Novo Vrijeme velikim preokretom do pobjede i prednosti u četvrtfinalnoj seriji!

U prvom susretu četvrtfinala doigravanja u Makarskoj su se sastali Novo Vrijeme Apfel i Vrgorac. Gosti su poveli u 12. minuti preko Kozarića. Samo minutu kasnije, Vrgorčani ponovno tresu mrežu Makarana, a ovaj put strijelac je Pervan. Do kraja prvog dijela nije bilo promjene rezultata. U 29. minuti domaćini postižu dva pogotka te vraćaju stvari na početak. Strijelci za Novo Vrijeme bili su Horvath i Brkić. U posljednjoj minuti domaćini dolaze do potpunog preokreta preko Jelavića, koji je bio siguran izvođač deseterca. Do kraja utakmice rezultat je ostao nepromijenjen. Novo Vrijeme je tako nakon velike borbe uspjelo doći do prednosti u četvrtfinalnoj seriji. Sljedeći dvoboj na rasporedu je tjedan dana kasnije u Vrgorcu.

Kontrolor suđenja: Andrej Topić

NOVO VRIJEME APFEL: Filip Bašković, Mate Vuković, Anderson Alves Carneira Da Silva, Josip Brkić, Toni Jelavić, Igor Osredkar, Ante Sokol, Duje Bajrušović, Vedran Kazazić, Gabrijel Lasić, Roko Gašpar, Rodrigo Pereira Dos Santos, Sven Horvath, Jakša Herceg. Trener: Teo Strunje

VRGORAC: Marko Vuković, Ante Kraljević, Nikola Gudasić, Vojko Pervan, Mateo Kozarić, Josip Govorko, Marko Gašpar, Mate Marinović, Marlon Luciano Da Silva, Duško Martinac, Zdravko Turić, Mateo Roskam, Ivan Grbavac, Marko Vučić. Trener: Krešimir Čubelić

STRIJELCI: o:1 Kozarić (12′), 0:2 Pervan (13′), 1:2 Horvath (29′), Brkić (29′), 3:2 Jelavić (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Novo Vrijeme Apfel 8 (4+4), Vrgorac 9 (3+6)

ŽUTI KARTONI: Brkić (11′) – NOVO VRIJEME APFEL
Marlon (7′), Kraljević (16′), Gašpar (24′), Gudasić (26′), Marinović (35′), Pervan (40′) – VRGORAC

IGRAČ UTAKMICE: Toni Jelavić (NOVO VRIJEME APFEL)

KOMENTAR UTAKMICE: Prvu priliku na utakmici vidjeli smo već u 28. sekundi. Marko Gašpar odlično je opalio iz voleja, no Bašković se nije dao iznenaditi. Vratar domaćih odbio je loptu u korner, iz kojega je stigla nova prijetnja gostiju. Martinac je sjajno pronašao Gudasića, čiji udarac ponovno brani Bašković. U nastavku akcije svoj je udarac ponovno okušao Marko Gašpar, ali golman domaćih iznimno je raspoložen na samom početku. Prvu izglednu priliku Makarana vidjeli smo u drugoj minuti, Osredkar je iz kornera uputio odličnu visoku loptu ravno na volej Jelavić, ali njegov je pokušaj otišao pored vrata. U 4. minuti proradila je “brazilska veza” Rodrigo – Pulinho, no udarac potonjeg pogodio je vanjsku stranu mreže. Isti igrač ponovno je u glavnoj ulozi u 6. minuti, kada je u svega deset-ak sekundi propustio dvije odlične prilike. Bile su to vrlo izgledne situacije za postizanje zgoditka, no Marko Vuković je zaključao svoja vrata. Nekoliko sekundi kasnije potegnuo je i Osredkar, međutim Vuković je upisao još jednu veliku obranu. U 7. minuti vidjeli smo još jedan pokušaj Pulinha, no njegov je udarac otišao malo preko grede. Tri minute kasnije uslijedio je dalekometni pokušaj Brkića, međutim pucao je ravno u ruke gostujućeg vratara. U 11. minuti, Vrgorac je poveo. Mateo Kozarić pucao je izravno iz slobodnjaka, Bašković je bio na lopti, no nespretno je reagirao, te se ona odbila u mrežu domaćih. Niti minutu kasnije, na semaforu je već 0:2. Gosti su izborili još jedan slobodni udarac u opasnoj zoni. Martinac je kratkom prizemnom loptom pronašao usamljenog Pervana, koji fenomenalno pogađa za povećanje prednosti “nebesko-plavih”. U tim trenucima domaćin je djelovao potpuno bezidejno, te su Vrgorčani bez problema kontrolirali zbivanja na parketu. U 17. minuti vidjeli smo dvije dobre prilike Novog Vremena, no udarce Jelavića i Horvatha “jedinica” gostiju ukrotila je bez većih problema. Posljednja minuta prvog dijela donijela još jednu izrazitu priliku domaćih. Brkić se odlično izborio za poziciju u kaznenom prostoru gostiju, ali njegov pokušaj glavom atraktivno brani Marko Vuković.

