Olmissum u Makarskoj obranio naslov prvaka Hrvatske!

Omiški Olmissum obranio je naslov prvaka Hrvatske. U trećem susretu finala doigravanja za prvaka Hrvatske “zeleno-plavi” su slavili u Makarskoj rezultatom 2:4, te su zasluženo proslavili titulu na istom parketu gdje su lani istu i osvojili.

Kolo: Finale (3. utakmica)
Datum: 28.05.2021.
Dvorana: GSD Makarska
Gledatelja: –

NOVO VRIJEME APFEL – OLMISSUM  2:4 (0:1)

Prvi sudac: Nikola Jelić
Drugi sudac: Saša Tomić
Treći sudac: Josip Dujmić
Četvrti sudac: Krešimir Grgurević
Delegat: Luka Klaić
Kontrolor suđenja: Andrej Topić

NOVO VRIJEME APFEL: Filip Bašković, Mate Vuković, Josip Jović, Toni Jelavić, Igor Osredkar, Ante Sokol, Duje Bajrušović, Vedran Kazazić, Nikola Pašalić, Gabrijel Lasić, Roko Gašpar, Karlo Antunović, Sven Anton Horvath, Jakša Herceg, trener: Teo Strunje

OLMISSUM: Žarko Luketin, Franco Jelovčić, Mijo Mišerda, Nikola Pavić, Josip Jurlina, Kristijan Postružin, Matej Horvat, Antonio Juretić, Stjepan Perišić, Josip Kolobarić, Valerije Jurić, Antonio Sekulić, Božidar Baučić, Josip Bilandžić, trener: Duje Maretić

STRIJELCI: 0:1 Postružin (19′), 0:2 Pavić (23′), 0:3 Jelovčić (25′), 1:3 Horvath (30′), 2:3 Osredkar (40′), 2:4 ag-Osredkar (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Novo Vrijeme Apfel 6 (4+2); Olmissum 5 (2+3)

ŽUTI KARTONI: Kazazić (9′), Sokol (26′), Horvath (28′) – NOVO VRIJEME APFEL
Horvat (20′), Perišić (34′) – OLMISSUM

IGRAČ UTAKMICE: Nikola Pavić (OLMISSUM)

Prvu veliku priliku bilježimo u 9. minuti kada je mladi Lasić “otišao u prazno” u pokušaju da uzme loptu ispred Jurića čiji udarac brani vratar Bašković. U sljedećoj minuti zaprijetio je Pavić čiji je prizeman udarac blagim dodirom Bašković skrenuo za malo pored vratnice. U 11. minuti lijepu akciju odigrali su Omišani, Jelovčić je proigrao Jurlinu koji izlazi sam pred Baškovića, no pogađa vratara domaćih u glavu. Imali su i Makarani nekoliko zanimljivih pokušaja, no udarci Kazazića, Vukovića i Sokola u konačnici nisu predstavljali veću opasnost po gol Luketina. U 16. minuti Jelavić je vrlo dobro pucao iz voleja nakon kornera, no lopta je prohujala pored gola. U sljedećoj minuti gosti su tražili “najstrožu kaznu” nakon što je Pavić pao u kaznenom prostoru, no suci se nisu oglasili. Na isteku iste minute veliku priliku propustili su gosti kada Pavić dodaje za Jurića koji ostaje sam na 4-5 metara od Baškovića, a vratar domaćih upisuje novu veliku obranu. U 19. minuti Olmissum je poveo. Postružin je osvojio loptu duboko u protivničkoj polovici i savladao Baškovića za 0:1! Mogli su domaći vrlo brzo uzvratiti, no udarac Jelavića s lijeve strane vrlo dobro brani Luketin. Na odmor se tako otišlo s minimalnom prednošću gostiju.
U nastavak Novo Vrijeme odlično ulazi, te se već u prvoj minuti Jelavić sjajnom solo-rolom oslobodio svog čuvara, no njegov udarac brani Luketin. U sljedećoj minuti još su jednom isti akteri u glavnim ulogama. Jelavićev udarac s desne strane nije predstavljao veću opasnost za sigurnog Luketina. Gosti su pak iz prve ozbiljne situacije pred golom Makarana došli do povećanja prednosti. Domaći su izgubili loptu duboko u svojoj polovici, a Pavić maestralno prebacuje Baškovića i donosi “zeleno-plavima” 0:2! U 25. minuti Omišani dolaze do novog zgoditka. Horvat je dijagonalnim proigravanjem u kaznenom prostoru proigrao Jelovčića koji iz prve efektno vara Baškovića i donosi gostima velikih 0:3! U lov na rezultatski zaostatak Makarani u 28. minuti idu s Jelavićem u ulozi golmana-igrača, no već u prvom napadu mogao je Horvat to kazniti kada sa svoje polovice puca za malo pored gola. U 30. minuti Makarani se vraćaju u igru. Kazazić je s lijeve strane proigrao na drugoj vratnici Horvatha, kojem nije bilo teško zabiti u nebranjen gol za 1:3! U 36. minuti Kazazić je osvojio loptu na centru, te proigrao Osredkara koji s lijeve strane izlazi sam pred Luketina, no reprezentativni vratar brani njegov udarac. Domaći su iz minute u minutu napadali, a zgoditak nade da mogu iz susreta izaći neporaženi postiže Osredkara 40 sekundi prije kraja kada s lijeve strane izlazi sam pred Luketina, te iz drugog pokušaja zabija za 2:3! No ipak, radost Makarana nije dugo trajala. Čim su pošli s centra gosti odigravaju dugu loptu prema Horvatu, a Osredkar glavom vara Baškovića i autogolom postavlja konačnih 2:4! Omišani su tako opravdali ulogu favorita i s uvjerljivih 3:0 obranili naslov prvaka, dok Makaranima ostaje utjeha da su iako u oslabljenom izdanju pružili dostojan otpor “zeleno-plavima”.

FIFA WC 2021. | Poznati svi sudionici osmine finala!

Okončano je natjecanje po skupinama na Svjetskom prvenstvu, te su poznati svi sudionici osmine finala! …

Josip Jurić novo pojačanje Šibenika 1983!

Josip Jurić je novo pojačanje MNK Šibenika 1983! U redove “Funcuta” dolazi iz doprvaka Slovenije, …