Olmissum rutinski do pobjede na Baldekinu

U susretu 7. kola 1.HMNL Olmissum je uvjerljivo slavio na šibenskom Baldekinu porazivši Šibenik 1983 rezultatom 0:7! Dugo su “Funcuti” odolijevali napadima “zeleno-plavih”, no kada je popustio bedem šibenske momčadi, na koncu su aktualni prvaci do vrha napunili gol novog prvoligaša.

Kontrola suđenja: Ivan Novak

ŠIBENIK 1983: Mario Jarmanović, Danjel Knežević, Frane Batinica, Luka Pehar, Zvonimir Šućur, Franko Knez, Ante Palavra, Mirko Jurjević, Ante Kosor, Ivan Škugor, Alen Milišić, trener: Andrija Bakula

OLMISSUM: Nikola Čizmić, Duje Kustura, Jakov Hrstić, Nikola Pavić, Josip Jurlina, Kristijan Postružin, Matej Horvat, Antonio Juretić, Josip Kolobarić, Alen Marić, Milan Balić, Antonio Sekulić, Duje Dujmović, Josip Bilandžić, trener: Duje Maretić

STRIJELCI: 0:1 Postružin (15′), 0:2 Pavić (16′), 0:3 Postružin (18′), 0:4 Juretić-6m (25′), 0:5 Horvat (26′), 0:6 Postružin (26′), 0:7 Hrstić (34′), 1:7 Šućur (37′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Šibenik 1983  8 (3+5); Olmissum  6 (4+2)

ŽUTI KARTONI: Marić (6′) – OLMISSUM

IGRAČ UTAKMICE: Kristijan Postružin (OLMISSUM)

Dvoboj branitelja naslova i novog prvoligaša ponudio je neizvijesnost nepunih 15 minuta. Toliko je naime trebalo “zeleno-plavima” da slome otpor domaćina. Postružin je u 15. minuti doveo Omišane u vodstvo, da bi nedugo zatim s dva gola u dvije minute gosti načinili velik korak prema pobjedi. Golom Pavića, te još jednom Postružina, Omišani su na odmor otišli s lijepom prednošću (0:3). Momčad koja je nakon dva uvodna poraza posljednja četiri susreta neporažena nije se uspijevala suprostaviti favorizirnim gostima. Naravno, velik razlog tome leži i u činjenici da su “Funcuti” danas nastupili bez kartoniranih Jurića, Matkovića i Knežića. U nastavku je susret odlučen doslovno u dvije minute. Naime, gosti su najprije u 25. minuti golom Juretića iz penala došli do 0:4, da bi u sljedećoj minuti najprije zabio Horvat, a nedugo zatim Postružin postiže svoj treći zgoditak za velikih 0:6! U 32. minuti domaćinu se ponudila prilika za počasni zgoditak iz penala, no udarac Šućura sa 6 metara brani vratar Čizmić. Dvije minute kasnije u listu strijelaca se upisuje i Hrstić, da bi najbolji strijelac šibenske momčadi u 37. minuti ipak postigao počasni zgoditak. Bio je to deseti ovosezonski zgoditak Šućura za konačnih 1:7, uvjerljiva i posve zaslužena pobjeda “zeleno-plavih”. Ovom pobjedom prekinut je niz bez poraza “Funcuta” koji su u posljednja četiri kola osvojili respektabilnih 8 bodova. Omišani su pak ostvarili značajnu pobjedu koja uz ostanak na vrhu prvenstvene ljestvice znači i dobru atmosferu u momčadi uoči puta u Lisabon na dvoboje Elitne runde UEFA Futsal Lige prvaka, gdje će Omišani igrati protiv aktualnih europskih prvaka Sportinga, ruske Sinare Yekaterinburg i nizozenskog Hovocuba.

Bruno Jakovljević napustio Vrgorac i pristupio Futsal Gorici!

Bruno Jakovljević više nije igrač Vrgorca! Objavio je to vrgorački prvoligaš na svojim službenim stranicama, …

Jefferson Breno Ferreira Alves – novi Brazilac u Makarskoj!

Novo Vrijeme je danas predstavilo novo pojačanje za sezonu koja je pred nama. Brazilac Jefferson …