Futsal Dinamo i Vrgorac podijelili bodove u Domu sportova!

Unatoč rano primljenom pogotku, Dinamo brzo postiže tri gola i odlazi u prednost. Također, prvo poluvrijeme obilježili su i brojni akumulirani udarci od kojih nijedan nije zatresao mrežu. Drugo poluvrijeme bolje otvara Vrgorac koji se vraća u utakmicu te uspješno drži prednost sve do posljednje minute kada Čekol ponovno spašava Dinamo te utakmica završava remijem.

Kontrolor suđenja: Ivica Blažević

FUTSAL DINAMO: Ante Piplica, Davor Kanjuh, Kristian Čekol, Kristijan Grbeša, Jakov Mudronja, Filip Domiter, Ivan Pavlić, Kiko Dragaš Selaković, Mateo Mužar, Mihovil Prgomet, Toni Vučković, Luka Bjelić, Filip Novak, trener: Matija Đulvat

VRGORAC: Zoran Primić, Ante Kraljević, Guilherme Dos Santos, Marlon Luciano Da Silva, Duško Martinac, Marko Vučić, Duje Dragičević, Josip Govorko, Marko Gašpar, Mate Marinović, Ivan Grbavac, trener: Krešimir Ćubelić

STRIJELCI: 0:1 Dos Santos (1′), 1:1 Novak (4′), 2:1 Mudronja (6′), 3:1 Grbeša-6m (7′), 3:2 Marinović (23′), 3:3 Da Silva (27′), 3:4 Martinac (34′), 4:4 Čekol (39′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Futsal Dinamo 9 (6+3); Futsal Dinamo 11 (8+3)

ŽUTI KARTONI: Gašpar (20′), Primić (29′) – VRGORAC

IGRAČ UTAKMICE: Zoran Primić (VRGORAC)

Gosti na prvi pogodak nisu morali dugo čekati pa tako već u 1. minuti vratar domaćih izlazi naprijed i ne uspijeva izbiti loptu Dos Santosu koji šalje loptu prema praznoj mreži. Do izjednačenja dolazi u 4. minuti kada Novak uspješno krade loptu gostima i upućuje udarac neobranjiv za Primića. Samo dvije minute nakon, još jedan pogodak „modrih“. Grbeša asistira Mudronji koji puca prema golu, ali vratar gostiju brani. No, lopta se odbija do Mudronje koji ovaj put šalje sjajan udarac prema golu te domaći postižu prednost. U 7. minuti gosti imaju dobru priliku kada Dragičević uspješno prelazi igrače Dinama i ostaje sam na golu, ali lopta se odbija od stativu. Već idući napad domaćih, Dragičević čini prekršaj na Novaku unutar 6 metara pa se sudi penal koji Grbeša uspješno zabija. U istoj minuti Mužar dodaje Vučkoviću koji šalje izvanredan udarac s desne strane, ali lopta odlazi pokraj gola. U 9. minuti Martinac dodaje za Kraljevića koji šalje udarac s desne strane, ali lopta odlazi pokraj gola. U 12. minuti sviran je 6. akumulirani prekršaj za domaće pa Grbeša još jednom puca sa 10 metara, ali ovaj put je vratar gostiju raspoložen. U istoj minuti sviran je i 7. akumulirani prekršaj na Vučkoviću. Ovog puta sa 10 metara puca Čekol, ali lopta udara u stativu. U 15. minuti Mudronja uspješno oduzima loptu gostima i odlazi prema golu, ali Primić brani. Lopta se odbija do Novaka koji također nije uspješan te pogađa stativu. U 17. minuti sviran je 6. akumulirani prekršaj za goste. Gašpar puca sa 10 metara, ali Piplica čuva mrežu. U idućoj minuti gosti bilježe još jednu dobru priliku kada Martinac iz kornera puca prema Piplici, no vratar domaćih je uspješniji. U posljednjoj minuti sviran je i 8. akumulirani prekršaj na Grbeši. Čekol još jednom puca sa 10 metara, ali lopta se odbija od stative.
Prva minuta nastavka označila je ponovni pritisak domaćina, a obilježio ju je Kanjuh pokušajem loba. Akciju nakon probao je i Čekol, ali Primić je bio siguran. S druge strane je pokušao 18 čiji udarac ide iznad Piplicinog gola. Nakon toga bilježimo i udarac Martinca kojeg je Piplica izvrsno obranio. U 23. minuti sjajan solo prodor odradio je Marinović, zaobilazi golmana „modrih“ i smanjuje prednost Dinama na jedan gol zaostatka. Potop, izborivši slobodan udarac, Dinamo je u kombinaciji Kanjuha i Prgometa zaprijetio prema golu gostiju, no Primić ostaje miran i brani. Do izjednačenja dolazi u 27. minuti. Novak gubi loptu na svojoj polovici, Martinac ju krade i asistira za 18 koji bez poteškoća postiže pogodak za 3:3. Minutu nakon kombinacija domaćina, ovaj put Mudronja kao asistent, a Čekol kao šuter, no ni taj pokušaj nije ugrozio mrežu gostiju. Izglednu priliku za ponovnu prednost imao je Vučković nakon primanja duge lopte, ali Primić se opet nije dao smesti. U 34. minuti 2 pokušava lobom nadmudriti Piplicu, no ni to nije precizno. Ipak napad nakon dolazi do totalnog preokreta. Sjajnu priliku ponovno je iskoristio kapetan Vrgorca Martinac te dovodi goste do prvog vodstva na utakmici. Nakon primljenog četvrtog gola Dinamo je konstantno počeo stvarati prilike, kružilo se oko protivničkog gola, ali i uz uvođenje golmana igrača nisu nalazili rješenje. Ipak, dvije minute pred sam kraj pala je obrana Vrgorca. Lopta je išla od igrača do igrača dok nije došla do Čekola koji pronalazi rupu u gostujućoj obrani i postiže pogodak za 4:4. Susret je tako okončan podjelom bodova. Zanimljivo, Futsal Dinamo je kao i u prošlom kolu odigrao 4:4, zabivši za izjednačenje igrajući s golmanom-igračem, a još je jednom zgoditak vrijedan jednog boda postigao Čekol.

O nama Ida Haklička

Liga za popunu 1.HMNL | Raspored i delegiranje 6. kola

Pred nama je završni čin Lige za popunu 1.HMNL. U nedjelju su na rasporedu susreti …

Kvalifikacije za 2.HMNL-jug | Porto Tolero na korak do povratka u 2.HMNL-jug

Nakon što su u prva četiri kola kvalifikacija za popunu 2.HMNL-jug slavili domaćini, jučer je …