Osijek se pobjedom kod Uspinjače Gimke oprostio od 1. lige!

U posljednjem susretu prije playoffa Osijek je nadvladao Uspinjaču rezultatom 2:6 te tako prekinuo negativni niz! Osijek nakon ovog kola odlazi u 2.ligu, dok je Uspinjača Gimka zauzela posljednje mjesto na ljestvici, te će opstanak u prvoligaškom društvu tražiti u dodatnim kvalifikacijama.

Delegat: Alen Huzjak

USPINJAČA GIMKA: Antonio Gracin, Bruno Jakovljević, Matija Uremović, Silvio Toth, Ivan Tvrtko Pajalić, Antonijo Papac, Lukas Mlinarić, Domagoj Jurički, Bruno Devčić, Dominik Antonio Viher, Lovro Cigler, Dominik Eman, Mirko Rogošić, Matija Lujić, trener: Krešimir Ćosić

OSIJEK: Ivan Čurman, Matias Miljić, Josip Šalaj, Andrej Pandurević, Dražen Čavar, Niko Tomić, Marin Stupar, Domagoj Vilhelm, Filip Petrušić, Vitor Hugo De Lima da Silva, trener: Saša Voldin

STRIJELCI: 0:1 Čavar (10’), 0:2 Čavar (14’), 0:3 Čavar (17′), 1:3 Toth (18′), 1:4 Lima (20′), 1:5 Čavar (21′), 2:5 Pajalić (22′), 2:6 Šalaj (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Uspinjača Gimka 8 (4+4); Osijek 7 (4+3)

Toth (9′), Gracin (20′), Lujić (26′), Jakovljević (26′) – USPINJAČA GIMKA
Mijić (18′) – OSIJEK

IGRAČ UTAKMICE: Dražen Čavar (OSIJEK)

Na samom početku, Uspinjača otvara utakmicu motiviranije od Osijeka i bilježi jako dobre prilike. U 4. minuti Uremović puca sa sredine terena, ali nedovoljno jako i golman Osijeka to s lakoćom brani. Već u idućem napadu Pajalić proigrava Totha koji dolazi s lijeve strane gola i puca, no nedovoljno snažno da bi se savladao Čurman. U 6. minuti Osijek se počinje buditi, Vilhelm ostaje sam s tri igrača Uspinjače te se uspješno bori za loptu, ali puca neprecizno što je lagan zadatak za vratara domaćih. U 10. minuti Čavar prima odlično loptu i vrlo dobrim udarcem zabija za vodstvo gostiju, 0:1. Samo 4 minute kasnije Petrušić iz auta dodaje loptu Čavaru koji sjajno zabija za povećanje prednosti, 0:2. Izgleda kako Osijek nije odlučio stati samo na dva gola jer u 17. minuti Šalaj iz kornera dodaje Čavaru koji još jednom izvrsno šalje loptu prema golu, a Gracin je na vratima domaćih još jednom nemoćan, 0:3. Minutu nakon primljenog gola, Uspinjača je smanjila vodstvo gostiju kad Toth ostaje sam s 2 igrača Osijeka, lijepo se oslobodio za udarac i zabio za 1:3. U 20. minuti bilježimo zanimljivu akciju u kojoj Miljić dodaje Limi koji izlazi sam pred vratara domaćih, te je zaustavljen prekršajem s leđa unutar kaznenog prostora. Lima je siguran iz penala za velikih 1:4 Osijeka nakon prvih 20 minuta.
Već u prvoj minuti nastavka Čavar prolazi s desne strane i savršeno puca na gol, vratar ostaje nemoćan i Osijek povećava prednost na velikih 5:1. Potom bilježimo prvi pokušaj Uspinjače kada Toth ima dobru priliku, ali Čurman odlično spašava goste. Dinamičan nastavak donosi nam novi zgoditak već u 22. minuti kada Pajalić zabija za 2:5. Minutu kasnije Cigler je izašao sam pred golmana gostiju, ali Čurman ne dopušta novo smanjenje prednosti. Odmah nakon toga, u 24. minuti uslijedile su dvije prilike gostiju. Prvo dobru šansu ne iskorištava Čavar, a potom Mijić pogađa vratnicu. U 27. minuti odlična prilika za Osijek da poveća svoju prednost, ali prazan gol nije iskoristio Čavar. Uslijedila su nova dva pokušaja Vilhelma, no golman domaćih je sačuvao svoju mrežu. U 30. minuti vidjeli smo sjajan solo prodor Pandurevića, ali ni ovaj pokušaj Osijeka nije iskorišten. Nakon nekoliko novih propuštenih prilika, trener Uspinjače u 34. minuti uvodi golmana igrača te se igra preselila na gostujuću polovicu. Prvu veliku šansu s igračem više, nakon propusta obrane, nije iskoristio Devčić, a nakon toga u 38. minuti vidjeli smo odlično uigranu akciju, ali završni udarac je završio pokraj vratnice. Golman-igrač nije pomogao domaćinu da preokrene ili barem smanji razliku od tri gola zaostatka te u posljednje dvije minute bilježimo dva pokušaja Osijeka nakon dugo vremena. Prvi pokušaj nije bio precizan, dok je iz drugog pokušaja Šalaj preko cijelog terena zabio u prazan gol za konačnih 6:2.
Ovo je bila posljednja ovosezonska utakmica za Osijek koji će sljedeće sezone igrati u drugoligaškom društvu, a Uspinjača Gimka kao devetoplasirana ide u dodatne kvalifikacije kroz koje će pokušati očuvati prvoligaški status.

Za CROfutsal: Ida Haklička & Tia Knežević

Liga za popunu 1.HMNL | Raspored i delegiranje 6. kola

Pred nama je završni čin Lige za popunu 1.HMNL. U nedjelju su na rasporedu susreti …

Kvalifikacije za 2.HMNL-jug | Porto Tolero na korak do povratka u 2.HMNL-jug

Nakon što su u prva četiri kola kvalifikacija za popunu 2.HMNL-jug slavili domaćini, jučer je …