Osijek i Šibenik 1983 u golijadi podijelili bodove

U susretu 3. kola kvalifikacija za popunu 1.HMNL Osijek i Šibenik 1983 su podijelili bodove, a rezultat je to koji je prije svega usrećio Torcidu koja je sada na mali koračić od povratka u elitu. Današnji susret su bolje otvorili domaći, ali gosti vrlo brzo preokreću i u 23. minuti imaju prednost od 2:4. Nakon toga je uslijedio preokret Osijeka koji u 30. minuti vodi s 5:4, a u 36. minuti s 6:5. Ipak gosti uspijevaju u igri s golmanom u polju postići zgoditak s kojim itekako ostaju u igri za prvoligaški status i iduće sezone koji je izgledao vrlo ugrožen da nije bilo pogotka u posljednjim sekundama večerašnjeg susreta.

Delegat: Damir Vargović

OSIJEK: Dominik Mateo Rončević, Nebojša Popović, Andrej Pandurević, Vitor Hugo de Lima da Silva, Dražen Čavar, Vanja Blagojević, Josip Šalaj, Ivan Gelo, Luka Kovač, Domagoj Damjanović, Goran Dakić, Luka Kotris, Denis Šimašek, trener: Saša Voldin

ŠIBENIK 1983: Mario Jarmanović, Josip Jurić, Jose Wellington Matias Torres, Alen Protega, Luka Pehar, Zvonimir Šućur, Franjo Matković, Agnaldo Eduardo Bessa Da Silva, Franko Knez, Ante Palavra, Mirko Jurjević, Ante Kosor, Ivan Škugor, Alen Milišić, trener: Teo Strunje

STRIJELCI: 1:0 Pandurević (2′), 1:1 Jurić (5′), 1:2 Pehar (10′), 1:3 Šućur (12′), 2:3 Popović (18′), 2:4 Torres (23′), 3:4 Pandurević (24′), 4:4 Šalaj (27′), 5:4 Lima (30′), 5:5 Matković (36′), 6:5 Pandurević (36′), 6:6 Kosor (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Osijek 10 (5+5); Šibenik 1983  9 (6+3)

Pandurević (10′), Šimašek (35′) – OSIJEK
Jurić (11′), Milišić (12′) – ŠIBENIK 1983

IGRAČ UTAKMICE: Andrej Pandurević (OSIJEK)

Osječani su na najbolji mogući način otvorili susret jer nakon kombinacije Popovića i Pandurevića potonji pogađa za 1:0. Nakon toga vratar Šibenika 1983 zaustavlja pokušaj Pandurevića te dva udarca Lime. Šibenčani su do izjednačenja stigli u 5. minuti kada na asistenciju Torresa Jurić iz voleja pogađa kroz noge vratara Rončevića za 1:1. Isti igrač je opasan već u idućoj minuti kada ga vratar Osijeka zaustavlja nakon odličnog prodora. Osječki vratar atraktivnom obranom zaustavlja i dalekometni pokušaj Torresa u 10. minuti, ali gosti dolaze u prednost samo nekoliko trenutaka nakon kad Matković sjajnom asistencijom pronalazi Pehara koji pogađa za 1:2. Nakon toga vidjeli smo po priliku na svakoj strani , ali niti Lima niti Jurić ne uspijevaju promijeniti rezultat. Ipak do promjene na semaforu je došlu u 12. minuti kada Šućur na asistenciju Škugora u padu pogađa za 1:3. Priliku za smanjenje rezultata domaći su imali u 14. minuti kada Lime ne koristi akumulaciju s deset metara, a na drugoj strani Šućur izlazi sam pred Rončevića koji mu sjajno ulazi u udarac i zaustavlja njegov pokušaj. U 18. minuti Popović je sjajno oslobodio svog čuvara, ali njegov udarac brani Jarmanović da bi potom Lima odbijenu loptu poslao pokraj gola. Ipak u istoj minuti Popović ponovno pokazuje sjajnu leđnu tehniku i zabija za 2:3. Do kraja prvog poluvremena još je Čavar pokušao izjednačiti, ali i njega zaustavlja Jarmanović.

Nastavak je otvoren vratnicom Lime koju je Brazilac pogodio iz neposredne blizine, a u 23. minuti njegovi sunarodnjaci kreirali su gol za Šibenik 1983 nakon što je Da Silvinu asistenciju u zgoditak za 2:4 pretvorio Torres. Minutu nakon Pandurević iz blizine šalje loptu visoko preko vrata, ali samo nekoliko trenutaka kasnije na asistenciju Gele pogađa za 3:4.  U 26. minuti Palavra je iz dobre pozicije pucao pored vrata, minutu nakon Šalaj oduzmi loptu na svojoj polovici te u nastavku akcije pogađa za 4:4. U 30. minuti potpuni preokret rade domaći kada na asistenciju Popovića Lima pogađa za 5:4. Nakon toga Matkovićev udarac je očišćen na gol liniji, a na drugoj strani Lima iz teške pozicije pogađa vratnicu. U 36. minuti Matković sjajno pogađa s 12 metara daljini kut za 5:5, ali to nije rezultat koji je dugo stajao na semaforu jer Pandurević sjajnom solo akcijom pogađa za novo vodstvo Osijeka 6:5. U završnicu susreta Šibenik je krenuo u potpuni rizik igrajući s vratarom u polju, a vrlo blizu pogotka bio je Šućur kada je pogodio gredu u 39. minuti. Ipak u zadnjoj minuti susreta Kosor pogađa za  6:6 što je bio i konačan rezultat ove vrlo zanimljive, ali i nervozne utakmice.