Puležani “love” prvu pobjedu i smanjenje zaostatka za Omišanima!

Ovog vikenda nas očekuju utakmice 13. kola, a jedna od njih je i ona između Futsal Pule i Olmissuma, trenutno druplasirane i prvoplasirane momčadi. Utakmica će se odigrati u Domu Sportova Mate Parlov, a svi koji ne budu mogli u dvoranu moći će pogledati utakmicu u izravnom TV prijenosu kojeg je omogućila Arenasport. U nastavku Vam donosimo povijest međusobnih dvoboja ove dvije momčadi kao i najavu sljedećeg.

13. KOLO:

Prve međusobne dvoboje su ove dvije momčadi odigrale u sezoni 2018/2019 u sklopu kvalifikacija za ulazak u prvu ligu. Omišani su pobijedili na svom terenu rezultatom 2:1 dok su u Puli odigrali neriješeno, rezultatom 4:4. Na kraju kvalifikacija Omišani su osigurali promociju u prvu ligu dok su Puležani ostali u 2.HMNL-Istok. Prošle sezone je Futsal Pula osigurala promociju u prvu ligu tako da su dvije ipo godine prošle do novog međusobnog dvoboja ove dvije momčadi. U sklopu četvrtog kola prvenstva Olmissum je upisao pobjedu rezultatom 4:2, a mjesec dana kasnije bili su uspješniji i u sklopu osmine finala Kupa kada su na gostovanju u Puli slavili rezultatom 2:6. U ova četiri međusobna dvoboja palo je ukupno 25 pogodaka, odnosno nešto više od šest pogodaka po susretu. Ukupna gol-razlika je 16:9 u korist Omišana. U redovima Puležana sedam igrača se upisivalo u strijelce, a najviše ih je postigao Sanel Imširević koji se na kraju prošle sezone posvetio nogometu na pijesku. U redovima Omišana se pak deset igrača upisivalo u strijelce, a najviše ih je postigao Nikola Pavić koji je u Olmissumu upravo od sezone kada su ova dva kluba upisala svoje prve međusobne dvoboje.

Datum Kolo Mjesto Natjecanje Utakmica Rezultat
24.11.2021 1/8F Pula FUTSAL HMNK 2021 MNK Futsal Pula Stanoinvest – MNK Olmissum 2:6
23.10.2021 4 Omiš Prva HMNL 2021 MNK Olmissum – MNK Futsal Pula Stanoinvest 4:2
18.05.2019 4 Pula Liga za prvaka 2. HMNL 18/19 MNK Futsal Pula Stanoinvest – MNK Olmissum 4:4
05.05.2019 1 Omiš Liga za prvaka 2. HMNL 18/19 MNK Olmissum – MNK Futsal Pula Stanoinvest 2:1

Kao što je prethodno navedeno, ove dvije momčadi su se posljednji put sučelile osmini finala hrvatskog Kupa kada je Futsal Pula ugostila Olmissum. Domaćini su već u prvoj akciji u prvoj minuti poveli Bilića, ali su gosti odmah preuzeli inicijativu i pet minuta kasnije Hrstić je zabio za 1:1. U narednih osam minuta Omišani su preko Jurline, Marića i Pavića otišli na velika tri gola prednosti te su to vodstvo držali sve do kraja poluvremena. Četvrta minuta nastavka susreta donijela je pogodak Mataje za smanjenje zaostatka, a domaćini su sve do posljednjih pet minuta utakmice bili potpuno druga momčad u odnosu na pokazano u prvom poluvremenu. Ipak, Postružin je u posljednjim minutama zabio dva pogotka te su pobjedom rezultatom 2:6 Omišani prošli u četvrtfinale.

FUTSAL PULA – OLMISSUM 2:6 (1:4)

STRIJELCI: 1:0 Bilić (1′), 1:1 Hrstić (6′), 1:2 Jurlina (8′), 1:3 Pavić (11′), 1:4 Marić (14′), 2:4 Mataja (24′), 2:5 Postružin (35′), 2:6 Postružin (39′)

Momčad Futsal Pule u sljedećem dvoboju neće moći računati na Daniela Moravca koji zbog žutih kartona mora propustiti ovaj susret, dok je Hrstić u utorak zaradio crveni karton na utakmici protiv Square te Omišani neće moći računati na njegove usluge. Već duže vrijeme su ozlijeđeni Stojković iz Pule te Jurić iz Olmissuma. Pored ovoga, upitan je i Postružin koji je propustio posljednje dvije utakmice Omišana. Futsal Pula je kao i Olmissum doživjela tek tri poraza u dosadašnjih 12 kola, a u nastavku sezone nakon zimske pauze nakon dvije pobjede su u prošlom kolu poraženi na gostovanju kod Squarea. S druge strane, Omišani su u nastavku uz dvije zaostale utakmice odigrali i tri standardna kola te su u pet odigranih susreta upisali tri pobjede i dva poraza. Oba poraza su doživjeli u posljednja tri kola, od Crnice i Squarea u posljednjem kolu. Omišani iza sebe imaju pet utakmica u posljednjih dvadesetak dana i dojam je kako su u padu forme u odnosu na prvu polusezonu, ali će sigurno na svom terenu tražiti pobjedu kojom bi povećali “zalihu” ispred prvih pratitelja. S druge strane, i Puležani će u ovom susretu htjeti pobjedu kojom bi došli na bod zaostatka za svojim sljedećim protivnikom. S obzirom na sve navedeno i stanje na tablici vjerujemo kako nas očekuje jedna vrlo uzbudljiva utakmica i gledatelji u dvorani i pred TV ekranima će sigurno uživati u ovoj utakmici.

Marin Kraljević je novinar i voditelj marketinga na CROfutsal portalu. 31-godišnji magistar komunikacijske i informacijske tehnologije radi na portalu od lipnja 2020. godine.

1.HMNL | Generalni sponzor i mladi bek produžili ugovor s Puležanima!

U redovima državnog viceprvaka se naveliko radi na igračkoj križaljki za sljedeću sezonu, a već …