Olmissum svladao Osijek i poslao ga u drugu ligu!

U susretu 17. kola 1.HMNL snage na Zrinjevcu odmjerili su Osijek i Olmissum. Domaćinima je to bila posljednja prilika da produlje nadu u ostanak, a Olmissum je već ranije osigurao prvu poziciju uoči doigravanja. U večerašnjem dvoboju nije nedostajalo uzbuđenja, a pobjedu su na kraju odnijeli Omišani. Gosti su poveli u 28. minuti autogolom Čavara, a sedam minuta kasnije na 0:2 povisio je Mišerda. Isti igrač u 40. minuti dolazi do svog drugog zgoditka u večerašnjem ogledu te postavlja konačnih 0:3. Ovim porazom Osijek je i službeno ispao iz prvoligaškog društva. U posljednjem kolu uoči doigravanja Olmissum dočekuje Vrgorac, dok će se Osijek od prve lige oprostiti gostovanjem kod Uspinjače.

Delegat: Franjo Jelčić

OSIJEK: Ivan Čurman, Matias Mijić, Josip Šalaj, Andrej Pandurević, Vitor Hugo De Lima da Silva, Ivan Čosić, Dražen Čavar, Goran Dakić, Denis Šimašek, Filip Petrušić, Niko Tomić, Dino Živković, trener: Saša Voldin

OLMISSUM: Josip Bilandžić, Mijo Mišerda, Nikola Pavić, Josip Jurlina, Kristijan Postružin, Matej Horvat, Antonio Juretić, Stjepan Perišić, Josip Kolobarić, Dujo Marić, Valerije Jurić, Antonio Sekulić, Mario Buljević, Božidar Baučić, trener: Duje Maretić

STRIJELCI: 0:1 Čavar ag. (28′), 0:2 Mišerda (35′), 0:3 Mišerda (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Osijek 9 (4+5); Olmissum 10 (7+3)

Dakić (12′) – OSIJEK
Pavić (3′), Sekulić (30′) – OLMISSUM

IGRAČ UTAKMICE: Mijo Mišerda (OLMISSUM)

Prvu veliku priliku na utakmici vidjeli smo u drugoj minuti. Jurić je snažno potegnuo s ruba kaznenog prostora, a njegov udarac odlično brani Čurman. Samo minutu kasnije vidjeli smo i prvi pokušaj domaćina. Malonogometaši Osijeka izborili su slobodni udarac u opasnoj zoni, no Pandurevićev prizemni udarac sjajno zaustavlja Bilandžić. Već u sljedećem napadu gosti uzvraćaju preko Jurline, kojem Čurman skida čisti zicer. Bilo je to razdoblje igre u kojem su gosti djelovali znatno ozbiljnije i konkretnije, no nisu to uspjeli kapitalizirati. Nove dvije velike prilike za Olmissum propustio je realizirati Horvat. Najprije je u 4. minuti njegov pokušaj iz neposredne blizine fenomenalno obranio raspoloženi Čurman, da bi samo dvije minute kasnije Horvatov udarac s ruba šesterca otišao preko gola. U 8. minuti svoj je udarac okušao i Postružin, no domaći vratar nije se dao iznenaditi. U 9. minuti domaćini su dobili novu šansu iz prekida, međutim Pandurević je ovaj put bio vrlo neprecizan te puca visoko preko gola. U istoj minuti svjedočili smo i novoj izglednoj prilici omiških “gusara”, ali Mišerdin je udarac otišao za malo pokraj vrata. Niti minuti kasnije Olmissum ponovno prijeti, no Jurićev pokušaj još jednom odlično zaustavlja Čurman. U 11. minuti u velikoj se šansi našao Šalaj, ali njegov je pokušaj bio za malo neprecizan. Minutu kasnije Omišani su ponovno kreirali dvije izgledne prilike (Sekulić i Jurlina), no rezultat je ostao nepromijenjen. Već u idućem napadu Jurlina opet prijeti, ali Čurman je još jednom sačuvao mrežu Osijeka. U 16. minuti vidjeli smo čak tri odlične prilike, dvije domaće i jednu gostujuću. Osijek je opasno zaprijetio preko Lime da Silve, ali njegov pokušaj sjajno brani Bilandžić. Već u sljedećem napadu Olmissum uzvraća preko Mišerde koji se našao sam ispred Čurmana, no promašio je kompletna vrata. Osječani odgovaraju preko Mijića, koji iz teške pozicije puca malo pored gola. Samo minutu kasnije veliku propustio je Pavić u čijem lobu nije bilo preciznosti. Desetak sekundi kasnije Omišani rade 6. akumulirani prekršaj. Izvođač deseterca bio je Dražen Čavar, ali njegov udarac zaustavlja Bilandžić. Nepunu minutu kasnije Horvat je bio u izglednoj prilici, no nevjerojatni Čurman ponovno je nesavladiv. U 19. minuti, novi deseterac za Osijek. Loptu je u ruke uzeo Dakić, ali u njegovom udarcu je nedostajalo snage, te ga je Bilandžić zaustavio bez većih problema. Nekoliko sekundi kasnije Šalaj je imao priliku dovesti domaće u vodstvo, no na tom mu se putu ispriječio odlični Bilandžić, koji je sjajno nadomjestio kartoniranog Luketina. Do kraja prvog dijela nije bilo promjene rezultata.

Na prvu priliku u nastavku susreta čekali smo do 24. minute. Horvat je uputio jedan vrlo neugodan udarac, no Čurman se nije dao iznenaditi. Dvije minute kasnije bilježimo i prvi pokušaj domaćina u drugom poluvremenu. Brazilac Lima da Silva našao se sam kao duh ispred Bilandžića, no pucao je prilično traljavo. Samo dvije minute kasnije Olmissum je poveo. Gosti su odlično povukli jednu polukontru, Horvat je pokušao uposliti nekoga od svojih suigrača, no prvi do lopte dolazi Čavar, koji je umjesto da je ispuca, nespretno šalje u vlastitu mrežu. U istoj minuti vidjeli smo još jednu prijetnju gostiju, no Mišerdin udarac otišao je pored gola. Četiri minute kasnije u izglednoj prilici bio je Postružin, međutim njegov udarac izvrsno brani Čurman. U 35. minuti Osijek je kreirao dvije odlične prilike, no ni Šalaj ni Lima nisu bili precizni i rezultat je ostao nepromijenjen. Već u sljedećem napadu Olmissum je mogao povećati svoju prednost, ali Jurićev je udarac otišao visoko iznad gola. Što je propustio učiniti Jurić, napravio je Mišerda. Omišani su povukli brzu kontru, a Mišerda je iz neposredne blizine rutinski matirao Čurmana. Dvije minute prije kraja domaćini preuzimaju maksimalan rizik i prelazi na igru s golmanom-igračem, a to u posljednjoj minuti susreta koristi Mišerda i sa svoje polovice zabija na prazan gol za konačnih 0:3.

O nama Dora Srzić

Dora Srzić je dio CROfutsal-tima od ljeta 2020. godine. 26-godišnja Makaranka je magistra novinarstva.

2.HMNL-jug | Raspored i najava 3. kola

Pred nama je 3. kolo 2.HMNL-jug koje će biti odigrano od petka do nedjelje, a …

KUP | Raspored polufinalnih susreta po regijama

Poznati su termini polufinalnih susreta kupa po regijama. Podsjetimo, nakon što se odigraju kup-natjecanja po …