Olmissum odnio pobjedu u odličnoj utakmici i osigurao prvo mjesto!

U susretu 15. kola na splitskim Gripama su snage odmjerili AFC Universitas i omiški Olmissum. Prvo poluvrijeme su obje momčadi igrale čvrsto, a ekipe su se izmjenjivale s prilikama. Domaćini su iz prve svoje ozbiljnije prilike došli u vodstvo u 5. minuti preko Hrstića, a deet minuta kasnije je utakmicu na početak vratio Mišerda te se na poluvrijeme otišlo s rezultatom 1:1. S obzirom na prikazano u prvih 20 minuta igre mogli smo vidjeti još pogodaka, ali golmani i obrane su bile na visokom nivou. Drugo poluvrijeme je pružilo još bolju igru obje momčadi te smo vidjeli pravu ratničku utakmicu gdje su obje momčadi imale niz prilika, a s punim plijenom s Gripa odlaze gosti. Ovom pobjedom je Olmissum osigurao prvo mjesto pred doigravanje. Splitski “Studenti” u sljedećem kolu idu u goste Uspinjači dok Omišani na svom terenu dočekuju Futsal Dinamo.

Delegat: Branko Kurtaj

AFC UNIVERSITAS: Filip Milas, Josip Juretić, Ivan Gotovac, Filip Kosor, Božo Sučić, Mate Vrdoljak, Ante Mijić, Toni Vujić, Ante Crnjac, Mateo Kljunak, Jakov Hrstić, Karlo Kovačić, Ivor Šuljić, Ivan Tustonjić, trener: Marin Mandić

OLMISSUM: Josip Bilandžić, Franco Jelovčić, Nikola Pavić, Antonio Juretić, Stjepan Perišić, Božidar Baučić, Duje Kustura, Mijo Mišerda, Josip Jurlina, Matej Horvat, Josip Kolobarić, Dujo Marić, Antonio Sekulić, Mario Buljević, trener: Duje Maretić

STRIJELCI: 1:0 Hrstić (5′), 1:1 Mišerda (14′), 1:2 Jelovčić (28′), 1:3 Horvat (32′), 2:3 Crnjac (35′), 2:4 Kustura (37′), 3:4 Šuljić (39′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Universitas 5 (2+3); Olmissum 7 (4+3)

ŽUTI KARTONI: Crnjac (18′), Kovačić (19′) – UNIVERSITAS; Kustura (37′) – OLMISSUM

IGRAČ UTAKMICE: Duje Kustura (OLMISSUM)

Prvu ozbiljniju priliku na susretu smo vidjeli na početku druge minute kada Jelovčić izvodi korner, a udarac Pavića u novi korner odbija Milas. U prvih pet minuta utakmice obje momčadi su čvrsto igrale obrane te su golmani bili bez posla. Na prvi pogodak se čekalo do 5. minute kada Hrstić radi solo prodor sa svoje polovice, dolazi sam pred golmana i puca, a lopta se izmigoljila ispod noge Bilandžića i domaćini tako iz prve prilike dolaze do vodstva. Obje momčadi su nastavile s dosta čvrstom igrom. U narednim minutama su gosti imali dvije prilike pred protivničkim golom, ali ništa što bi domaćeg golmana dovelo u nezgodnu situaciju. Novu ozbiljnu priliku domaćini imaju u osmoj minuti kad Juretić i Gotovac izlaze 2 na 2, Juretić sjajno pronalazi svog suigrača, ali Bilandžić prekida akciju obranom. Gosti u devetoj minuti izvode uigranu akciju iz kornera, Jelovčić izvodi, a Perišić puca no novu obranu upisuje Milas. Ista minuta je donijela novu priliku za gosta kada Horvat puca, ali domaći golman prstima odbija u korner. Desetak sekundi nakon Horvat je u novoj prilici, ali se ovaj put ispriječila stativa. Gosti su sve bolji i bolji, a u zadnjim sekundama 11. minutama smo vidjeli novu priliku za domaćine. Milas baca dugu loptu za Kosora čiji udarac brani domaći golman. Desetak sekundi kasnije nova prilika za domaće, ali Bilandžić je ponovno na pravom mjestu. Nakon nekoliko prilika gostiju u nizu, nižu i domaći prilike te u 13. minuti aut izvodi Tustonjić, ali udarac Crnjca odlazi iznad gola. Gosti u 14. minuti dolaze do izjednačujućeg pogotka nakon gužve ispred kaznenog prostora domaćina kada Jelovčić dodaje Mišerdi, a on zabija za 1:1 na Gripama. Dvije minute kasnije Hrstić je u novoj prilici za domaćine, ali udarac odlazi iznad gola. Gosti minutu kasnije prijete preko Perišića, ali njegov udarac odlazi kraj gola, a u istoj minuti gosti ponovno prijete, ali udarac ispred gol-linije glavom u korner izbija Crnjac. Omišani na isteku 18. minute sve više i više pritišću domaćine te nakon nespretnog izlijetanja Milasa Horvat vara golmana, ali njegov udarac blokira Kovačić. Do kraja poluvremena više nije bilo prilika te se na odmor otišlo s rezultatom 1:1.

