Podjela bodova u gradskom derbiju!

U gradskom derbiju Alumnus i Futsal Dinamo podijelili su bodove odigravši 4:4. Već u prvoj minuti zaredale su se brojne šanse na obje strane, a do prvog pogotka došlo se u 12. minuti pogotkom Mužara za 0:1. Na izjednačenje se čekalo do 17. minute nakon što Markić udarcem izvana pogađa za 1:1, ali već u idućoj minuti Prgomet ponovno dovodi Futsal Dinamo u vodstvo te se na odmor otišlo s 2:1. U drugom poluvremenu domaćini su preokrenuli utakmicu preko Ivana Penave koji asistira Markiću za 2:2 te minutu kasnije udarcem s lijeve strane dovodi Alumnus u vodstvo 3:2. Novi zgoditak postigao je Kovačić za 4:2 te su gosti u 35. minuti uveli golmana igrača što se pokazalo ključnim za osvajanje boda u Sesvetama. Prvo su gosti smanjili rezultat na 4:3 preko Hrvoja Penava, a 14 sekundi prije kraja Novak postiže zgoditak za 4:4 te gradski derbi završava podjelom bodova.

Kolo: 18. kolo
Datum: 02.04.2021.
Dvorana: SD Jelkovec, Sesvete

ALUMNUS SESVETE – FUTSAL DINAMO  4:4 (2:1)

Prvi sudac: Boris Stanić
Drugi sudac: Marijan Šimatović
Treći sudac: Mario Lulić
Četvrti sudac: Saša Malbašić
Delegat: Željko Trdišević

ALUMNUS SESVETE: Mario Modrušan, Danijel Dekanić, Dario Markić, Mateo Vlatković, Matej Perović, Vlado Andrijašević, Matija Tolić, Bruno Kovačić, Gabrijel Andrić, Andro Cota, Lovro Ercegović, Ivan Penava, Saša Ledinščak, Ante Klarić,  trener: Jakov Ungarov

FUTSAL DINAMO: Mario Herceg, Nikola Badrov, Davor Kanjuh, Kristian Čekol, Mihovil Prgomet, Antonio Vuk, Matija Đulvat, Hrvoje Penava, Mateo Mužar, Toni Vučković, Daniel Matković, Jakov Mudronja, Filip Novak, trener: Alen Jukić

STRIJELCI: 0:1 Mužar (12′), 1:1 Markić (17′), 1:2 Prgomet (18′), 2:2 Markić (28′), 3:2 I. Penava (28′), 4:2 Kovačić (33), 4:3 H. Penava (37′), 4:4 Novak (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Alumnus Sesvete  6 (2+4) ; Futsal Dinamo 7 (4+3)

ŽUTI KARTONI:  Markić (15′), Dekanić (27′) – ALUMNUS SESVETE
Prgomet (30′), Herceg (35′) – FUTSAL DINAMO

IGRAČ UTAKMICE:  Ivan Penava (ALUMNUS SESVETE)

Obje momčadi već u prvoj minuti pokazale su konkretnu želju za osvajanjem bodova. Ivan Penava na centru oduzima loptu i u brzoj kontri proigrava Markića koji pogađa vratnicu. Nije se dugo čekalo na odgovor Futsal Dinama koji ne iskorištava situaciju 1 na 1. U idućih par minuta prodorima po desnoj strani prijetio je Čekol dok su s druge strane šansu imali Markić i Andrijašević, ali do promjene rezultata nije došlo. U idućoj minuti Modrušan je zaustavio slalom Badrova kroz cijelu polovicu domaćina. Intervenirao je i Herceg koji brani pokušaj Andrijaševića. Šanse su se nastavile nizati s obje strane te je unatoč brojnim prilikama rezultat i dalje bio nepromijenjen. Ozbiljnije su zaprijetili Hrvoje Penava i Matković udarcima izvana, ali nedovoljno precizno za zatresti mrežu. Do prvog zgoditka na utakmici dolaze gosti u 12. minuti nakon što Matković proigrava Mužara na drugu stativu te on pogađa za 0:1. Domaćini su se pokušali brzo vratiti u utakmicu, a najizgledniju priliku imao je Andrijašević koji prodire lijevom stranom i u 16. minuti pogađa gredu. Pritisak je rezultirao izjednačenjem u 17. minuti nakon što Markić pogađa za 1:1 udarcem s 12 metara. Slavlje Studenata kratko je trajalo jer već u idućoj minuti Prgomet ponovno dovodi Futsal Dinamo u vodstvo udarcem s pet metara u suprotan kut te se s tim rezultatom otišlo na odmor.
Drugo poluvrijeme otvorili su domaćini udarcima Dekanića i Andrijaševića, ali Herceg je obranio oba pokušaja. Izglednu šansu za povećanje vodstva imao je Hrvoje Penava koji se oslobodio obrambenih igrača, ali završio udarcem sa šest metara izvan okvira gola. Unatoč prilikama s obje strane do promjene rezultata došlo je tek u 28. minuti. Ivan Penava prodire sredinom terena i proigrava Markića koji postiže svoj drugi pogodak na utakmici i izjednačava na 2:2. Šok u momčadi Futsal Dinama dodatno je kaznio Ivan Penava koji nakon asistencije za izjednačenje, udarcem s lijeve strane dovodi Alumnus u prvo vodstvo na utakmici. Futsal Dinamo pokušao je izjednačiti udarcem Čekola, ali Modrušan upisuje još jednu obranu. Minutu kasnije zaredale su se šanse s obje strane. Prvo Hrvoju Penavi udarac brani Modrušan, a s druge strane Markić u situaciji 3 na 1 završava udarcem iznad okvira gola. Stvorio je ubrzo i Futsal Dinamo višak pred golom domaćina, ali Matković šalje loptu pokraj gola. U idućoj minuti priliku za izjednačenje imao je Čekol koji se nalazio jedan na jedan, ali šalje loptu direktno u Modrušana. Kaznili su to domaćini nakon što Modrušan šalje dugu loptu na Kovačića koji prima loptu na prsa, rješava se obrambenih igrača i povećava vodstvo na 4:2. Priliku za novo povećanje vodstva imao je i Andrijašević koji se pronašao u situaciji jedan na jedan, ali Herceg je obranio novi pokušaj domaćina. U 35. minuti Futsal Dinamo pokušao se vratiti u utakmicu uvođenjem Hrvoja Penave u ulozi golmana igrača te su dvije minute kasnije smanjili rezultat na 4:3. Razigrao je Futsal Dinamo do Hrvoja Penava koji puca po golu, lopta pritom pogađa Dekanića koji skreće loptu u mrežu Studenata. Gosti su nastavili s igrom golmana igrača te minutu prije kraja Novak pogađa gredu. Do izjednačenja je ipak došlo 14 sekundi prije kraja nakon što Futsal Dinamo igrom golmana igrača dolazi do izjednačenja preko Novaka. Gradski derbi tako je završio podjelom bodova.

O nama Gabrijela Gaiser

2.HMNL-jug | Poznat raspored natjecanja

Poznat je raspored natjecanja 2.HMNL-jug za predstojeću sezonu. Za razliku od prošle sezone kada se …

FIFA WC 2021. | Pobjede Irana, Španjolske, Japana i Argentine

Trećeg dana Svjetskog prvenstva u Litvi odigrani su susreti 1. kola u grupama E i …