Šibenik 1983 – Alumnus Sesvete | Derbi začelja na Baldekinu

U 13. kolu 1. HMNL sastaju se Šibenik 1983 i Alumnus Sesvete. S početkom u 19:00 zagrebački studenti pokušat će na Baldekinu osvojiti bodove. Momčad Šibenika u drugoj polusezoni upisala je dva poraza i jedan remi dok je Alumnus i dalje ostao na posljednjem mjestu bez novih bodova u nastavku sezone.

13. KOLO:

U posljednjem kolu Šibenik je u susret ušao s pretposljednjeg mjesta, odnosno bez osvojenog boda u nastavku sezone. Iako su cijeli susret protiv „splitskih studenata“ imali rezultatsku prednost, uspjeli su na Baldekinu ostaviti samo bod zbog dva primljena pogotka u 39. minuti.

ŠIBENIK 1983 – UNIVERSITAS  4:4 (2:1)
STRIJELCI: 1:0 Pehar (8′), 1:1 Tustonjić (10′), 2:1 Jurić (17′), 2:2 ag – Dudy (22′), 3:2 Protega (24′), 4:2 Škugor (26′), 4:3 Radić (39′), 4:4 Gotovac (39′)

S druge strane, Alumnus je na domaćem terenu dočekao šibensku momčad Crnicu. Na odmor se otišlo s prednošću gosti 0:2, te su do kraja susreta potvrdili prednost s poluvremena na 1:6.

ALUMNUS SESVETE – CRNICA  1:6 (0:2)
STRIJELCI: 0:1 Rafinha (5′), 0:2 Katuša (15′), 0:3 Rafinha (21′), 1:3 Jelić (22′), 1:4 Perić (27′), 1:5 Rafinha (34′), 1:6 Katuša (39′)

Do sada su Šibenik i Alumnus odigrali samo jedan međusobni susret – u listopadu prošle godine. U Jelkovcu je uspješniji bio Šibenik rezultatom 2:4. Alumnus je u sedmoj minuti postigao autogol za 0:1, a samo minutu kasnije Jurjević je udvostručio vodstvo eurogolom za 0:2. Tada su Šibenčani preuzeli kontrolu nad utakmicom, te iako se domaćini  nisu predavali, na golu gostujuće momčadi tresla se samo vratnica.  Trud je urodio plodom te su domaćini preko Kovačića i Dekanića u dvije minute vratili utakmicu na početak. Alumnus se uspio uz dva brza pogotka vratiti u borbu za bodove. Imali su i šanse za potpuni preokret, ali raspoloženi Jarmanović branio je svaki daljnji pokušaj. Šansu su „studenti“ imali i iz deseterca, ali vratnica je spasila Šibenik. Za usmjeravanje utakmice u korist Šibenika bio je zaslužan Jurić koji se riješio svog čuvara u 39. minuti i postigao zgoditak za 2:3. Domaćini su nakon pogotka odlučili riskirati s golmanom – igračem kako bi do kraja utakmice barem poravnali rezultat, ali dogodilo se upravo suprotno – Jurjević pogađa s distance na prazan gol za konačnih 2:4.

Nakon odigranih 12 kola, Šibenik 1983 se nalazi na devetom mjestu s osvojenih 10 bodova, dok se Alumnus Sesvete nalaze na desetom mjestu s osvojena tri boda. Na Baldekinu će Šibenik 1983 imati priliku odvojiti se od posljednjeg mjesta s 10 bodova prednosti, dok će Alumnus pokušati upravo suprotno – smanjiti razliku i približiti se na četiri boda zaostatka. Tko će uspjeti u svom naumu, saznat ćemo u subotnjem susretu s početkom u 19:00.