Olmissum u odličnoj utakmici bolji od AFCU-a!

U utakmici 6. kola 1.HMNL Olmissum je na Ribnjaku dočekao splitski Universitas. Bila je to odlična utakmica u kojoj smo u konačnici vidjeli šest pogodaka. Splitski “Studenti” u susret su krenuli vrlo odlučno, a Gotovac ih već u drugoj minuti dovodi u vodstvo. Vrlo brzo su Omišani preuzeli konce igre u svoje ruke. Golovima Sekulića, Jurline i Hrstića već do poluvremena preokreću rezultat u svoju korist. Nastavak je donio bolju igru Universitasa koji je nekoliko puta ozbiljno zaprijetio vratima Bilandžića. Šest minuta prije kraja Kosor smanjuje na 3:2 i vraća nadu gostima. Splićani su potom krenuli na sve ili ništa, a Omišani koriste jednu njihovu neopreznost i preko Horvata dolaze do 4:2. Olmissum već u srijedu igra zaostalu utakmicu u gostima kod Futsal Dinama, dok AFCU nakon reprezentativne pauze dočekuje Crnicu.

Kontrolor suđenja: Danijel Janošević

OLMISSUM: Josip Bilandžić, Duje Kustura, Jakov Hrstić, Nikola Pavić, Josip Jurlina, Kristijan Postružin, Matej Horvat, Antonio Juretić, Stjepan Perišić, Josip Kolobarić, Alen Marić, Antonio Sekulić, Nikola Čizmić, Milan Balić, trener: Ivica Krstulović-Opara.

UNIVERSITAS: Ivo Jukić, Ante Crnjac, Josip Juretić, Mateo Kljunak, Ivan Gotovac, Ante Mijić, Filip Kosor, Edo Radmilo, Domagoj Čule, Ivor Šuljić, Ivan Tustonjić, Božo Sučić, Frane Barać, Luka Pavlović, trener: Marin Mandić

STRIJELCI: 0:1 Gotovac (2′), 1:1 Sekulić (12′), 2:1 Jurlina (15′), 3:1 Hrstić (16′), 3:2 Kosor (34′), 4:2 Horvat (39′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Olmissum 8 (5+3), Universitas 4 (3+1)

Kustura (12′), Bilandžić (12′), Čižmić (12′), Perišić (32′), Amulić (fizioterapeut, 37′) – OLMISSUM
Čule (4′), Radmilo (12′), Jukić (12′), Mijić (31′) – UNIVERSITAS

CRVENI KARTONI: Josip Bilandžić (32′) – OLMISSUM

IGRAČ UTAKMICE: Matej Horvat (OLMISSUM)

Prva prava prilika na susretu ujedno je bila i pogodak. Universitas je brzo izveo aut, a lopta dolazi do Gotovca koji sa 7-8 metara pogađa domaću mrežu. Odmah nakon što je krenuo s centra Olmissum je mogao do izjednačenja. Jurlina je silovito potegnuo sa 8 metara, ali njegov udarac zaustavila je greda. U 4. minuti vidjeli smo i pokušaj Perišića, no bio je u teškoj poziciji pa nije mogao ozbiljnije ugroziti Jukića. U 6. minuti bilježimo novu prijetnju gostiju. Gotovac je fenomenalnom loptom pronašao usamljenog Kljunka čiji udarac odlazi visoko preko vrata. U 11. minuti vidjeli smo i dalekometni pokušaj Šuljića, međutim, lopta je otišla preko grede. Minutu kasnije domaćini dolaze do poravnanja. Strijelac pogotka za Olmissum bio je Sekulić. Bio je to odličan udarac s lijeve strane koji je neobranjivo odsjeo iza leđa Jukića. Ubrzo potom domaćini su mogli doći i do potpunog preokreta. Perišić je odjurio u kontru, ali pucao je prilično neprecizno. U 14. minuti u izglednoj prilici zatekao se Jurlina, ali Jukić čita njegovu namjeru i otklanja opasnost. U 15. minuti Omišani postižu pogodak za 2:1. Sekulić i Jurlina odigrali su dupli pas, a “zeleno-plava” desetka sjajno pogađa u malu mrežicu. Niti minutu kasnije, na semaforu je već 3:1. Domaćini su izborili korner kojeg je izveo Horvat. Poslao je sjajnu loptu za Hrstića, a on iz neposredne blizine rutinski zabija Jukiću.
Prvu prijetnju u nastavku vidjeli smo tek na isteku 23. minute. Kljunak je krenuo u polukontru, ali otišao je previše u stranu. Bila je to vrlo teška pozicija pa nije bilo potrebe za intervencijom Bilandžića. Uslijedilo je potom razdoblje igre u kojem ni jedna ni druga momčad nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti suparničkim vratima. Tako smo na novo uzbuđenje čekali sve do 28. minute kada bilježimo još jednu prijetnju AFCU-a. Gotovac je potegnuo s 10 metara, ali lopta je otišla izvan okvira gola. U 30. minuti svoj udarac okušao je i Crnjac. Bio je to vrlo neugodan udarac, no bio je za malo neprecizan. U istoj minuti vidjeli smo i Gotovčev udarac glavom kojim je pokušao lobovati Bilandžića, međutim ni to nije bilo odviše precizno. U 31. minuti Splićani su propustili veliku priliku za dolazak na 3:2. Gosti su izveli korner nakon kojega je odlično opalio Kljunak. Bilandžić je upisao obranu, no lopta se odbija ravno na nogu Tustonjića, koji također ne uspijeva svladati “jedinicu” domaćih. Lopta se ponovno odbija do Kljunka čiji je udarac blokiran. U 32. minuti Bilandžić radi grub prekršaj na Sučiću, zbog čega je dobio drugi žuti karton. Universitas je tako dobio priliku s igračem više, dok je na gol domaćih stao Čižmić. U 34. minuti gosti dolaze do svog drugog pogotka na utakmici. Gotovac je fenomenalnom loptom pronašao usamljenog Kosora koji iz neposredne blizine bez većih problema pogađa za 3:2. Mogao je Universitas u istoj minuti doći do izjednačenja, ali ovaj put Kosorov udarac odlazi pokraj gola. Minutu i pol prije kraja gosti prelaze na igru s golmanom-igračem. U toj ulozi našao se Šuljić. Desetak sekundi kasnije, AFCU neoprezno gubi jednu loptu, a Horvat sa svoje polovice pogađa za 4:2. Do kraja utakmice rezultat je ostao nepromijenjen, te su Omišani zasluženo ostvarili novu prvenstvenu pobjedu.

O nama Dora Srzić

Dora Srzić je dio CROfutsal-tima od ljeta 2020. godine. 28-godišnja Makaranka je magistra novinarstva.

1.HMNL | Raspored i delegiranje službenih osoba prve dvije utakmice finala

Futsal Pula i Novo Vrijeme igrat će u finalu doigravanja za prvaka Hrvatske! Sinoćnjim trijumfom …

Liga Prvaka | Hrvatska će imati dva predstavnika!

Hrvatska će sljedeće sezone imati dva predstavnika, a predstavljat će nas finalisti doigravanja za prvaka …