Novo Vrijeme tijesnom pobjedom stiglo do važnih bodova!

U sklopu 7. kola 1.HMNL u Makarskoj su se sastali Novo Vrijeme i Square. Gosti su poveli već u 3. minuti, a strijelac pogotka bio je Đuraš. Novo Vrijeme se nakon toga probudilo, te u samo četiri minute preko Kazazića i Musinova preokreće na 2:1. Ostatak poluvremena pripao je Dubrovčanima koji su djelovali puno bolje i konkretnije. No, Bašković je bio izuzetno raspoložen te je svojim obranama držao Makarane u igri. U nastavku je uslijedila potpuno druga priča. Novo Vrijeme je djelovalo puno bolje te je promašilo čitav niz izglednih prilika. Međutim, realizacija domaćina nije bila na potrebnom nivou. U posljednjim sekundama Dubrovčani su mogli doći do izjednačenja, ali Bašković je otklonio svaku opasnost te su domaćini upisali novu pobjedu. Novo Vrijeme sljedeći vikend očekuje utakmica protiv Olmissuma, dok će Square u goste Alumnusu, što će ujedno biti i njihov drugi međusobni susret u samo dva tjedna (prethodno su se sastali u osmini finala kupa u Dubrovniku, a slavio je Square).

Kontrolor suđenja: Edi Šunjić

NOVO VRIJEME: Filip Bašković, Mate Vuković, Anderson Alves Carneiro Da Silva, Toni Jelavić, Marin Sesar, Luka Suton, Vedran Kazazić, Gabrijel Lasić, Marin Musinov, Roko Gašpar, Blago Gašpar, Bartul Ora, Sven Anton Horvath, trener: Armando Škorlić

SQUARE: Alen Turuk, Antonio Nonković, Matej Perović, Gustavo Hernrique Steinwandtner, Maro Đuraš, Hrvoje Cvjetković, Marko Kuraja, Gordan Duvančić, Martin Facundo Gassmann, Đino Čengić, Ante Franković, Niko Zrilić, trener: Antun Bačić

STRIJELCI: 0:1 Đuraš (3′), 1:1 Kazazić (5′), 2:1 Musinov (7′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Novo Vrijeme 8 (4+4),  Square 4 (3+1)

Kazazić (18′) – NOVO VRIJEMET

Turuk (14′) – SQUARE

IGRAČ UTAKMICE: Filip Bašković (NOVO VRIJEME)

Prvu izgledniju priliku vidjeli smo u 2. minuti. Kuraja je uputio oštar udarac sa 7-8 metara, ali nije to bilo osobito precizno. Samo minutu kasnije gosti su poveli. Kuraja je poslao fenomenalnu prizemnu loptu u kazneni prostor domaćih, a na nju je stigao natrčali Đuraš koji bez većih problema zabija za 0:1. U 5. minuti Novo Vrijeme dolazi do izjednačenja. Domaćini su izborili slobodnjak kojeg je izveo Kazazić. Bio je to silovit udarac koji je na koncu završio iza leđa Turuka. U 6. minuti bilježimo dvije velike prilike Dubrovčana. Najprije je pokušao Gassmann, a potom i Cvjetković, no Bašković je u oba navrata upisao obrane. U 7. minuti vidjeli smo i odličan dalekometni udarac Musinova kojeg je Turuk iščupao iz samih rašlja. Desetak sekundi kasnije Novo Vrijeme dolazi do potpunog preokreta. Domaćini su izborili korner kojeg je izveo Vuković. Kapetan Makarana sjajno je primijetio usamljenog Musinova koji efektno zabija u lijeve rašlje. Minutu kasnije vidjeli smo i jedan odličan pokušaj gostiju. Duvančić je snažno potegnuo sa desetak metara, a Bašković to krajnjim naporom brani. U 10. minuti Đuraš je dalekometnim udarcem pokušao iznenaditi Baškovića, no golman domaćih fantastičnom obranom drži domaćine u igri. Nekoliko sekundi kasnije vidjeli smo i odličan volej Kuraje, ali Bašković je i ovaj put zaključao vrata. U 13. minuti bilježimo i jedan prizemni pokušaj Đuraša, no bio je to lak plijen za Baškovića. U 14. minuti Novo Vrijeme je dobilo priliku iz indirekta. Izvođač istog bio je Jelavić, međutim Turuk je pročitao njegovu namjeru i upisao novu obranu. U istoj minuti Dubrovčani su propustili veliku priliku za izjednačenje. Cvjetković je bio sam pred Baškovićem no “jedinica” Makarana dolazi do nove obrane. Minutu kasnije isti igrač ponovno je u šansi. Bio je to silovit pokušaj s desetak metara, ali Bašković je i ovaj put izašao kao pobjednik iz tog dvoboja. U 17. minuti bilježimo dva odlična udarca domaćina. Najprije je Jelavić snažno potegnuo s više od 10 metara, a Turuk to odlično brani. Lopta se odbija na nogu Pulinhu koji je lukavim prizemnim udarcem u bliži kut pokušao iznenaditi Turuka, ali gostujući vratar i ovaj put je sjajno reagirao. Do kraja prvog dijela nije bilo promjene rezultata te se na predah otišlo s 2:1.

