Osijek i Futsal Dinamo u odličnoj utakmici podijelili bodove!

U susretu 14. kola prve hrvatske malonogometne lige snage su na Zrinjevcu odmjerili malonogometaši Osijeka i Futsal Dinama. Osijek je poveo golom Šimašeka u 7. minuti utakmice. Samo tri minute kasnije, na semaforu je 1:1, a strijelac pogotka za goste bio je Kristian Čekol. Četiri minute kasnije, domaćini ponovno vode, a ovaj put loptu u mrežu gostiju pospremio je De Lima Da Silva. Polovicom drugog dijela Matković golom za 2:2 vraća stvari na početak. Minutu prije kraja utakmice Nikola Badrov pogađa za 2:3. No, radost gostiju nije dugo trajala, jer je Pandurević 8 sekundi prije kraja postavio konačnih 3:3. U sljedećem kolu Osijek dočekuje Crnicu, dok će Futsal Dinamo u Domu sportova ugostiti Vrgorac.

Delegat: Damir Vragović

OSIJEK: Dino Živković, Armando Kajfeš, Matias Mijić, Josip Šalaj, Andrej Pandurević, Victor Hugo De Lima Da Silva, Ivan Ćosić, Dražen Čavar, Goran Dakić, Denis Šimašek, Filip Petrušić, Ivan Čurman, Niko Tomić. Trener: Saša Voldin

FUTSAL DINAMO: Mario Herceg, Matija Đulvat, Nikola Badrov, Hrvoje Penava, Mateo Mužar, Kristian Čekol, Kristijan Grbeša, Toni Vučković, Daniel Matković, Jakov Mudronja, Filip Novak, Ivan Pavlić. Trener: Alen Jukić

STRIJELCI: 1:0 Šimašek ( 7′), 1:1 Čekol, 2:1 De Lima Da Silva (15′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Osijek (3+2), Futsal Dinamo (2+1)

ŽUTI KARTONI: Osijek: Čavar (9′), Petrušić (24′), Futsal Dinamo: Badrov (31′)

IGRAČ UTAKMICE: Andrej Pandurević (OSIJEK)

KOMENTAR UTAKMICE: Na prvu pravu priliku nismo morali dugo čekati. U drugoj minuti  Mužar radi prekršaj nad Mijićem u vrlo izglednoj poziciji. Upravo Mijić je bio izvođač prekida, no njegov udarac sjajno brani Herceg. Niti minutu kasnije, nova prilika za domaćine. Andrej Pandurević krenuo je u solo-prodor, potom lijepo uposlio natrčalog Mijića, no njegov udarac je blokiran. Niti minutu kasnije, vidjeli smo prvu priliku gostiju. Mateo Mužar uputio je snažan udarac, no njegov pokušaj je bez problema otklonila obrana domaćih. U četvrtoj minuti svoj šut okušao je i Jakov Mudronja, ali u njemu nije bilo preciznosti. Kada se činilo da Dinamo polako ali sigurno nameće svoj tempo, Osijek je poveo. Andrej Pandurević ubacio je oštru prizemnu loptu na šesterac, a tamo se našao Denis Šimašek, koji je bez problema svladao Hercega. Ubrzo potom domaćini su mogli i do povećanja vodstva, tri uzastopna Pandurevićeva pokušaja sjajno brani vratar gostiju. Tri minute kasnije, Dinamo je stigao do izjednačenja. Mudronja je izveo korner, lopta je došla do Čekola koji neometan silovito pogađa za 1:1. U sljedećih nekoliko minuta gosti su u potpunosti preuzeli konce igre u svoje ruke. U 14. minuti gosti su krasnom akcijom izigrali obranu Osijeka, a u izglednoj prilici našao se Penava, međutim njegov pokušaj odlično brani Živković. U istoj minuti vidjeli smo i dva vrlo dobra pokušaja Novaka, no rezultat je ostao nepromijenjen. Samo minutu kasnije, domaćini ponovno vode. Josip Šalaj je niskom loptom pronašao slobodnog Limu, koji je prvo zavaljao obranu Dinamu, a potom i lijepo poentirao za novo vodstvo Slavonaca. Nakon toga igra se preselila pred kazneni prostor Osječana, koji se srčano i požrtvovno brane. U 17. minuti Kristian Čekol našao se u novoj izglednoj prilici, no njegov udarac zaustavlja Živković. Tri sekunde prije kraja prvog poluvremena, Futsal Dinamo je dobio još jednu priliku iz prekida. Mudronja se našao u odličnoj šansi, no Lima ga ruši, te sudac pokazuje na prekršaj. Gosti su ponovno bez problema izigrali domaću obranu, no u Čekolovom udarcu nije bilo dovoljno preciznosti, te je rezultat ostao nepromijenjen. U 30. sekundi nastavka, Dinamo je vrlo lako mogao do novog izjednačenja, no Čekolov udarac sjajno je ukrotio Živković. Samo minutu kasnije, vidjeli smo dvije izgledne prilike Osijeka. Prvo je Goran Dakić lukavim udarcem pokušao iznenaditi Hercega, no lopta je otišla preko gola. Odmah potom svoj udarac okušao je i Šalaj, ali njegov pokušaj završio je pored gola. U 29. minuti uslijedio je novi šok za domaćine. Daniel Matković zatekao se sam kao duh ispred  Živkovića, koji je malo izašao s gola, no igrač Dinama nije se dao zbuniti te je rutinski zabio za novo izjednačenje.  Niti minutu kasnije, De Lima Da Silva imao je priliku ekspresno vratiti Osijek u vodstvo. Krenuo je u solo-prodor po lijevoj strani, te je potom efektno lobovao Hercega, no tu je loptu prebacio sebi u for, nakon čega je pucao glavom, međutim otišlo je preko gola. U 33. minuti Daniel Matković propustio je još jednu izglednu priliku za Futsal Dinamo. U narednom periodu igru nije bilo konkretnih prilika, već su dominirale čvrste obrane. U 36. minuti Matias Mijić našao se u izglednoj prilici, no u njegovom udarcu nije bilo preciznosti. Jednu minutu kasnije, Mudronja se našao sam pred Živkovićem, no ni on ne koristi ukazanu šansu. Dvije i pol minute prije kraja, klupa Osijeka zove time-out, nakon čega gosti prelaze na igru s golmanom-igračem. U 39. minuti domaćini su nespretno izgubili jednu loptu, te je Nikola Badrov bez problema zabio na prazna vrata. Kada je izgledalo da će Futsal Dinamo iz Zrinjevca odnijeti “puni plijen”, na scenu je stupio Andrej Pandurević, koji je iz neposredne blizine prsima matirao Hercega. Bila je to jedna odlična utakmica prepuna tempa, a nakon svega viđenog možemo slobodno konstatirati da je remi možda i najpošteniji.

O nama Dora Srzić

Dora Srzić je dio CROfutsal-tima od ljeta 2020. godine. 28-godišnja Makaranka je magistra novinarstva.

VIDEO | Najava finala kroz video-prilog HNTV-a

Večerašnjim dvobojem u pulskom Sportskom centru “Mate Parlov” započinje finalna serija doigravanja za prvaka Hrvatske. …

Liga za popunu 1.HMNL | Raspored i delegiranje službenih osoba 5. kola

Vikend pred nama donosi utakmice 5. kola Lige za popunu 1.HMNL. Uoči posljednja dva kola …