Olmissum u Sesvetama opravdao ulogu favorita

U 10. kolu 1. HMNL Olmissum je na otvaranju druge polusezone upisao nova tri boda. Do prvog zgoditka gosti su stigli već u trećoj minuti utakmice, a do poluvremena su povećali vodstvo na 0:3. Domaćini su u nastavku susretu uspjeli postići dva zgoditka, ali to je samo umanjilo konačan rezultat koji je na kraju susreta bio 2:7.

Delegat: Franjo Jelčić

ALUMNUS SESVETE:  Matija Vurnek, Luka Lovrek, Andro Cota, Gabrijel Andrić, Josip Grubeša, Ivan Livančić, Matija Ačkar, David Pokrajčić, Mislav Martinjak, Marko Briški, Mateo Čekol, Saša Ledinščak, trener: Jakov Ungarov

OLMISSUM: Josip Bilandžić, Duje Kustura, Jakov Hrstić, Nikola Pavić, Antonio Juretić, Nikola Čizmić, Josip Jurlina, Kristijan Postružin, Matej Horvat, Stjepan Perišić, Laguna Lopes Dickson Wagner, Antonio Sekulić, Duje Dujmović, trener: Duje Maretić

STRIJELCI: 0:1 Hrstić (3′), 0:2 Sekulić (5′), 0:3 Pavić (16′), 0:4 Sekulić (25′), 1:4 Grubeša (28′), 1:5 Dickson (29′), 2:5 Grubeša (32′), 2:6 Hrstić (35′), 2:7 Sekulić (39′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Alumnus Sesvete 4 (0+4); Olmissum 5 (3+2)

Andrić (38′) – ALUMNUS SESVETE

IGRAČ UTAKMICE: Antonio Sekulić (OLMISSUM)

Susret u Sesvetama otvorio je Grubeša oštrim udarcem izvana, ali Bilandžić upisuje svoju prvu obranu. Brzi odgovor uslijedio je samo minutu nakon kada dolazi do prvog zgoditka na utakmici. Hrstić ostaje sam na šest metara te svladava Vurneka u trećoj minuti utakmice za početno vodstvo Olmissuma. Povećanje vodstva dogodilo se u 5. minuti utakmice nakon što Horvat pronalazi Sekulića na drugoj stativi koji povisuje vodstvo na 0:2. Priliku za smanjenje vodstva imao je Grubeša u 7. minuti kada izlazi pred Bilandžića, ali zatresla se samo stativa. U idućem napadu golu domaćina zaprijetili su Pavić i Kustura, ali Vurnek brani oba pokušaja. Bliže pogotku bio je nedugo zatim Dickson, ali pogađa gredu. Izglednu priliku imao je s druge strane Ačkar nakon prodora po sredini terena, ali Bilandžić odbija loptu u korner koji je doveo domaćine do nove prilike, no Martinjak ne uspijeva dovoljno precizno zaprijetiti prema okviru gola. Brzom kontrom gosti su stvorili situaciju 3 na 1, ali Pavić završava akciju udarcem izvan okvira gola. U idućem napadu Pavić je uspješno iskoristio drugu priliku te utrčavanjem u šesterac “Studenata” završava novu akciju i trese mrežu za 0:3. Novu priliku za pogodak domaćini su stvorili preko Grubeše koji još jednom pogađa samo vratnicu. U posljednjim sekundama utakmice domaćini su se uspjeli obraniti nakon dva pokušaja Horvata iz koje su stvorili situaciju 3 na 1, ali nedovoljno precizno za postizanje zgoditka te se na odmor otišlo rezultatom 0:3.

Nastavak susreta označili su domaćini situacijom u 22. minuti kada Andrić prima loptu unutar šest metara, ali uz pravovremeni blok ne uspijeva ozbiljnije ugroziti gol domaćina. Nakon toga gosti iduće tri minute drže visoki pritisak uz nekoliko šansi, ali nedovoljno precizno za povećanje prednosti. Izbačaj Horvata i udarac prema golu odbija se od bloka do Sekulića koji u 25. minuti postiže svoj drugi pogodak na utakmici. Do svog prvog zgoditka na utakmici “Studenti” su stigli u 28. minuti. Nakon oduzete lopte Lovrek prolazi desnom stranom i proigrava Grubešu koji smanjuje rezultat na 1:4. Gosti su brzo stvorili novu priliku preko Dickona, ali Livančić upisuje obranu. Samo minutu kasnije Pavić dubinskom loptom proigrava Dicksona koji pogađa u suprotan kut za 1:5.  Neopreznost u obrani Alumnusa pokušao je kazniti Jurlina, ali Livančić upisuje novu obranu. Novi zgoditak Alumnusa dogodio se u 32. minuti. Strijelac pogotka opet je bio Grubeša koji iz koraka šalje jak udarac s 12 metara prema golu Olmissuma te pogađa pod gredu atraktivan zgoditak za 2:5. Gosti su nastavili stvarati šanse te nakon presinga i oduzete lopte na devet metara domaćina, u 35. minuti Hrstić postiže svoj drugi zgoditak na utakmici. U 37. utakmice Alumnus uvodi golmana-igrača (Čekol), ali ne uspijeva ozbiljnije ugroziti gol Olmissuma. Do svog hattricka Sekulić dolazi u 39. minuti. Nakon oduzimanja lopte, svoj solo prodor po lijevoj strani terena završava neobranjivim udarcem te tako postavlja konačan rezultat na utakmici kojim završava susret u Jelkovcu.