Razigrani Square nadigrao Osijek za drugu ovosezonsku pobjedu!

U prvom susretu 3.kola 1.HMNL dubrovački Square je u Gospinom polju nadigrao Osijek Kelme i ostvario drugu ovosezonsku pobjedu. Momčad Hansa Matića susret je praktički odlučila u prvih 14 minuta, kada “gospari” dolaze do uvjerljive prednosti 4:0! Iako je bilo pregršt prilika, do kraja susreta tek je Lima stigao smanjiti rezultat i postaviti konačnih 4:1!

Delegat: Vedran Antunović

SQUARE: Zoran Primić, Haron Džanković, Mateo Miladin, Luka Vuletić, Borna Tikvica, Gordan Duvančić, Antonio Konsuo, Matej Perić, Josip Nebergoj, Damjan Šulić, Niko Drobac, Ante Franković, Alen Turuk, trener: Hans Matić

OSIJEK KELME: Dino Živković, Matias Mijić, Josip Šalaj, Andrej Pandurević, Armando Kajfeš, Vitor Hugo De Lima Da Silva, Ivan Čosić, Dražen Čavar, Ivan Gelo, Luka Balić, Robert Nospak, trener: Saša Voldin

STRIJELCI: 1:0 Džanković (5′), 2:0 Konsuo (11′), 3:0 Džanković (13′), 4:0 Vuletić (14′), 4:1 Lima (36′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Square 9 (2+7); Osijek Kelme 8 (2+6)

ŽUTI KARTONI: Duvančić (22′) – SQUARE
Lima (21′), Mijić (22′), Kajfeš (23′), Gelo (26′) – OSIJEK KELME

CRVENI KARTON: Kajfeš (26′) – drugi žuti (OSIJEK KELME)

IGRAČ UTAKMICE: Haron Džanković (SQUARE)

Poveli su domaći u 5.minuti kada Džanković sjajnim udarcem s 12-13 metara pogađa suprotni kut vratara Živkovića za 1:0! Uzvratili su gosti u 10.minuti lijepom solo-akcijom Lime, koji je prošao kroz obranu domaćih, obišao Primića, no njegov udarac zaustavlja vratnica. Kazna je stigla već u slijedećoj minuti kada Konsuo koristi lošu reakciju obrane gostiju i zabija za 2:0! U 13.minuti još se jednom trese mreža gostiju. Džanković je lijepo prošao dvojicu protivničkih igrača i sa 10 metara zabio za 3:0! Sjajan niz domaćih upotpunio je Vuletić efektno zabivši pod gredu nakon dodavanja Šulića za velikih 4:0! Nisu ni gosti bili bezopasni. Najopasniji je bio Mijić, no vratar Primić sačuvao je svoju mrežu čistom. U nastavku prvu priliku bilježimo u 22.minuti kada Lima još jednom prolazi kroz obranu domaćih, no još jednom njegov udarac odsjeda na vratnici. U 24.minuti još je jednom opasno pred Primićevim golom, no i ovoga puta vratnica je saveznik “crveno-plavih”. Gosti su u 26.minuti ostali s igračem manje kada je drugi žuti karton zavrijedio Kajfeš, no “gospari” nisu iskoristili brojčanu prednost. Spomenimo i kako je nedugo nakon isključenja Kajfeša s klupe gostiju udaljen Dejan Pavlović zbog vrijeđanja suca. U 31.minuti gosti čine 6.akumulirani prekršaj, no Vuletić iz kaznenog udarca s 10 metara ne uspijeva savladati Živkovića. Ista prilika ponudila se i gostima dvije minute kasnije, no udarac Nospaka zaustavlja vratnica. Poraz gostiju ublažio je Vitor Lima u 36.minuti zabivši na drugoj vratnici za konačnih 4:1! Spomenimo i kako su gosti u završnici susreta propustili realizirati još jedan kazneni udarac s 10 metara. ovoga puta udarac Pandurevića obranio je Primić. Ostalo je 4:1, uvjerljiva pobjeda Squarea, no sigurno je da su gosti po prikazanoj igri zaslužili bolji rezultat, jer ovih 4:1 zasigurno nije realno s obzirom na prikazanu igru.
Osječani su tako i u trećem ovosezonskom susretu ostali praznih ruku, dok su “gospari” upisali drugu ovosezonsku pobjedu. Osječani će prve ovosezonske bodove tražiti u slijedećem kolu na svom parketu protiv splitskog Universitasa, dok Square u slijedećem kolu ide na uvijek neugodno gostovanje u Vrgorac.

Vrgorac trijumfalno prohujao kroz Vinkovce!

U dvoboju osmine finala kupa Hrvatske, Vrgorac je uvjerljivo slavio na gostovanju kod Aurelie, osiguravši …

Olmissum trijumfom u Gospinom polju do četvrtfinala kupa!

Omiški Olmissum slavio je u Gospinom polju protiv Squarea u dvoboju osmine-finala kupa Hrvatske! Omišani …