U drugoj minuti nastavka Osredkar se našao u velikoj prilici, no u njegovom udarcu nije bilo preciznosti. Minutu kasnije isti igrač ponovno prijeti. Opet je slovenski internacionalac  ostao sam na deset-ak metara, ovaj put puca bolje, no odlazi to malo pored desne vratnice.  U 25. minuti vidjeli smo još dvije prilike domaćih, no udarci Jelavića i Osredkara nisu pronašli svoj cilj. U 27. minuti zaprijetio je i Jelavić, ali ni on nije bio dovoljno preciznosti. U tim trenucima gol je visio u zraku, a onda smo u 29. minuti vidjeli čak dva zgoditka, oba u mreži gostiju. Najprije je Sven Horvath pogodio iz neposredne blizine za smanjenje gostujuće prednosti. Nekoliko sekundi kasnije, “nebesko-plavi” ponovno vade loptu iz mreže. Rodrigo je odlično probio desni bok, potom u kaznenom prostoru gostiju sjajno pronašao usamljenog Brkića, koji s dva metra rutinski poentira. U 30. minuti Jelavić juri u kontru, potom snažno puca, no njegov udarac odsjeo je na gredi. Dvadeset-ak sekundi kasnije Makarani su mogli do potpunog preokreta, ali Pulinhov udarac fantastično brani Marko Vuković. Samo minutu kasnije brzonogi Brazilac ponovno je u prilici, ali vratar Vrgorčana još jednom je na pravom mjestu. U 34. minuti svoj udarac okušao je i kapetan domaćih Mate Vuković, no ni on ne uspijeva probiti svog prezimenjaka na gostujućim vratima. Sljedeća minuta donijela je još jedan u nizu Pulinhovih pokušaja, međutim i ovaj je završio neuspješno. U 37. minuti Rodrigo se našao u odličnoj prilici, no hrvatski reprezentativac na golu Vrgorčana to zaustavlja. Dvije minute kasnije vidjeli smo čak četiri velike prilike, jednu pred gostujućim i tri pred domaćim vratima. Horvath se odlično izborio za poziciju, ali bio je za malo neprecizan. Gosti uzvraćaju preko Marka Gašpara i Roskama, no njihove pokušaje sjajno čita Bašković. Desetak sekundi kasnije, ponovno prijeti vrgorska “desetka” Marko Gašpar, ali Bašković se ni ovaj put nije dao iznenaditi. Kada se već činilo da su na pomolu produžeci, Novo Vrijeme je dobilo deseterac kojeg je u pogodak pretvorio Jelavić. Bio je to snažan, ali vrlo precizan udarac. Vrgorac tada prelazi na igru s golmanom-igračem, no ta im igra nije donijela nijednu konkretnu priliku. Kada je sudac označio kraj susreta, započelo je veliko slavlje domaćih igrača.

O nama Dora Srzić

Dora Srzić je dio CROfutsal-tima od ljeta 2020. godine. 26-godišnja Makaranka je magistra novinarstva.

Splitsko-dalmatinska županijska liga | Odigrani susreti 1. kola

Odigrani su susreti 1. kola Splitsko-dalmatinske županijske lige! Najuvjerljiviju pobjedu ostvario je Trilj protiv momčadi …

2.HMNL-zapad | Otočac uvjerljiv protiv Bjelovara, prva pobjeda UspinjačeGimke

Jučer su odigrana 3 susreta 3. kola 2.HMNL-zapad. Otočac je protiv Bjelovara ostvario uvjerljivu pobjedu, …