Olmissum se pobjedom u derbiju učvrstio na vrhu ljestvice!

U derbiju 4.kola 1.HMNL gledali smo reprizu prošlosezonskog finala. Aktualni prvak Olmissum je na omiškom Ribnjaku dočekao Novo Vrijeme Apfel, te su “zeleno-plavi” upisali novu pobjedu za nastavak pobjedničkog niza.

Kolo: 4.kolo
Datum: 23.10.2020.
Dvorana: SD Ribnjak

OLMISSUM – NOVO VRIJEME APFEL  3:2 (2:0)

Prvi sudac: Saša Tomić
Drugi sudac: Mislav Džeko
Treći sudac: Boris Stanić
Četvrti sudac: Mario Blažin
Delegat: Branko Kurtaj

OLMISSUM: Josip Bilandžić, Duje Kustura, Nikola Pavić, Josip Jurlina, Kristijan Postružin, Matej Horvat, Antonio Juretić, Stjepan Perišić, Josip Kolobarić, Antonio Sekulić, Mario Buljević, Žarko Luketin, trener: Duje Maretić

NOVO VRIJEME APFEL: Filip Bašković, Mate Vuković, Anderson Alves Carneiro Da Silva Pulinho, Krešimir Herceg, Toni Jelavić, Igor Osredkar, Ante Sokol, Duje Bajrušović, Vedran Kazazić, Nikola Pašalić, Gabrijel Lasić, Roko Gašpar, Rodrigo Pereira Dos Santos, Jakša Herceg, trener: Teo Strunje

STRIJELCI: 1:0 Horvat (14′), 2:0 Horvat (15′), 3:0 Pavić (34′), 3:1 Rodrigo (39′), 3:2 Kazazić (39′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Olmissum 8 (5+3); Novo Vrijeme Apfel 4 (3+1)

ŽUTI KARTONI: Kustura (6′) – OMISSUM
Osredkar (7′), Pulinho (40′) – NOVO VRIJEME APFEL

IGRAČ UTAKMICE: Matej Horvat (OLMISSUM)

Prvo veće uzbuđenje bilježimo u 9.minuti kada domaći gube loptu duboko u svojoj polovici, no udarac Pulinha sa 8-9 metara brani vratar Bilandžić. U 12.minuti uzvraćaju Omišani iz slobodnog udarca s 10 metara, kada Horvat puca tik uz vratnicu. U slijedećoj minuti Omišani su lijepo odigrali u napadu, lopta dolazi na lijevu stranu za Postružina čiji udarac sjajno brani Bašković. Olmissum je u 14.minuti inicijativu okrunio vodećim zgoditkom. Postružin je iz kornera odigrao povratnu loptu za Horvata koji s 12-13 metara prizemnim udarcem savladava Baškovića za 1:0! Gostujući trener Teo Strunje reagira uzimavši time-out, no po povratku na parket Omišani dolaze do novog zgoditka. Rodrigo je izgubio loptu duboko u svojoj polovici, a Osredkar ne uspijeva zaustaviti Horvata koji s 5 metara zabija za 2:0! Prelaze nakon toga gosti na igru s Jelavićem u ulozi golmana-igrača, no ne uspijevaju ozbiljnije ugroziti gol Bilandžića. Na odmor se tako otišlo s prednošću “zeleno-plavih” 2:0.
Nastojanja gostiju da dođu do zgoditka nisu urodila plodom. Obrana domaćih bila je sjajno posložena, te nije ostavljala gostima previše prilika. Pokušavali su gosti još jednom igrati s golmanom-igračem, no bez uspjeha. Sve dvojbe otklonjene su u 34.minuti kada gosti gube loptu u svojoj polovici, a Pavić to kažnjava zabivši za nedostižnih 3:0! U 36.minuti izigrana je obrana gostiju, Kustura izlazi sam pred Baškovića, a gostujući vratar spašava svoju momčad blamaže. No u 39.minuti gosti se vraćaju u igru. Najprije je u igri s golmanom-igračem Pulinho povratnom loptom proigrao Rodriga koji s 5 metara zabija za 3:1, da bi u istoj minuti Kazazić iskosa s lijeve strane efektno zabio u suprotne rašlje za 3:2! Do kraja su gosti pokušali doći do izjednačenja, no bez uspjeha. Bilježimo pokušaj Bajrušovića koji je obranio Bilandžić, te su Omišani upisali zasluženu pobjedu za nastavak pobjedničkog niza, dok su Makarani nakon uvodne dvije pobjede upisali i dva uzastopna poraza.

Roko Gašpar i Josip Brkić najavili dvoboj Novog Vremena i Uspinjače

Sutra je na rasporedu zaostali dvoboj 5.kola 1.HMNL između Novog Vremena Apfel i Uspinjače Gimke. …

NAJAVA | Jerko Šimac gost Davora Lopina na Dubrovačkoj TV

U ponedjeljak s početkom u 20:00 sati ne propustite pogledati sportsku emisiju TIME OUT na …