Olmissum i četvrti put ove sezone bolji od Futsal Dinama!

U prvom susretu polufinala doigravanja za prvaka Hrvatske odigranom u dvorani na omiškom Ribnjaku branitelji naslova su slavili protiv Futsal Dinama načinivši tako korak bliže prema plasmanu u finale. “Zeleno-plavi” su slavili rezultatom 3:1, te će plasman u finale tražiti u uzvratu koji je na rasporedu sljedeći vikend u Zagrebu. Futsal Dinamo će pak tražiti pobjedu kojom bi polufinalnu seriju odveli do majstorice u Omišu.

Delegat: Dino Doljanin

OLMISSUM: Žarko Luketin, Duje Kustura, Franco Jelovčić, Mijo Mišerda, Nikola Pavić, Josip Jurlina, Matej Horvat, Antonio Juretić, Stjepan Perišić, Josip Kolobarić, Valerije Jurić, Antonio Sekulić, Božidar Baučić, Josip Bilandžić, trener: Duje Maretić

FUTSAL DINAMO: Mario Herceg, Matija Đulvat, Nikola Badrov, Hrvoje Penava, Davor Kanjuh, Mateo Mužar, Kristian Čekol, Kristijan Grbeša, Mihovil Prgomet, Toni Vučković, Daniel Matković, Jakov Mudronja, Filip Novak, Ivan Pavlić, trener: Alen Jukić

STRIJELCI: 1:0 Kustura (17′), 2:0 Jurlina (18′), 3:0 Sekulić (24′), 3:1 Prgomet (39′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Olmissum 7 (5+2); Futsal Dinamo 6 (2+4)

ŽUTI KARTONI: Jurlina (10′), Kustura (19′) – OLMISSUM
Kanjuh (27′) – FUTSAL DINAMO

IGRAČ UTAKMICE: Antonio Sekulić (OLMISSUM)

Prvu priliku bilježimo već nakon pola minute igre kada Kanjuh iz kornera s desne strane ubacuje na suprotnu stranu za Grbešu čiji volej s 10ak metara Luketin sjajno brani. Na prvu prijetnju Omišana čekali smo do 5. minute kada Jelovčić silovito puca sa 8 metara, no ravno u Hercega. U 10. minuti gosti su odigrali lijepu akciju, lopta dolazi do Vučkovića koji neometan puca s 8-9 metara s lijeve strane, a Luketin bilježi novu veliku obranu. Vrlo brzo su uzvratili Omišani kada Jurlina prolazi po lijevoj strani i ubacuje pred gol za Pavića, no njegov udarac nije imao dovoljno siline i preciznosti da prođe pored Hercega. Usljedilo je dulje razdoblje igre bez većih prilika, gdje su obrane na obe strane bile čvrste i neprobojne. Spomenimo tek pokušaj Sekulića koji brani Herceg, te udarac Jurića s distance koji prolazi pored gola. U 16. minuti Vučković se lijepo izborio za udarac, no Luketin je i dalje siguran na golu Olmissuma. Minutu kasnije Olmissum dolazi do prednosti. Jelovčić je iz kornera ubacio na vrh kaznenog prostora gdje utrčava Kustura, njegov udarac zaustavlja vratnica, no lopta se odbija Kusturi u noge, te nije imao težak zadatak iz blizine zabiti u nebranjen gol za 1:0! U 18. minuti još se jednom trese mreža gostiju. Jelovčić je prošao po desnoj strani i ubacio pred gol, Sekulićev efektan pokušaj zaustavlja greda, a nakon odbijene lopte spretno iz blizine reagira Jurlina i zabija za 2:0! Na odmor su tako Omišani otišli s lijepom prednošću.
Prvu priliku u nastavku bilježimo u 22. minuti kada Horvat gubi loptu na centru, a Badrov s lijeve strane izlazi sam pred Luketina, no puca za malo pored suprotne vratnice. U 24. minuti Omišani dolaze do povećanja prednosti. Vučković je izgubio loptu na centru, Perišić proigrava Sekulića koji u situaciji 1 na 1 vara vratara Hercega i zabija za 3:0! U 26. minuti lijepu su akciju odigrali Omišani, Pavić je pred golom proigrao Kusturu koji iz sjajne prilike puca za malo pored gola. U 28. minuti zaprijetili su gosti; Prgomet je osvojio loptu duboko u protivničkoj polovici, dao povratnu loptu za Čekola koji s 8 metara pogađa gredu! Minutu kasnije bilježimo vrlo dobar udarac Jurline s 10 metara s desne strane, no Herceg je na mjestu. U 30. minuti Jurić je s desne strane vrlo dobro pucao, no lopta prolazi pored suprotne vratnice. U sljedećoj minuti Omišani su u tri poteza izigrali visoko postavljenu obranu gostiju, Kustura je s desne strane išao sam prema Hercegu koji lijepo brani njegov udarac u suprotni kut. U 33. minuti MIšerda lijepo prolazi po desnoj strani, no njegov udarac zaustavlja Herceg. Nedugo zatim gosti prelaze na igru s Grbešom u ulozi golmana-igrača, no ne uspijevaju ozbiljnije zaprijetiti golu Olmissuma sve do 39. minute kada Kanjuh lijepo proigrava Prgometa koji iz blizine zabija za 3:1! Do kraja više nije bilo ozbiljnijih prilika. Omišani su sačuvali 2 gola prednosti i načinili korak prema plasmanu u finale doigravanja. Nakon dvije prvenstvene pobjede i pobjede u kupu Hrvatske, Omišani su tako i četvrti put ove sezone slavili protiv Futsal Dinama

Izabrana najbolja momčad završnog turnira Lige Prvaka!

Najbolja momčad UEFA Futsal Lige Prvaka je objavljena na UEFA-inoj stranici. Izbor je proveo UEFA-in …

SLOVENIJA | Dobovec “trokorakom” do finala!

Jučer je treću utakmicu polufinalne serije odigrao Dobovec naših reprezentativaca Vedrana Matoševića, Luke Perića i …