Olmissum porazom u Sesvetama ostao bez 1.mjesta!

U susretu poslijednjeg kola ligaškog dijela natjecanja, Alumnus je nadigrao goste iz Omiša i pobjedom potvrdio plasman u doigravanje. Olmissum je pak porazom ostao bez 1.mjesta, koje su prepustili Makaranima.

Delegat: Ivan Župan

ALUMNUS: Franko Jamičić, Domagoj Durlen, Ivan Matan, Nikola Perković, Luka Davidović, Ante Matan, Dario Markić, Filip Ukalović, Matija Rajh, Saša Ledinščak, Mario Modrušan, trener: Jakov Ungarov

OLMISSUM: Josip Bilandžić, Mateo Galić, Duje Kustura, Nikola Pavić, Josip Jurlina, Matej Horvat, Antonio Juretić, Stjepan Perišić, Josip Kolobarić, Valerije Jurić, Antonio Sekulić, Mario Buljević, Božidar Baučić, Žarko Luketin, trener: Duje Maretić

STRIJELCI: 1:0 Perković (3′), 2:0 Markić (14′), 3:0 ag-Bilandžić (15′), 4:0 Rajh (16′), 5:0 Perković (18′), 5:1 Perišić (22′), 5:2 Jurić (35′), 6:2 Markić (36′), 6:3 Juretić (37′), 7:3 Jamičić (37′), 7:4 Perišić (39′), 8:4 Perković (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Alumnus  6 (4+2), Olmissum  5 (4+1)

CRVENI KARTON: I.Matan (27′) – ALUMNUS

IGRAČ UTAKMICE: Franko Jamičić (ALUMNUS)

Olmissum je vrlo dobro ušao u susret, no gosti se vrlo dobro brane, a vratar Jamičić pokazao se vrlo sigurnim na golu. Alumnus je poveo u 3.minuti kada Perković iz slobodnog udarca s 10 metara iskosa s lijeve strane pogađa bliži kut vratara Bilandžića za 1:0. Nakon primljenog zgoditka Omišani su zagospodarili terenom, no raspoloženi Jamičić bio je siguran na golu zagrebačkih ‘studenata’, koji su u završnih 6 minuta prvog poluvremena nevjerovatnom izvedbom deklasirali goste i trasirali put ka pobjedi. Najprije je u 14.minuti Ante Matan sjajno prošao po desnoj strani i ubacio na drugu vratnicu, gdje nije bilo teško Markiću iz blizine zabiti u nebranjen gol za 2:0. U slijedećoj minuti Ivan Matan iz auta šalje loptu prema golu gostiju, a vratar Bilandžić nesmotrenom reakcijom dodiruje loptu koja završava u mreži za 3:0. No tu nije bio kraj mukama gostiju. U 16.minuti Rajh je po desnoj strani pretrčao Horvata i zabio pored Luketina koji je na golu zamijenio Bilandžića, 4:0. Sjajnu završnicu prvog poluvremena domaćin je okrunio još jednim zgoditkom za velikih 5:0. Raspoloženi Perković je iz slobodnog udarca s 12ak metara s desne strane savladao Luketina za nestvarnu prednost Alumnusa nakon prvih 20 minuta.
U nastavku gosti vrlo brzo postižu zgoditak, čime se probudio tračak nade da bi se mogli vratiti u igru. Igrala se 22.minuta kada Juretić iz kornera s desne strane dodaje kratko za Perišića koji silovitim udarcem savladava Jamičića za 5:1. Gosti su preuzeli inicijativu, a u 27.minuti Matan u izglednoj situaciji za postizanje zgoditka ruši Kusturu, zbog čega je isključen. No u igri s igračem više Omišani ne uspijevaju savladati raspoloženog Jamičića, koji se prometnuo u junaka Sesvećana. Gosti su inicijativu okrunili zgoditkom tek kada su zaigrali s golmanom-igračem. Igrala se 35.minuta kada Horvat s lijeve strane šalje oštru loptu na drugu vratnicu gdje utrčava Jurić i zabija za 5:2. No vrlo brzo uzvraćaju domaći i otklanjaju sve dvojbe kada Markić maestralno sa svoje polovice zabija u nebranjen gol gostiju za 6:2. Nedugo zatim još jednom zabijaju gosti. U igri s golmanom-igračem Jurić je s desne strane odigrao na drugu vratnicu za Juretića koji zabija za 6:3. U slijedećem napadu pokušao je Juretić još jednom zaprijetiti golu gostiju, no ovoga puta Jamičić brani njegov udarac i šalje loptu u nebranjen gol gostiju za 7:3. U slijedećoj minuti gosti prijete preko Jurića, no vratnica zaustavlja njegov udarac. U 39.minuti Perišić je sa 7 metara zabio za 7:4, a nedugo zatim Perković duboko sa svoje polovice pogađa prazan gol gostiju za na koncu uvjerljivih 8:4. Omišani su tako ostali bez 1.mjesta, te će u četvrtfinalu doigravanja igrati protiv Vrgorca, dok je Alumnus ovom pobjedom potvrdio plasman u doigravanje u kojem ih očekuje aktualni prvak Novo Vrijeme Apfel.

Futsal Dinamo teže od očekivanog slavio kod Porto Tolera

Futsal Dinamo je teže od očekivanog slavio na gostovanju kod Porto Tolera, te se plasirao …

Uspinjača Gimka tijesnom pobjedom u Puli do četvrtfinala kupa!

U dvoboju osmine finala kupa Hrvatske, Uspinjača Gimka je slavila u Puli izborivši tako plasman …