaći golman. Iz kornera gosti dolaze do još jedne prilike kada Kosor sjajno puca iskosa, ali brani Bašković. U sljedećoj minuti gosti prijete u nekoliko navrata. Udarac Pulinha je obranio Jukić, a dva sljedeća udarca blokira pak obrana. Novi pogodak domaće momčadi smo vidjeli u 29. minuti kada aut izvodi Pulinho, dodaje do Jelavića koji snažnim udarcem svladava gostujućeg golmana. Sljedeća minuta donijela je nove dvije prilike domaćina, ali oba udarca brani Jukić. Nakon dužeg vremena gosti prije preko Tustonjića u 31. minuti, ali njegov udarac brani Bašković. Početkom sljedeće minute iz slobodnog udarca prijeti i Kljunak, ali njegov udarac odlazi preko gola. Minuta je trebala domaćinima da upišu dvije nove prilike. Prvo Sutonu brani Jukić, a u sljedećem napadu udarac Pulinha odlazi kraj gola. Uzvratili su gosti preko Juretića u 34. minuti kada iz slobodnog udarca šalje jedan dalekometan udarac kojeg brani domaći golman. Prijete i domaćini u istoj minuti preko Blage Gašpara, ali njegov udarac brani gostujući golman. Domaći golman u istoj minuti šalje jednu dugu loptu prema Sutonu koji glavom puca, ali nova obrana Jukića. Pola minute kasnije novu obranu upisuje Jukić nakon udarca Pulinha. 30-ak sekundi kasnije Mijić krade jednu loptu, šalje je Šuljiću, ali njegov udarac ide kraj gola. Na drugoj strani prijeti Kazazić, ali još jednu obranu upisuje gostujući golman. Imale su u narednom periodu obje momčadi svoje prilike, ali udarci su bili nedovoljno precizni. Tri minute prije kraja susreta snažno puca Jelavić, ali Jukić brani. Uveli su potom domaćini Musinova kao golmana-igrača te u istoj minuti Jelavić i Pulinho prijete po protivnički gol. Prvi udarac odbija Jukić, a drugi udarac pak odlazi iznad gola. Dvije minute prije kraja utakmice dvije sjajne obrane upisuje Jukić koji je sigurno prvo ime utakmice te zahvaljujući kojem gosti imaju vodstvo u ovom susretu. Minutu prije kraja utakmice Kazazić sjajno pronalazi Pulinha koji je kraj golmanove lijeve stative, ali upravo se ta stativa ispriječila na putu do poravnanja rezultata na utakmici. Nakon velikog broja propuštenih prilika Kazazić se 43 sekunde prije kraja utakmice konačno upisuje u strijelce, a 10-ak sekundi kasnije promašuje priliku za veliki preokret i pogađa gredu. Do kraja utakmice više nije bilo promjena te su tako momčadi podijelile bodove.

Marin Kraljević je novinar i voditelj marketinga na CROfutsal portalu. 31-godišnji magistar komunikacijske i informacijske tehnologije radi na portalu od lipnja 2020. godine.

2.HMNL-zapad | Raspored i najava 9. kola

U sklopu 9. kola 2.HMNL-zapad danas nas očekuju četiri utakmice. Vrijedi svakako izdvojiti utakmicu Jesenje …

2.HMNL-istok | Aurelia do punog plijena u Slavonskom Brodu

Jučer je odigran zaostali susret 8. kola 2.HMNL-istok u kojem je vinkovačka Aurelia osvojila velika …