Olmissum rutinski do pobjede protiv Alumnusa

U dvoboju 12. kola Olmissum je u Solinu ugostio znatno oslabljeni Alumnus i upisao uvjerljivu pobjedu i na sjajan način najavio subotnju utakmicu Lige prvaka. U idućim kolu Olmissum igra derbi protiv Novog Vremena Apfel u Makarskoj, a to će biti samo 2 dana nakon susreta s KPRF-om u Ligi prvaka. Alumnus će na svom terenu u gradskom derbiju dočekati Uspinjaču.

Delegat: Vedran Antunović

OLMISSUM: Josip Bilandžić, Mijo Mišerda, Stjepan Perišić, Nikola Pavić, Josip Kolobarić, Josip Jurlina, Duje Kustura, Dujo Marić, Matej Horvat, Antonio Juretić, Mario Buljević, Antonio Sekulić, Žarko Luketin, Božidar Baučić, trener: Duje Maretić

ALUMNUS SESVETE: Mateo Vlatković, Matija Tolić, Danijel Dekanić, Saša Ledinščak, Matej Perović, Ante Klarić, Lovre Ercegović, Hrvoje Žuvela, Andro Cota, Gabrijel Andrić, Ivan Penava, Neven Zonjić, Bruno Kovačić,  trener: Jakov Ungarov

STRIJELCI: 1:0 Horvat (4′), 2:0 Sekulić (5′), 3:0 Jurlina (5′), 4:0 Horvat (12′), 5:0 Kolobarić (19′), 6:0 Juretić (22′), 6:1 Perović (28′), 7:1 Mišerda (35′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Olmissum 9 (4+5) ; Alumnus 6 (2+4)

– MNK Olmissum
Žuvela(33′) – MNK ALUMNUS SESVETE

IGRAČ UTAKMICE: Matej Horvat (OLMISSUM)

Utakmica je otvorena kratkom kombinacijom iz auta gostiju kada Perovićev udarac brani Bilandžić, a u nastavku akcije sličan udarac Mišerde brani Vlatković. Prvo veće uzbuđenje imali smo na isteku 2. minute kada Alumnusova obrana nespretno reagira što ne koristi Pavić koji loptu s vrha šesterca šalje pored vrata. Olmissum je poveo u 4. minuti, a sve je sam napravio Horvat koji je s desne strane ušao u sredinu i pogodio daljnji kut vratara Vlatkovića. Samo minutu nakon rezultat je 2:0, a nakon kombinacije iz auta strijelaca je Sekulić koji se lijepo nakon bloka oslobodio svojih čuvara. Nismo dugo čekali na sljedeći pogodak u mreži gostiju, igrala se ista minuta kada Olmissum postiže gol za 3:0. Ovog puta Sekulić osvaja loptu duboko u suparničkoj polovini i proigrava Jurlinu koji uspijeva provući loptu pokraj Vlatkovića. U 6. minuti Alumnus odgovara preko Žuvele koji nakon osvojene lopte udarcem s distance pogađa vratnicu. Olmissum ponovno prijeti u 8. minuti kada Buljević proigrava Pavića čiji udarac brani vratar Alumnusa. Omišani u 10. minuti ponovno osvajaju loptu u suparničkoj polovici ali asistenciju Kusture Juretić šalje pokraj vratnice. Za 4:0 u 12. minuti svoj drugi pogodak postiže Horvat koji se od centra sjurio prema golu Alumnusa i s desetak metara pogodio gornji desni kut vratara. Alumnus je u 16. minuti zaprijetio preko Zonjića čiji prizeman udarac je Bilandžić odbio. Novi pogodak u mreži studenata vidjeli smo u 19. minuti kada Horvat probija desnu strnu i servira loptu Kolobariću koji nečuvan na 2-3 metra od vrata nema težak zadatak pospremiti loptu u mrežu. S rezultatom 5:0 otišlo se na odmor.

Drugio dio Olmissum je nastavio tamo gdje je stao u prvom, novim pogotkom za 6:0. Igrala se 22. minuta kada nakon tečne akcije Pavić petom proigrava Juretića koji šalje loptu ispod Vlatkovića. Uslijedilo je razdoblje od nekoliko minuta bez konkretnih prigoda, a u 28. minuti Alumnus je smanjio na 6:1. Omišani su izgubili loptu duboko u svojoj polovici što Perović kažnjava i pogađa prazna vrata jer u tom trenutku Baučić je bio daleko od svojih vrata očekujući dodavanje svojih suigrača uz aut liniju. Nakon toga prvu izgledniju priliku bilježimo u 33. minuti kada nakon proigravanja Ledinščaka Žuvela ostaje pred Baučićem, međutim vratar domaćih odlično ulazi u udarac. Najljepši potez utakmice vidjeli smo u 35. minuti kada Horvat atraktivnim potezom prebacuje vratara Alumnusa i proigrava Mišerdu na drugoj vratnici koji glavom povisuje rezultat na 7:1. U posljednje dvije minute Alumnus je igra s golman-igračem i nekoliko puta zaprijetili međutim do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata.

O nama Marijan Čolak

Stjepan Perišić: “Respektiramo Square, no idemo po prolaz!”

U petak je na rasporedu druga utakmica četvrtfinala play-offa između Squarea i Olmissuma, a igra …

Teo Strunje: “Možemo dvokorakom do polufinala!”

Novo Vrijeme Apfel je u prvom dvoboju četvrtfinala doigravanja u Makarskoj slavilo protiv Vrgorca preokrenuvši …