Osijek u posljednjoj minuti ostao bez pobjede!

U susretu 12. kola prve hrvatske malonogometne lige, Osijek i Square podijelili su bodove (3:3). Domaćini su poveli već u prvoj minuti, preko Šalaja. Dvije minute kasnije, prednost Osijeka povećava Pandurević. Šest minuta kasnije, Square smanjuje na 2:1 preko Mateja Perića. Četiri minuta kasnije, De Lima Da Silva zabija za 3:1. S tim rezultatom se otišlo na predah. Pet minuta prije kraja utakmice, Antonio Konsuo pogađa za 3:2 i vraća nadu Dubrovčanima. Isti igrač svojim drugim pogotkom 49 sekundi prije kraja šokira domaćine i zabija za konačnih 3:3. Bila je to jedna odlična utakmica prepuna uzbuđenja, koja je završila podjelom bodova. Nakon svega što smo vidjeli u Zrinjevcu, možemo konstantirati da je ovakav ishod najpošteniji. Osijek će u sljedećem kolu gostovati kod Universitasa, dok će Square u Gospinom polju dočekati Vrgorac.

Vrsta utakmice: 1.HMNL                                                                                                                                    Kolo: 12. kolo

Delegat: Ivan Sović

OSIJEK: Dino Živković, Matias Mijić, Josip Šalaj, Andrej Pandurević, Armando Kajfeš, Victor Hugo De Lima Da Silva, Ivan Čosić, Dražen Čavar, Ivan Gelo, Goran Dakić, Dino Živković, Denis Šimašek, Filip Petrušić, trener: Saša Voldin

SQUARE: Alen Turuk, Haron Džanković, Mato Šimunović, Hrvoje Cvjetković, Gordan Duvančić, Antonio Konsuo, Matej Perić, Orsat Klečak, Damjan Šulić, Zoran Primić Niko Drobac, trener: Hans Matić

STRIJELCI: 1:0 Šalaj (1′), 2:0 Pandurević (3′), 2:1 Perić (9′), 3:1 De Lima Da Silva (15′), 3:2 Konsuo (35′), 3:3 Konsuo (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Osijek 6 (3+3), Square 7 (4+3)

ŽUTI KARTONI: Šimašek (40′) – OSIJEK; Perić (34′) – SQUARE

IGRAČ UTAKMICE: Antonio Konsuo (SQUARE)

Utakmica je počela vrlo burno, te smo u prve tri minute vidjeli čak dva pogotka. Osijek je poveo već u prvoj minuti, a strijelac je bio Josip Šalaj. Andrej Pandurević udijelio mu je prekrasnu asistenciju, bila je to savršeno precizna duga lopta preko cijelog terena. Šalaj ju je odlično primirio, te iz prve neobranjivo pogodio za vodstvo domaćina. Samo dvije minute kasnije, na semaforu stoji 2:0. Matijas Mijić sjajno je okrenuo Duvančića, te poslao odličnu loptu u prostor za Pandurevića, koji iz blizine rutinski zabija za povećavanje prednosti Osječana. Dva zgoditka u kratkom periodu kao da su trgnula Square, koji je nastojao preseliti igru na polovicu domaćina. Gosti polako hvataju ritam, te stvaraju nekoliko izglednih prilika preko Duvančića, Šulića i Cvjetkovića, no rezultat je ostao nepromijenjen. U 9. minuti Square je smanjio na 2:1. Bila je to jedna “svijeća” koja je padala u kazneni prostor Osijeka, a u gužvi se najbolje snašao Matej Perić, koji iz okreta krasno pogađa pokraj nemoćnog Živkovića. Nakon toga Dubrovčani nastavljaju s pritiskom, no bez nekog posebnog učinka. Ubrzo potom, Osijek postiže novi gol i vraća prednost na +2. Goran Dakić fantastično je pronašao De Lima Da Silvu, koji efektno poentira za 3:1. Nedugo potom Square je propustio novu veliku priliku. Gordan Duvančić ubacio je loptu u kazneni prostor, a Hrvoje Cvjetković atraktivno puca prsima, no pogađa vratnicu. Do kraja prvog poluvremena rezultat je ostao nepromijenjen.

U prvih nekoliko drugog dijela na nijednoj strani nije bilo izrazitih prilika. Dubrovčani su pritisnuli domaćine, no osim dvije polušanse, nije bilo konkretnih situacija za postizanje pogotka. Ubrzo potom Duvančić je uputio jedan vrlo oštar udarac, no Živković je bio spreman na to. Pokušavali su i Cvjetković i Džanković, no u njihovim udarcima nije bilo preciznosti. Square je cijelo drugo poluvrijeme bio bolja momčad, dok su Osječani svoje prilike tražili isključivo iz polukontri. Uslijedio je period igre u kojem je bila velika borba za svaku loptu, no bez pravih šansi za ugrožavanje vratara. Pet minuta prije kraja, gosti preko Konsua smanjuju na 3-2. Hrvoje Cvjetković lijepo ga je uposlio, a Konsuo iz poluokreta sjajno zabija. Taj pogodak dao je “krila” gostima, koji ubrzo prelaze na igru s golmanom-igračem. Nižu se prilike pred vratima domaćina, ali Živković fenomalno brani udarce Cvjetkovića i Džankovića. Kad se već činilo da će Osijek doći do sva tri boda, da to ne bude tako pobrinuo se Konsuo. Haron Džanković uputio je oštru loptu u kazneni prostor Osječana, a prvi na lopti je bio Konsuo, koji svojim drugim golom na utakmici zabija za izjednačenje. Do kraja utakmice ostalo je 49 sekundi, no to nije bio kraj uzbuđenjima na večerašnjem susretu. Osječani su povukli polukontru, no u ključnom trenutku su se spetljali i propustili priliku da nakon svega ipak dođu do pobjede. Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata.