Olmissum rutinski do pobjede protiv Crnice!

U dalmatinskom derbiju odigranom na omiškom Ribnjaku, Olmissum je rutinski slavio protiv šibenske Crnice rezultatom 4:0! Omišane je do pobjede predvodio nekadašnji igrač Crnice Nikola Pavić, koji je postigao dva zgoditka, te izborio penal iz kojeg je u vodstvo “zeleno-plave” doveo Juretić. Konačni omjer (4:0) postavio je još jedan nekadašnji igrač šibenske momčadi – Stjepan Perišić.

Delegat: Igor Vojković

OLMISSUM: Josip Bilandžić, Duje Kustura, Nikola Pavić, Josip Jurlina, Kristijan Postružin, Matej Horvat, Antonio Juretić, Stjepan Perišić, Josip Kolobarić, Dujo Marić, Valerije Jurić, Antonio Sekulić, Mario Buljević, Božidar Baučić, trener: Duje Maretić

CRNICA: Franko Bilić, Marko Marčić, Božidar Jelovčić, Niko Škugor, Saša Subotić, Roko Burčul, Miloš Stojković, Dragan Vuković, Bruno Žilić, Marinko Šamija, Antonio Perić, Josip Radić, Josip Jolić, Šime Kuač, trener: Mladen Perica-Štrla

STRIJELCI: 1:0 Juretić (9′), 2:0 Pavić (16′), 3:0 Pavić (33′), 4:0 Perišić (37′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Olmissum 7 (4+3); Crnica 6 (5+1)

Horvat (5′), Perišić (29′) – OLMISSUM
Subotić (9′), Škugor (11′), Stojković (35′) – CRNICA

IGRAČ UTAKMICE: Nikola Pavić (OLMISSUM)

Olmissum je poveo u 9.minuti kada udarac Pavića s vrha kaznenog prostora na 4 metra od gola pogađa Subotića u ruku. Sudac Džeko je bez razmišljanja pokazao na “najstrožu kaznu” koju je rutinski realizirao Juretić poslavši loptu u jednu, a vratara Bilića u drugu stranu za 1:0! Nedugo zatim Šibenčani ulaze u problem s akumuliranim prekršajima, te su od 13.minute bili u bonusu. Omišani dolaze do povećanja prednosti u 16.minuti kada Horvat prolazi po desnoj strani i ubacuje na drugu vratnicu, gdje utračava Pavić i pored Radića zabija za 2:0! U nastavku smo dugo čekali na promjenu rezultata. Igrala se 33.minuta kada raspoloženi Pavić svojim drugim zgoditkom donosi domaćinu osjetniju prednost (3:0), nagnavši goste na igru s golmanom-igračem. No ni takvom igrom Šibenčani ne uspijevaju doći do počasnog zgoditka. Naprotiv, iskusni Perišić je u 37.minuti zabio za 4:0, konačan rezultat ovog susreta. Omišani su tako pobjedom ušli u natjecanje, gdje je cilj obrana naslova prvaka. U slijedećem kolu momčad Duje Maretića još će jednom igrati na svom parketu, kada im u goste dolazi Uspinjača Gimka. Biti će to repriza dvoboja kojeg smo na omiškom Ribnjaku gledali prošli tjedan, kada su zeleno-plavi slavili u dvoboju superkupa. Crnica će pak prve ovosezonske bodove tražiti na svom Baldekinu, gdje im u goste dolazi splitski Universitas.

Crnica u sjajnoj utakmici slavila protiv Alumnusa!

U sjajnoj utakmici odigranoj na šibenskom Baldekinu, Crnica je slavila protiv Alumnusa rezultatom 4:3! Nakon …

Novo Vrijeme trijumfom kod Uspinjače prekinulo negativan niz

U dvoboju 14. kola 1.HMNL Novo Vrijeme Apfel je slavilo na gostovanju kod Uspinjače Gimke …