24 C
New York
spot_img
spot_img

Olmissum uvjerljivom pobjedom potvrdio 2. mjesto i ispratio “studente” u drugoligaško društvo

Objavljeno:

U susretu posljednjeg ligaškog kola 1.HMNL Olmissum je ostvario uvjerljivu pobjedu protiv Universitasa rezultatom 6:1. Dvoboj velikih rivala nekada je obilovao neizvjesnošću, no danas smo gledali jednosmjernu utakmicu u kojoj su Omišani na koncu zasluženo slavili, te s drugog mjesta ulaze u doigravanje za prvaka Hrvatske. S druge strane, Universitas je otužnu sezonu zaključio novim porazom, te ćemo ih sljedeće sezone gledati u drugoligaškom društvu.

Kontrolor suđenja: Ivan Novak

OLMISSUM: Josip Bilandžić, Duje Kustura, Jakov Hrstić, Nikola Pavić, Josip Jurlina, Marko Kuraja, Josip Kolobarić, Matheus Batista Moura, Valerije Jurić, Antonio Sekulić, Antonio Zemunik, Karlo Sirovica, Božidar Baučić, Nikola Čizmić, trener: Marko Mladin

UNIVERSITAS: Luka Pavlović, Josip Milićević, Ivan Gotovac, Bartul Ora, Božo Sučić, Ivor Šuljić, Ivan Tustonjić, Karlo Kovačić, Mate Vrdoljak, trener: Krešimir Ćubelić

STRIJELCI: 1:0 Sekulić (12′), 2:0 Kuraja (16′), 3:0 Moura (24′), 4:0 Moura (25′), 5:0 Pavić (33′), 6:0 Sekulić (35′), 6:1 Sučić (37′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Olmissum 5 (3+2); Universitas 6 (3+3)

Šuljić (4′) – UNIVERSITAS

IGRAČ UTAKMICE: Matheus Batista Moura (OLMISSUM)

Omišani u današnji susret ulaze oslabljeni neigranjem kartoniranih Perišića, Juretića i Rodriga, pa se tako u sastavu otvorilo prostora za dvojicu juniora Zemunika i Sirovicu. Splićani su pak u Omiš došli s tek četiri igrača (uključujući vratara) na klupi za pričuve, a najzvučniji izostanci su oni Crnjca i Čule. Vrijedi spomenuti da kod Omišana “pod prijetnjom” trećeg žutog kartona u ovaj susret ulaze Jurić, Jurlina, Hrstić, Moura i Čizmić.

Od prve minute gledamo inicijativu Omišana, no gosti se vrlo dobro brane. No ipak, utvrda splitskih “studenata” popustila je u 12. minuti kada ubačaj iz kornera Jurline pred golom u mrežu posprema Sekulić za 1:0! U 16. minuti “zeleno-plavi” dolaze do povećanja vodstva. Sve je sam napravio Kuraja koji iskosa s lijeve strane prizemnim udarcem pogađa suprotni kut vratara Pavlovića za 2:0! Omišani su tako na odmor otišli sa zasluženom prednošću, a izvedba na parketu jasno je sugerirala da će teško Olmissum ispustiti pobjedu u ovom susretu, stoga su se počeli sve više osluškivati rezultati na ostalim parketima prema kojima “zeleno-plave” put u četvrtfinalu vodi na šibensku Crnicu protiv koje su u oba ovosezonska dvoboja poraženi.

Već u drugoj minuti nastavka Omišani su ozbiljno zaprijetili preko Sekulića čiji udarac zaustavlja vratnica. Minutu kasnije Kuraja je lijepo prošao po desnoj strani, no njegov udarac prohujao je tik uz suprotnu vratnicu. U 24. minuti Hrstić je lijepo odigrao s Pavićem i u naletu izašao sam pred Pavlovića koji brani njegov udarac. Nedugo zatim Omišani su inicijativu okrunili zgoditkom. Velik dio posla obavio je rastrčani Hrstić koji je na koncu pod prekršajem ostao ležati na parketu, a u nastavku akcije Pavić s desne strane ubacuje u sredinu za Mouru koji s vrha kaznenog prostora zabija u nebranjen gol za 3:0! Minutu kasnije još se jednom trese mreža gostiju. Moura je ostao sam na desnoj strani i još jednom zabija za sada već visokih 4:0!  U 28. minuti bilježimo i veliku priliku gostiju. Gotovac je iz slobodnog udarca gotovo s centra lijepo proigrao pred golom Tustonjića koji iz sjajne prilike puca preko gola. U 33. minuti Omišani dolaze do povećanja prednosti. Glavninu posla obavio je Moura koji lijepo prolazi po desnoj strani i ubacuje pred gol gdje Pavić neometan zabija za 5:0! Minutu kasnije lijepu su akciju odigrali gosti gdje na koncu ubačaj Sučića s desne strane ne uspijeva Tustonjić glavom pospremiti u gol. U 35. minuti “zeleno-plavi” još jednom zabijaju. Sirovica je iz kornera s lijeve strane ubacio na suprotnu stranu za Sekulića koji ostaje sam na 7-8 metara od gola i zabija za 6:0! U 37. minuti “studenti” zabijaju počasni zgoditak. Sučić je izmaknuo pažnji Zemunika i sa 7-8 metara iskosa s desne strane pogodio kroz noge Bilandžića za 6:1! Do kraja više nije bilo većih uzbuđenja, te su Omišani ostvarili zasluženu pobjedu kojom su ligaški dio natjecanja okončali na 2. mjestu. Universitas se pak novim porazom oprostio od prvoligaškog natjecanja, a sezona u kojoj su “studenti” upisali tek jednu pobjedu i nije mogla drugačije po njih završiti.