Olmissum poveo 2:0 u finalnoj seriji!

U drugom susretu finalne serije doigravanja za prvaka Hrvatske . U prvom poluvremenu smo gledali utakmicu s mnogo promašaja i dosta nervoze u redovima obje momčadi. Nešto konkretniji su bili domaćini koji su u posljednjoj minuti došli i do vodstva kada Jurlina sjajno iz kornera pronalazi Jelovčića koji donosi svojoj momčadi prednost pred odmor. U drugom poluvremenu gledamo puno uzbudljiviji susret s prilikama na obje strane, ali Omišani u 33. minuti golom Postružina na asistenciju Jelovčića dolaze do 2:0. Makarani bacaju sve karte u napad te su u posljednjim minutama bolja momčad na terenu, ali sedam sekundi prije kraja Luketin postavlja konačnih 3:0. Omišani su tako došli do velikih 2:0 u pobjedama te se finalna serija seli u Makarsku sljedeći vikend.

Kolo: Finale (2. utakmica)
Datum: 23.05.2021.
Dvorana: SD Ribnjak, Omiš
Gledatelja: –

OLMISSUM – NOVO VRIJEME APFEL  3:0 (1:0)

Prvi sudac: Vedran Babić
Drugi sudac: Ivan Mujan
Treći sudac: Goran Duvnjak
Četvrti sudac: Luka Kovač-Levantin
Delegat: Tihomir Grabovac
Kontrolor suđenja: Ivan Novak

OLMISSUM: Žarko Luketin, Mijo Mišerda, Nikola Pavić, Stjepan Perišić, Valerije Jurić, Josip Bilandžić, Duje Kustura, Franco Jelovčić, Josip Jurlina, Kristijan Postružin, Matej Horvat, Antonio Juretić, Josip Kolobarić, Antonio Sekulić, trener: Duje Maretić

NOVO VRIJEME APFEL: Filip Bašković, Mate Vuković, Igor Osredkar, Duje Bajrušović, Sven Anton Horvath, Jakša Herceg, Dražen Lozo, Toni Jelavić, Ante Sokol, Nikola Pašalić, Gabrijel Lasić, Roko Gašpar, Karlo Antunović, trener: Teo Strunje

STRIJELCI: 1:0 Jelovčić (20′), 2:0 Postružin (33′), 3:0 Luketin (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Olmissum 6 (3+3); Novo Vrijeme Apfel 10 (5+5)

Kustura (29′), Jurić (29′) – OLMISSUM
Strunje (trener, 8′), Osredkar (23′), J. Herceg (23′), Jelavić (23′), Lasić (29′) – NOVO VRIJEME APFEL

CRVENI KARTON:
Strunje (trener, 23′)

IGRAČ UTAKMICE: Franco Jelovčić (OLMISSUM)

Obje momčadi su otvorile susret napadački i čvrsto te smo u prvim minutama susreta gledali prilike na obje strane. Većina udaraca ne pronalazi put do gola, a i što prođe, golmani su to uspješno branili. Nakon uvodnog razdoblja podjednake igre malo bolju igru pokazivala je gostujućuja momčad koja igra dosta čvrstu obranu, a u napadu su najraspoloženiji Bajrušović i Osredkar. Imaju i domaćini svog aduta večeras u vidu Postružina koji je nekoliko puta dobro zaprijetio protivničkom golu, ali i razigravao svoje suigrače. Momčadi su i sve više pokušavali s dugim loptama i tako “preskakali igru”. Golman gostiju, Bašković je u nekoliko navrata i sam krenuo u protivničku polovicu te smo u 10. minuti vidjeli i jedan njegov dobar šut koji je otišao malo iznad gola. Intenzitet igre nije pao ni nakon polovice poluvremena te se i dalje igralo brzo i čvrsto. Vidjeli smo i dosta promašaja na obje strane i nezadovoljstva nekim odlukama sudaca kod gostiju što je dovelo i do toga da je rasla nervoza u redovima obje momčadi. Imao je Olmissum dvije odlične prilike u 15. minuti u dva navrata. Oba puta je odlične situacije imao Pavić, ali Bašković je obranio oba udarca. U posljednjim minutama prvog poluvremena domaćini dižu razinu svoje igre i sve više prijete, a u 18. minuti smo vidjeli i odlične prilike Kusture i Jelovčića, ali Bašković upisuje nove obrane. Visoki presing u posljednjim minutama poluvremenima se domaćinima isplatio te u 40-ak sekundi prije kraja nakon ubačaja Jurline iz kornera za početno vodstvo pogađa Jelovćić. Do kraja poluvremena nije bilo pogodaka te se na odmor otišlo s vodstvom domaćina rezultatom 1:0.

Drugo poluvrijeme otvaraju gosti s pokušajem Horvatha kojem Luketin s lakoćom brani udarac. Već na početku druge minute sjajan udarac Jurića na drugoj strani završava na gredi. U redovima gostiju nervoza i očito nezadovoljstvo nekim odlukama sudaca je u 23. minuti rezultiralo s nekoliko kartona i crvenim kartonom za trenera Strunju. U istoj minuti domaćini prijete preko Jurline čiji je udarac nedovoljno precizan te odlazi kraj gola. U idućih par minuta smo vidjeli nekoliko polu-prilika s obje strane, a onda u 27. minuti Jurić i Kolobarić u dva navrata opasno prijete po protivnički gol, ali Bašković novim obranama i dalje drži svoju momčad u igri. Imali su gosti u idućoj minuti odličnu priliku na drugoj strani kada kontru povlači Osredkar, šalje loptu Lasiću koji se ne snalazi najbolje te domaćini s lakoćom otklanjaju opasnost ispred svog gola. Na novu izgledniju priliku na susretu smo čekali do 31. minute kada Omišani izvode sjajnu akciju, ali Postružin ne uspjeva završiti pogotkom. Domaći prijete ponovno u idućem napadu preko Jelovčića, ali i njegov je udarac neprecizan. Domaćini sve više napadaju dok gosti pokušavaju iz kontre. Domaćini nakon sjajnog auta Jelovčića dolaze do udvostručenja prednosti u 33. minuti, a strijelac je Postružin. Gosti nakon primljenog pogotka uvode golmana-igrača kojeg igra Jelavić te domaćini sad traže priliku na kontre dok gosti napadaju ponajviše preko Horvatha, Bajrušovića i Osredkara, ali bezuspješno. Štoviše, sedam sekundi prije kraja susreta Luketin pogađa za konačnih 3:0 udarcem na prazan gol te se tako finalna serija seli u Makarsku idući tjedan, a Omišani tamo odlaze s velikih 2:0 u pobjedama.

Marin Kraljević je novinar i voditelj marketinga na CROfutsal portalu. 30-godišnji magistar komunikacijske i informacijske tehnologije radi na portalu od lipnja 2020. godine.

FIFA WC 2021. | Kazahstan, Argentina i Brazil u četvrtfinalu!

Nakon što su u srijedu Rusija i Maroko izborili plasman u četvrtfinale Svjetskog prvenstva koje …

Vrgorac i Novo Vrijeme Apfel u finalu Superkupa!

Vrgorac i Novo Vrijeme Apfel igrat će u finalu neslužbenog superkupa Hrvatske, koji se ove …