Olmissum na Ribnjaku slavio protiv Alumnusa

U prvom kolu Olmissum je na domaćem terenu slavio nad Alumnusom rezultatom 3:1. Vodstvo na poluvremenu 3:0 “Gusari” su sačuvali do posljednjih minuta u kojima gosti smanjuju na 3:1 te prvi ovosezonski bodovi ostaju u Omišu.

Delegat: Mišel Kvesić

OLMISSUM: Josip Bilandžić, Stjepan Perišić, Nikola Pavić, Kristijan Postružin, Alen Marić, Božidar Baučić, Nikola Čizmić, Josip Kolobarić, Antonio Juretić, Duje Kustura, Matej Horvat, Antonio Sekulić, Josip Jurlina, trener: Duje Maretić

ALUMNUS SESVETE: Mario Modrušan, Ante Klarić, Hrvoje Žuvela, Josip Grubeša, Jure Copić, Danijel Dekanić, Luka Davidović, Matija Tolić, Bruno Kovačić, Gabrijel Andrić, Andro Cota, Lovro Ercegović, Ivan Penava, trener: Jakov Ungarov

STRIJELCI: 1:0 Sekulić (6′), 2:0 Sekulić (18′), 3:0 Pavić (19′), 3:1 Tolić (39′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Olmissum 9 (4+5) ; Alumnus Sesvete 9 (4+5)

ŽUTI KARTONI: Horvat (19′), Kolobarić (27′), Maretić (37′) – OLMISSUM
Modrušan (11′), Davidović (24′), Žuvela (40′) – ALUMNUS SESVETE

IGRAČ UTAKMICE:  Antonio Sekulić (OLMISSUM)

Utakmicu je otvorio Olmissum ozbiljnom prijetnjom Pavića u prvoj minuti udarcem izvana, ali Modrušan odbija loptu u korner. U idućim minutama u šansama su se pronašle obje momčadi, ali pravovremenim izlascima u blok, rezultat je ostao nepromijenjen. Prvi zgoditak na utakmici dogodio se u 6. minuti sjajnim prodorom i završnicom Sekulića koji neobranjivo pogađa za vodstvo Olmissuma. U 10. minuti Postružin se oslobađa obrambenog igrača prodorom po liniji i završava udarcem u okvir gola, ali Modrušan brani pokušaj. Ozbiljnija prijetnja Alumnusa dogodila se u 12. minuti kada Tolić proigrava Penavu koji se oslobađa obrambenog igrača na rubu šesterca, ali mreža domaćina ostala je netaknuta. “Studenti” su nastavili svoj pritisak u želji za izjednačenjem, ali Bilandžić je zaustavio svaki pokušaj. Do novog vodstva domaćin dolazi u 18. minuti kada Sekulić kažnjava grešku u obrani Alumnusa i postiže svoj drugi pogodak na utakmici. Šok gostiju domaćini su dodatno iskoristili već u idućoj minuti brzom kontrom kada Kustura proigrava Pavića na drugu stativu koji povećava vodstvo na 3:0 te se s tim rezultatom otišlo na odmor.
Drugo poluvrijeme Olmissum je nastavio pritisak uz nekoliko udarca izvana, ali Modrušan brani svaki pokušaj domaćina. U idućih nekoliko minuta Alumnus je iskoristio visoki pritisak Olmissuma, Modrušan pronalazi dugom loptom Grubešu koji bježi iza leđa obrani domaćina, ali Bilandžić je uspio sačuvati udarac u okvir gola. Uz nekoliko brzih kontri Olmissum se pronašao pred vratima gostiju, ali nije došlo do novih zgoditaka. U 29. minuti proigravanje na drugu stativu rezultiralo je završnicom Perišića, ali zatresla se samo vratnica. Ubrzo dolazi i do greške u obrani domaćina- Kovačić se našao u situaciji 1 na 1 s Bilandžićem koji brani novi pokušaj Alumnusa. Novu situaciju gosti su pokušali iskoristiti u 32. minuti kada Grubeša sjajno pogađa iz voleja u okvir gola, ali vratar je ponovno spreman na svaku loptu. Nove obrane upisao je i Modrušan nakon što su domaćini pokušali doći do povećanja vodstva iz nekoliko udarca izvana. Ubrzo se dvostruki strijelac Sekulić oslobodio obrambenih igrača, ali udarac nije bio dovoljno precizan za hat-trick. Posljednje tri minute “Studenti” su uveli Penavu kao golmana-igrača. To je rezultiralo smanjenjem vodstva domaćina na 3:1 nakon što Tolić pogađa u prvi kut i trese mrežu Bilandžića u 39. minuti. U posljednjih 30 sekundi utakmice, brzom kontrom gosti proigravaju Penavu koji se riješava obrambenih igrača, ali završava akciju nedovoljno preciznim udarcem za novu promjenu rezultata.

O nama Gabrijela Gaiser

2.HMNL-zapad | Raspored i najava 9. kola

U sklopu 9. kola 2.HMNL-zapad danas nas očekuju četiri utakmice. Vrijedi svakako izdvojiti utakmicu Jesenje …

2.HMNL-istok | Aurelia do punog plijena u Slavonskom Brodu

Jučer je odigran zaostali susret 8. kola 2.HMNL-istok u kojem je vinkovačka Aurelia osvojila velika …