Olmissum drugi polufinalist nakon pobjede u Gospinom polju

U drugom susretu četvrtfinala doigravanja za prvaka Hrvatske između Squarea i Olmissuma u Dubrovniku od početka smo gledali jednosmjernu utakmicu. Aktualni prvak Olmissum nadigrao je dubrovački Square i sa rezultatom 1:6 plasirao se u polufinale 1.HMNL! Olmissum je poveo u 3. minuti, a već na polovici prvog poluvremena na semaforu je bilo 0:3. Square je u posljednim sekundama prvog poluvremena nespretnošću vratara gostiju Luketina smanjio prednost te se otišlo na odmor sa 1:3. Gosti iz Omiša sa dva nova gola u 33. minuti rješavaju pitanje pobjednika. “Točku na i” postavlja Mišerda minutu prije kraja te zasluženo odnosi titulu igrača utakmice. Olmissum je tako druga momčad uz Futsal Dinamo koja se plasirala u polufinale.

Kontrolor suđenja: Antonio Pejić

SQUARE: Zoran Primić, Stjepan Rezo, Mato Šimunović, Ivan Daničić-Kačić, Orsat Klečak, Hrvoje Cvjetković, Gordan Duvančić, Antonio Konsuo, Matej Perić, Josip Nebergoj, Niko Drobac, Haron Džanković Alen Turuk, Niko Zrilić, trener: Hans Matić

OLMISSUM: Žarko Luketin, Stjepan Perišić, Duje Kustura, Franco Jelovčić, Mijo Mišerda, Nikola Pavić, Josip Jurlina, Kristijan Postružin, Matej Horvat, Antionio Juretić,  Josip Kolobarić, Valerije Jurić, Antonio Sekulić, Josip Bilandžić, trener: Duje Maretić

STRIJELCI: 0:1 Mišerda (3′), 0:2 Jurić (7′), 0:3 Duvančić ag. (12′), 1:3 Luketin a.g. (20′), 1:4 Perišić (33′), 1:5 Jurić (33′), Mišerda 1:6 (39′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: SQUARE 7 (3+4)  –  OLMISSUM 5 (3+2)

Nebergoj (20′), Šimunović (24′), Duvančić (31′), Primić (33′)   – SQUARE
Mišerda (31′), – OLMISSUM

CRVENI KARTONI:
Rezo (35′) – SQUARE

IGRAČ UTAKMICE: Mijo Mišerda (OLMISSUM)

Utakmicu otvara Luketin koji dugom loptom pronalazi Jurića koji puca pored gola. Već u 3. minuti gosti vode kada Perišić puca snažno, Primić brani, lopta se odbija do Mišerde koji zabija u nebranjenu mrežu domaćih. Nakon gola Olmissum i dalje prijeti preko Jurića i Jelovčića, ali su oni nedovoljno precizni. Par minuta nakon, točnije u 7. minuti Pavić vuče kontru, dodaje desno za Jurića koji izlazi sam pred Primića te mirno zabija za 0:2. Nizale su se prilike s obje strane, iz čega izdvajamo udarce Konsua iz kornera kod domaćih te neprecizan udarac Juretića kod gostiju. U 12. minuti na semaforu je 0:3 za goste. Sekulić je pucao sa devet metara, lopta se nesretno odbija od Duvančića i vara domaćeg vratara i odlazi u gol. Square je imao odličnu priliku samo dvije minute nakon iz prekida. Cvjetković je uposlio Džankovića koji puca, ali Luketin vrhunskom intervencijom ostavlja rezultat nepromijenjen. U sljedećem napadu gledamo odličan udarac Perišića koji završava samo na stativi. Imao je Juretić priliku dovršiti posao i odvesti Olmissum na visokih 0:4, ali sjajnom paradom ističe se domaći vratar Primić. I onda kad su svi mislili da se na poluvrijeme ide s prednošću Olmissuma od 3 pogotka razlike dolazi korner za domaće. Duvančić puca prema golu, Konsuo je zasmetao, a Luketinu nespretno lopta odlazi u vlastiti gol.

Drugio dio otvaramo udarcem Reza iz kornera, ali ističe se Luketin obranom. Slijedi par minuta ujednačene igre s obje strane na sredini terena bez velikih prilika. U 29. minuti Cvjetković odigrava za Reza koji pronalazi samog Šimunovića na sedam metara, ali Šimunović se zapetljao i nije uspio uputiti udarac te je obrana gostiju otklonila opasnost. Osam minuta prije kraja utakmice Square preuzima rizik sa golmanom igračem i prijeti preko Džankovića uz liniju, ali samo u blok. I onda dolazi 33. minut koji je bio koban za domaće. Gube loptu u polovici Olmissuma, a Perišić mirno sa svoje polovice pogađa za 1:4. U istoj minuti Olmissum povećava prednost. Jurić se snašao u gužvi, izašao pred domaćeg vratara i zabio za visokih 1:5. Square i dalje nastavlja sa golmanom igračem, gubi loptu na centru, gosti vuku kontru u kojoj Rezo kao posljednji igrač povlači igrača te dobija izravni crveni karton. Olmissum je prijetio 2 minute sa igračem više, ali obrana Squarea je izdržala bez da primi gol. U 39. minuti Mišerda svojim drugim golom na utakmici stavlja “točku na i” te odvodi Olmissum u polufinale.

Za CROfutsal: Dominik Glavinić

2.HMNL-jug | Poznat raspored natjecanja

Poznat je raspored natjecanja 2.HMNL-jug za predstojeću sezonu. Za razliku od prošle sezone kada se …

FIFA WC 2021. | Pobjede Irana, Španjolske, Japana i Argentine

Trećeg dana Svjetskog prvenstva u Litvi odigrani su susreti 1. kola u grupama E i …