Olmissum se trijumfom u Makarskoj učvrstio na vrhu ljestvice!

U posljednjem susretu 13. kola 1.HMNL Olmissum je ostvario veliku pobjedu u Makarskoj učvrstivši se tako na vrhu prvenstvene ljestvice. Nakon ujednačenog prvog poluvremena u nastavku su gosti bili bolji, te su na koncu zasluženo ostvarili pobjedu. Makarani su pak treći susret u nizu bez pobjede, te će prekid negativnog niza tražiti u subotu kada gostuju kod Uspinjače Gimke.

Kolo: 13. kolo
Datum: 23.02.2021.
Dvorana: GSD Makarska

NOVO VRIJEME APFEL – OLMISSUM  1:4 (1:1)

Prvi sudac: Nikola Jelić
Drugi sudac: Mario Lulić
Treći sudac: Goran Duvnjak
Četvrti sudac: Mario Budmir
Delegat: Tihomir Grabovac

NOVO VRIJEME APFEL: Jakša Herceg, Mate Vuković, Anderson Alves Carneiro Da Silva Pulinho, Josip Brkić, Toni Jelavić, Igor Osredkar, Ante Sokol, Duje Bajrušović, Vedran Kazazić, Nikola Pašalić, Gabrijel Lasić, Roko Gašpar, Sven Anton Horvath, Krešimir Herceg, trener: Teo Strunje

OLMISSUM: Žarko Luketin, Duje Kustura, Franco Jelovčić, Mijo Mišerda, Nikola Pavić, Josip Jurlina, Matej Horvat, Antonio Juretić, Stjepan Perišić, Josip Kolobarić, Valerije Jurić, Antonio Sekulić, Božidar Baučić, Josip Bilandžić, trener: Duje Maretić

STRIJELCI: 1:0 Kazazić (2′), 1:1 Jelovčić (9′), 1:2 Jurlina (21′), 1:3 Horvat (26′), 1:4 Perišić (36′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Novo Vrijeme Apfel 6 (4+2); Olmissum 7 (4+3)

Brkić (4′), Kazazić (7′), Horvath (17′), Vuković (33′) – NOVO VRIJEME APFEL
Jurlina (4′), Luketin (4′), Kustura (26′), Horvat (33′), Perišić (40′) – OLMISSUM

IGRAČ UTAKMICE: Josip Jurlina (OLMISSUM)

Već u 2. minuti Novo Vrijeme dolazi do prednoszti. Kazazić je na centru odigrao dupli-pas s Pulinhom, obrana gostiju poprilično je lako izigrana, a Kazazić u situaciji 1 na 1 zabija pod gredu nemoćnog Luketina za 1:0! Već u sljedećoj minuti bilježimo novu lijepu priliku domaćina, no Luketin brani udarac Osredkara. U 6. minuti zaprijetio je i Jelavić iz slobodnog udarca s 12 metara, a Luketin atraktivnom intervencijom odbija loptu u korner. Dominaciju domaćih gostujući trener Maretić prekida time-outom, nakon čega gledamo ujednačenu igru, a u 9. minuti Olmissum dolazi do izjednačenja. U polukontri je izigrana obrana domaćih, ne odveć snažan udarac Pavića s lijeve strane vratar Herceg tek je kratko odbio, a na odbivenu loptu natrčava Jelovčić i postiže prvijenac u dresu omiške momčadi, 1:1! Već u sljedećem napadu mogli su Makarani uzvratiti, no udarac Brkića brani vratar Luketin. Nakon toga ritam igre je pao, te u drugoj polovici prvog poluvremena nismo više vidjeli izglednijih prilika. Na odmor se tako otišlo s rezultatom 1:1.
Već u prvoj minuti nastavka Olmissum dolazi do prednosti. U lijepo odigranoj akciji lopta je odigrana na desnu stranu za Jurlinu koji sjajno pogađa suprotni kut vratara Hercega za 1:2! U 23. minuti Mišerda se našao s desne strane sam pred Hercegom, no puca pored suprotne vratnice. U sljedećoj minuti Luketin je prešao u fazu napada i udarcem s 14-15 metara zagrijao dlanove Hercega, lopta se odbija do Perišića, no Herceg zaustavlja i njegov udarac. Inicijativu i odličan ulazak u drugo poluvrijeme Omišani su naplatili još jednim zgoditkom u 26. minuti kada Jurlina sjajnom dugom loptom proigrava Horvata, vratar Herceg nije uspio doći do lopte, te se Horvat ušetao s loptom u gol za 1:3! Usljedilo je dulje razdoblje bez izglednije prilike, a onda u 35. minuti Makarani prelaze na igru s Jelavićem u ulozi golmana-igrača, te već u prvom napadu propuštaju veliku priliku kada Pulinho na dodavanje Jelavića ne uspijeva iz blizine zabiti. Kazna je stigla već u sljedećoj minuti kada Perišić sa svoje polovice zabija u prazan gol domaćina za velikih 1:4! Do kraja bilježimo još jednu priliku domaćih kada Luketin brani udarac Bajrušovića. Ostalo je 1:4, zaslužena pobjeda Omišana u dvorani gdje su prošle sezone osvojili naslov prvaka Hrvatske.

IZ SVIJETA | Poraz Catanie, pobjeda Dobovca!

Jučer su se igrale utakmice talijanskog i slovenskog prvenstva, a nastupe su imali Meta Catania i Futsal …

Bruno Kovačić: “Željni smo dokazivanja!”

Prošlotjedni gradski derbi završio je pobjedom Alumnusa nad Uspinjačom Gimkom rezultatom 4:2. Iako se na …