Olmissum nadigrao Squarea u prvom četvrtfinalnom dvoboju

U prvom susretu četvrtfinala doigravanja za prvaka Hrvatske, aktualni prvak Olmissum nadigrao je dubrovački Square i došao na korak do plasmana u polufinale. Momčad Duje Maretića je pobjedom opravdala ulogu favorita, a Olmissum je susret prelomili sredinom prvog poluvremena kada s 2 zgoditka u 4 minute dolaze do 2:0 što je na kraju bio i konačan rezultat. Pobjeda Olmissuma mogla je biti i izraženija s obzirom na broj stvoreni izgledni prilika, međutim sjajni Primić nije dopustio teži poraz svoje momčadi. Gosti mogu žaliti da pred sam kraj utakmice nisi uspjeli smanjiti rezultat te tako unijeti nemir u redove Olmissuma koji je u posljednju minutu ušao s 5. prekršaja. Square se još jednom pokazao kao tvrd protivnik za aktualne prvake, te će na svom terenu idući tjedan pokušati izboriti majstoricu.

Kontrolor suđenja: Ivan Čapin

OLMISSUM: Žarko Luketin, Stjepan Perišić, Duje Kustura, Franco Jelovčić, Mijo Mišerda, Nikola Pavić, Josip Jurlina, Kristijan Postružin, Matej Horvat, Antionio Juretić,  Josip Kolobarić, Valerije Jurić, Antonio Sekulić, Josip Bilandžić, trener: Duje Maretić

SQUARE: Zoran Primić, Stjepan Rezo, Mato Šimunović, Ivan Daničić-Kačić, Orsat Klečak, Hrvoje Cvjetković, Gordan Duvančić, Antonio Konsuo, Matej Perić, Josip Nebergoj, Niko Drobac, Alen Turuk, trener: Hans Matić

STRIJELCI: 1:0 Jelovčić (12′), 2:0 Jurić (16′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Olmissum 8 (3+5); Square 9 (4+5)

ŽUTI KARTONI:  – OLMISSUM
Konsuo (29′), Duvančić (30′), – SQUARE

IGRAČ UTAKMICE: Franco Jelovčić (OLMISSUM)

Nakon uvodnog ispitivanja snaga prvu su zaprijetili domaći preko Jurline čiji udarav brani Primić. Nekoliko minuta kasnije Primić brani Jelovčićev prizeman udarac, a nakon kornera koji je uslijedio Horvatov udarac završava malo iznad okvira gola. Nakon toga gledamo malo zatišje koje prekidaju Perišić i Jurić udarcima koji završavaju malo pored gola. Prvu priliku igrači Squarea kreirali su u 12. minuti kada nakan kornera Olmissuma Konsuo povlači polukontru te oštro puca, no Luketin je spreman na taj udarac. U istoj minuti Olmissum dolazi do zasluženog vodstva preko raspoloženog Jelovčića čiji udarac u donji lijevi kut izmiče Primiću. Samo minutu nakon Jelovčić trese vratnicu snažnim udarcem s lijeve strane. U 16. minuti Olmissum odlazi na 2:0, a stijelac je Jurić koji je jednu odbijenu loptu s 5 metara zakucao pod gredu nemoćnog Primića. U istoj minuti gledamo novi dvoboj Jurića i Primića koji ovog puta završava na strani gostujućeg vratara. Do kraja poluvremena još bilježimo dobru akciju domaćih koju Kolobarić na asistenciju Jurića ne uspijeva okončati pogotkom te se s rezultatom 2:0 otišlo na odmor.

Drugi dio Olmissum otvara s dva vrlo dobra udarca Jurića i Pavića koje brani Primić. Square odgovara preko Reze čiji udarac završava malo pokraj vratnice. Na drugoj strani Jelovčić je ispremiješao obranu gostiju ali njegov udarac na gol liniji čisti Cvjetković. Nedugo zatim ponovno prijeti Jelovčić, a nakon njega i Horvat, međutim ponovno je dobro postavljen vratar Squarea. Novu opasnost pred vratima gostiju kreira Horvat koji ni ovog puta ne pronalazi način za svladati Primića. Nakon toga Square podiže razinu agresivnosti u svojoj igri što rezultira 5. prekršajem, a u međuvremenu Pavića je zaustavila vratnica, a Mišerdu Primić. I nakon toga niza pokušaja domaćih Square dolazi do svoje najveće prilike za smanjenje rezultata kada u situaciji 3 na 1 sjajnom reakcijom Luketina rezultat ostaje ne promijenjen. Odgovorili su „zeleno-plavi“ Jurićevom vratnicom i Horvatovim udarcem točno u Primića nakon što je obojicu lijepo uposlio Postružin. Kada bi domaći i uspjeli svladati Primića netko bi se na crti stvorio da spasi povećanje vodstva, tako je Pavića zaustavio Cvjetković. Cvjetković nakon toga na drugoj strani u dva navrata prijeti Luketinu koji brani oba pokušaja kapetana Squarea, te rezultatom 2:0 Olmissum dolazi do prednosti u četvrtfinalnoj seriji doigravanja.

O nama Marijan Čolak

2.HMNL | Donesena odluka o popunjavanju lige!

Na temelju članka 40. pravilnika o radu Izvršnog Odbora (dalje: I.O.) HNS-a i njegovih tijela …

1.HMNL | Raspored i delegiranje polufinalne majstorice

Omiški Olmissum je trijumfom na gostovanju kod Futsal Dinama izborio plasman u finale doigravanja za …