Olmissum u nastavku slomio otpor Futsal Dinama za velikih 4:0!

U prvom susretu 16. kola 1.HMNL Olmissum je na svom parketu slavio protiv zagrebačkog Futsal Dinama s uvjerljivih 4:0! Omišani su tako ostvarili i treću ovosezonsku pobjedu protiv zagrebačkih “modrih”, nakon što su jesenas već slavili u zagrebačkom Domu sportova, kao i u dvoboju četvrtfinala kupa na omiškom Ribnjaku.

Kontrolor suđenja: Danijel Janošević

OLMISSUM: Žarko Luketin, Mario Buljević, Duje Kustura, Franco Jelovčić, Mijo Mišerda, Nikola Pavić, Josip Jurlina, Kristijan Postružin, Josip Kolobarić, Dujo Marić, Valerije Jurić, Antonio Sekulić, Božidar Baučić, Josip Bilandžić, trener: Duje Maretić

FUTSAL DINAMO: Mario Herceg, Matija Đulvat, Nikola Badrov, Hrvoje Penava, Davor Kanjuh,  Mateo Mužar, Kristian Čekol, Kristijan Grbeša, Mihovil Prgomet, Toni Vučković, Daniel Matković, Jakov Mudronja, Filip Novak, Ivan Pavlić, trener: Alen Jukić

STRIJELCI: 1:0 Pavić (25′), 2:0 ag-Novak (28′), 3:0 Kolobarić (31′), 4:0 Kustura (38′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Olmissum 8 (4+4); Futsal Dinamo 5 (2+3)

ŽUTI KARTONI: Kolobarić (31′) – OLMISSUM
Kanjuh (18′), Čekol (31′), Herceg (35′) – FUTSAL DINAMO

IGRAČ UTAKMICE: Duje Kustura (OLMISSUM)

Na prvu priliku čekali smo do 2. minute kada Jurić s desne strane izlazi sam pred Hercega koji brani njegov udarac. Uzvratili su gosti u 4. minuti kada Grbeša iz slobodnog udarca s 11 metara puca pored vratnice. Nedugo zatim Grbeša je još jednom u glavnoj ulozi, ali na suprotnoj strani kada s gol-linije izbija loptu koja je išla prema nebranjenoj mreži gostiju. U 5. minuti Jurlina se našao u lijepoj prilici pred Hercegom koji još jednom spašava goste. U sljedećoj minuti bilježimo lijepu akciju gostiju, Prgomet je s desne strane ostavio povratnu loptu za Mužara koji sa 7 metara s desne strane ometan s leđa ne uspijeva dobro zahvatiti loptu. Usljedilo je nekoliko minuta igre bez izglednijih prilika sve do 12. minute kada Herceg brani udarac Pavića, a odbijenu loptu Jurić ne uspijeva ugurati u mrežu. U 16. minuti bilježimo po jednu vrlo dobru priliku sa svake strane. Najprije je Jelovčić s 9 metara s desne strane pucao za malo pored suprotne vratnice, da bi nedugo zatim nakon pogreške Jelovčića Badrov osvanuo sam pred Luketinom, no puca pored gola. Minutu kasnije još jednom se Badrov našao u vrlo dobroj prilici, no Kustura klizećim startom blokira njegov udarac. Do kraja poluvremena nije bilo ozbiljnijih prilika, te se na odmor otišlo s početnih 0:0.
Već u ranoj fazi nastavka Omišani su propustili veliku priliku. Jelovčić je iz auta ubacio na drugu vratnicu gdje utrčava Postružin, no pogađa tek vanjski dio mreže. U 23. minuti Jurlina je osvojio loptu u protivničkom kaznenom prostoru, dodao na desnu stranu za slobodnog Sekulića koji pored već savladanog Hercega pogađa vratnicu! Inicijativu su Omišani okrunili vodećim zgoditkom u 25. minuti. Jurić je po desnoj strani pobjegao Matkoviću, iskosa s desne strane izašao sam pred Hercega, njegov udarac pogađa suprotnu vratnicu, a odbijenu loptu koja se šetala po gol-liniji u mrežu posprema Pavić za 1:0! U 28. minuti već je 2:0 za “zeleno-plave”. Kustura je izveo korner s desne strane, a Novak koji je bio u bloku zahvaća loptu i šalje je u bliži kut vratara Hercega koji nije krio ljutnju na svog mladog suigrača. U 31. minuti Čekol se našao u lijepoj prilici s lijeve strane pred Luketinom, no pogađa tek vanjski dio mreže. Nedugo zatim Badrov je vrlo dobro pucao s 11 metara, no Luketin je spreman na to. Na dvije prilike gostiju Omišani su uzvratili novim zgoditkom. Luketin je poslao dugu loptu za Kolobarića koji prima loptu na prsi, te zabija pored Hercega za 3:0! U 33. minuti Jurić gubi loptu duboko u svojoj polovici, no Kanjuh to ne uspijeva kazniti već puca pored gola. U 35. minuti gosti prelaze na igru s Grbešom u ulozi golmana-igrača, te nakon minutu igre dolaze do prve prilike kada udarac Penave s lijeve strane brani Luketin. U 38. minuti Omišani dolaze do novog zgoditka kada Kustura kažnjava igru gostiju bez vratara i zabija sa svoje polovice za velikih 4:0! Do kraja se rezultat nije mijenjao, te su Omišani ostvarili novu uvjerljivu pobjedu koja uvelike dobiva na težini kada se uzme u obzir da su “zeleno-plavi” večeras nastupili bez Perišića, Horvata i Juretića. Futsal Dinamo je pak nakon 5 susreta bez poraza (3 pobjede i 2 remija) ostao praznih ruku, te ih po svemu sudeći do posljednjeg kola očekuje borba za 2. mjesto protiv Novog Vremena Apfel i Crnice.

Josip Grubeša: “Nadamo se novim bodovima!”

U trećem kolu 1.HMNL Alumnus se s gostovanja u Šibeniku vratio kući s tri boda. …

Blago Gašpar: “Vjerujem da ćemo se protiv Universitasa vratiti na pobjednički kolosijek!”

Prva hrvatska malonogometna liga došla je do četvrtog kola. Kao i uvijek na rasporedu je …