Nastavak je počeo vrlo uzbudljivo. Kazazić je krasno petom proigrao Blagu Gašpara koji se sjurio prema Turuku. Uputio je oštar prizemni udarac u suprotni kut, no bilo je to prilično neprecizno. U 23. minuti bilježimo odličan pokušaj Kazazića, ali vratar Dubrovčana to odlično zaustavlja. U 25. minuti vidjeli smo odličan pokušaj Gasmanna, no Bašković je to obranio. U istoj minuti bilježimo i zanimljiv pokušaj Duvančića. Gostujuća “jedanaestica” pokušala je iznenaditi Baškovića lukavim udarcem direktno iz kornera, međutim Bašković je to zaustavio bez većih problema. U 27. minuti Dubrovčani su propustili veliku priliku za dolazak na 2:2. Đuraš je sjajno petom proigrao Kuraju čiji prvi pokušaj brani Bašković, a drugi odlazi pored gola. U 30. minuti gosti ponovno prijete. Turuk je loptom preko cijelog terena odlično pronašao Steinwandtnera, čiji je udarac glavom zamalo iznenadio Baškovića. U 31. minuti Bašković je upisao novu veliku obranu. Cvjetkovićev udarac odbio se od domaćeg bloka te je lopta promijenila smjer, no na koncu ipak otišla izvan okvira gola. U 32. minuti Novo Vrijeme je propustilo dva zicera za 3:1. U prvoj situaciji Blago Gašpar zatekao se sam ispred Turuka, ali gostujuća jedinica još jednom odlično brani. Nedugo potom Pulinho je prvo krasno predriblao svog čuvara, a potom fenomenalnom loptom uposlio usamljenog Kazazića, koji s metra udaljenosti promašuje čitava vrata. Bila je to situacija koju je bilo teže promašiti nego zabiti, ali Kazazić je traljavo zahvatio loptu i promašio cijeli gol. Minutu kasnije Kazazić je ponovno u glavnoj ulozi, međutim njegov udarac zaustavlja Turuk. Desetak sekundi kasnije u izglednoj prilici bio je i Pulinho, ali sapleo se u ključnom trenutku te na kraju nije bilo veće opasnosti po gol Dubrovčana. U istoj minuti vidjeli smo i novi nevjerojatan promašaj domaćih, točnije Lasića. Hrvatski U-19 reprezentativac primio je loptu na gol liniji praznih gostujućih vrata, no umjesto da odmah puca, pokušao se namjestiti te je ubrzo ostao bez lopte. Pet minuta prije kraja Square prelazi na igru s golmanom-igračem. U posljednjoj minuti Kuraja se zatekao sam na metar od Baškovića, lopta koju je primio bila je izuzetno jaka i nije ju uspio primiriti na pravi način pa je njegov udarac otišao visoko preko gola. Dvadesetak sekundi kasnije Gassmann se našao u izglednoj prilici, ali Bašković je novom obranom sačuvao domaća vrata.