Samo što se krenulo s centra domaćini preko Tustonjića prijete, ali Bilandžić odbija loptu u korner. Korner je izveo Tustonjić koji dodaje Gotovcu, ali njegov udarac odlazi kraj gola. Na isteku prve minute nastavka gosti imaju priliku nakon akcije Sekulića i Horvata, ali udarac brani Milas. U sljedećoj minuti gosti su ponovno u prilici, Jurlina upošljava Sekulića, ali se on ne snalazi najbolje ispred protivničkog golmana te udarac odlazi kraj gola. U 24. minuti Perišić radi prekršaj na 10-12 metara od svog gola, udarac izvodi Kljunak, ali brani gostujući golman. Isti je igrač u novoj prilici 10-ak sekundi kasnije, ali Bilandžić ponovno brani. Domaćini su digli razinu svoje igre te nižu nekoliko prilika u sljedećoj minuti, ali nema novog pogotka. Olmissum u 26. minuti kreće u ofanzivu na protivnički gol, domaći se odlično brane, ali Juretićev udarac nekako pronalazi put do protivničkog golmana koji upisuje novu obranu i pokazuje se kao odlična zamjena za ozljeđenog prvog golmana splitske momčadi, Jukića. Gledamo u tim minutama odličnu utakmicu, a u 27. minuti Tustonjić izbija sam pred protivničkog golmana koji je večeras poput kolege na drugoj strani veoma raspoložen i odlično mijenja našeg reprezentativnog golmana Luketina. Već u idućem napadu na drugoj strani Jurlina odlično puca, ali Milas upisuje još jednu obranu u nizu. Sljedeću minutu prijete Kustura i Jurlina, ali Milas upisuje nove dvije fenomenalne obrane. Ofanziva Olmissuma u 28. minuti je urodila plodom te Jelovčić dovodi svoju momčad u vodstvo. U narednim minutama su domaćini imali nekoliko polu-prilika, ali ništa ozbiljnije po protivnički gol. Gosti do novog pogotka dolaze u 32. minuti kada Horvat sjajno vara Milasa, puca te se lopta od stativu odbija u gol. Domaći u sljedećoj minuti pokušavaju preko Juretića i Kljunka, ali ne dolaze do smanjenja zaostatka. U istoj toj minuti Horvat sjajno pronalazi Pavića samog ispred protivničkog gola, isti pokušava lobovati protivničkog golmana, ali to golman sjajno čita. Pokušao je na isteku sljedeće minute dva puta i Horvat, ali lopta odlazi oba puta daleko od gola. Na isteku 35. minute sjajnu akciju odigravaju Gotovac i Juretić čiji udarac u korner odbija Bilandžić. Iz istog kornera domaćini dolaze do novog pogotka. Gotovac sjajno pronalazi Crnjca koji smanjuje zaostatak na 2:3. Tri i po minute prije kraja Crnjac radi grešku u obrani što Kustura iskorištava i dovodi svoju momčad na novu prednost od dva pogotka. Domaćini potom pokušavaju sa Šuljićem kao golmanom-igračem, a dvije ipo minute prije kraja isti igrač odbija udarac Horvata u korner. Pola minute kasnije u istom napadu pokušavaju Hrstić i Juretić, ali Bilandžić brani. Minutu i šest sekundi do kraja je pokazivao semafor kad domaćini pred protivničkim golom odigravaju odličnu akciju koju pogotkom završava Šuljić. Domaćini u posljednjoj minuti nastavljaju s ofanzivom te 45 sekundi prije kraja Šuljić na suprotnoj stativi pronalazi Juretića koji ne uspjeva poentirati. Pokušali su gosti zabiti na prazan gol 20 sekundi prije kraja zabiti, ali je lopta otišla kraj gola. Do kraja utakmice više nije bilo prilika te gosti s Gripa odnose sva tri boda te tako osiguravaju prvo mjesto pred doigravanje.

Urednik sam i voditelj marketinga na CROfutsal portalu. Na portalu sam od lipnja 2020. godine.

2.HMNL | Donesena odluka o popunjavanju lige!

Na temelju članka 40. pravilnika o radu Izvršnog Odbora (dalje: I.O.) HNS-a i njegovih tijela …

1.HMNL | Raspored i delegiranje polufinalne majstorice

Omiški Olmissum je trijumfom na gostovanju kod Futsal Dinama izborio plasman u finale doigravanja za …