Novo Vrijeme u fantastičnoj utakmici svladalo Crnicu i izborilo četvrto uzastopno finale!

Večeras se u Makarskoj odigrala majstorica polufinala, a nakon velike borbe s 3-1 slavili su Makarani. Novo Vrijeme je tako izborilo svoje četvrto uzastopno finale, u kojem će im protivnik biti aktualni prvak Olmissum. Prve dvije utakmice na rasporedu su sljedeći tjedan u Omišu.

Delegat: Mišel Kvesić

NOVO VRIJEME APFEL: Jakša Herceg, Mate Vuković, Josip Brkić, Toni Jelavić, Igor Osredkar, Ante Sokol, Duje Bajrušović, Vedran Kazazić, Karlo Antunović, Gabrijel Lasić, Roko Gašpar, Rodrigo Perreira Dos Santos, Sven Horvath, Filip Bašković, trener: Teo Strunje

CRNICA: Franko Bilić, Vicenco Ćaleta-Car,  Božidar Jelovčić, Niko Škugor, Saša Subotić, Roko Burčul, Nikola Matijević, Miloš Stojković, Dragan Vuković, Bruno Žilić, Marinko Šamija, Antonio Perić, Josip Radić, Ivan Đaković, trener: Mladen Perica

STRIJELCI: 1:0 Jelavić (22′), 1:1 Matijević (35′), 2:1 Vuković (35′), 3:1 Bajrušović (37′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Novo Vrijeme (5+), Crnica (4+)

ŽUTI KARTONI: Bajrušović (12′), Kazazić (14′) – NOVO VRIJEME APFEL, Subotić (28′),  Ivan Petrušić(28′), Perica (28′)

CRVENI KARTONI: Perica (28′) – CRNICA

IGRAČ UTAKMICE: Duje Bajrušović (NOVO VRIJEME APFEL)

KOMENTAR UTAKMKICE:
Prvu pravu priliku na susretu vidjeli smo već u 1. minuti. Crnica je izvela korner, nakon kojeg je Subotić pokušao volejem, no ravno u ruke Hercega. Odmah potom uzvraćaju domaćini preko Kazazića, ali njegov udarac bez većih problema brani Bilić. Dvije minute kasnije Makarani ponovno prijete, ovaj put preko Osredkar, čiji udarac sjajno brani Bilić. Samo minutu kasnije bilježimo odličan pokušaj Šamije, koji je Herceg zaustavio krajnjim naporom.  U istoj minuti vidjeli smo i brzu kontru domaćina koju je odlično povukao Brkić, međutim u njegovom udarcu nije bilo dovoljno snage te je rezultat ostao nepromijenjen. U 5. minuti Šamija se zatekao u novoj izglednoj prilici, no promašio je cijela vrata. Odmah potom vidjeli smo još jednu veliku priliku Osredkara, koju je fantastično zaustavio raspoloženi Bilić. U 8. minuti svoj udarac okušao je i Horvath, no lopta je otišla pored lijeve vratnice. Samo minutu kasnije u kontru je jurnuo mladi Lasić, međutim i to je otišlo za malo pored gola. U istoj minuti vidjeli smo i veliku priliku Dragana Vukovića. Bio je to čisti zicer, no Herceg je upisao novu veliku obranu. Tri minute kasnije svjedočili smo dvjema izglednim prilikama Šibenčana, a u obje je u glavnoj ulozi bio Subotić. Najprije je uputio snažan udarac iz slobodnjaka, no Herceg je to odbio u korner, nakon kojeg se Subotić zatekao sam kao duh ispred Hercega, no u njegovom udarcu nije bilo dovoljno snage. U 14. minuti Šamija je krenuo u solo-prodor, potom je lobovao Hercega, međutim otišlo je to pored desne vratnice. U 17. minuti vidjeli smo jednu fenomenalnu akciju Novog Vremena. Jelavić je poslao fantastičnu loptu u srce kaznenog prostora gostiju, na koju je natrčao Osredkar, no pucao je malo pokraj vrata. Do kraja prvog poluvremena nije bilo promjene rezultata.

Nastavak je počeo velikim pritiskom domaćina, no unatoč tome Šibenčani su i dalje uspješno odolijevali. U 21. minuti bilježimo priliku gostiju u drugom poluvremenu, međutim udarac Subotića odlično brani Herceg. Samo minutu kasnije, Makarani su poveli. Bio je to fantastičan udaraca Jelavića sa ruba kaznenog prostora, a lopta je odsjela u gornje desne rašlje. Dvije minute kasnije svoj udarac okušao je i Perić, no lopta je pogodila vanjski dio mreže. U 25. minuti Osredkar je najprije povukao brzu kontru, potom sjajno uposlio Vukovića, koji gađa suprotni kut, no lopta odlazi pokraj gola. U 28. minuti Radić je uputio neugodan dalekometni udarac, ali Herceg to sjajno brani. U ostoj minuti vidjeli smo jedan pokušaj Kazazića, no u njegovom udarcu nije bilo dovoljno preciznosti. Samo minutu kasnije bilježimo i vrlo dobar udarac Stojkovića no spreman na to bio je Herceg. U 33. minuti Šamija se našao sam ispred Hercega, ali njegov udarac iz neposredne blizine zaustavila je vratnica. U 35. minuti, gosti dolaze do izjednačenja. Šamija je povukao loptu sa svoje polovice, potom odlično uposlio usamljenog Matijevića, koji rutinski zabija za 1:1. Deset-ak sekundi kasnije, domaćini ponovno vode. Osredkar je izveo korner, a lopta dolazi do Bajrušovića koji zabija za 2:1. Gosti tada prelaze na igru s golmanom-igračem. U 37. minuti Crnica gubi jednu loptu na polovicu domaćina, a Bajrušović juri u kontru i rutinski pogađa praznu mrežu. U 40. minuti bilježimo još jedan opasan pokušaj Subotića, no lopta je otišla za malo preko gola. Do kraja utakmice rezultat je ostao nepromijenjen.

O nama Dora Srzić

Dora Srzić je dio CROfutsal-tima od ljeta 2020. godine. 26-godišnja Makaranka je magistra novinarstva.

Splitsko-dalmatinska županijska liga | Odigrani susreti 1. kola

Odigrani su susreti 1. kola Splitsko-dalmatinske županijske lige! Najuvjerljiviju pobjedu ostvario je Trilj protiv momčadi …

2.HMNL-zapad | Otočac uvjerljiv protiv Bjelovara, prva pobjeda UspinjačeGimke

Jučer su odigrana 3 susreta 3. kola 2.HMNL-zapad. Otočac je protiv Bjelovara ostvario uvjerljivu pobjedu, …