Šibenik 1983 i Uspinjača Gimka podijelili bodove na Baldekinu!

U izuzetno uzbudljivom dvoboju 3. kola “Lige za popunu 1.HMNL” Šibenik 1983 i Uspinjača Gimka su na šibenskom Baldekinu podijelili bodove odigravši 3:3! Susret je to u kojem su gosti u posljednjoj minuti došli do remija, koji se na koncu doima kao najrealniji ishod, premda su Šibenčani bili bliže pobjedi. Podjelom bodova ostaje maksimalno otvorena utrka za dva mjesta koja vode u prvoligaško društvo. Šibenčani nakon tri odigrana kola imaju pet osvojenih bodova, dok je Uspinjača Gimka na dva osvojena boda.

Vrsta utakmice: Liga za popunu 1.HMNL
Kolo: 3. kolo
Datum: 01.05.2021.
Vrijeme: 18:00
Dvorana: SD Baldekin, Šibenik

ŠIBENIK 1983 – USPINJAČA GIMKA  3:3 (1:1)

Prvi sudac: Mario Lulić
Drugi sudac: Dino Kramar
Treći sudac: Krešimir Grgurević
Četvrti sudac: Tomislav Katinić
Delegat: Tihomir Grabovac
Kontrolor suđenja: Ivan Ćapin

ŠIBENIK 1983: Alen Milišić, Franko Knez, Nenad Knežić, Zvonimir Šućur, Mario Žumberac, Ivan Škugor, Danijel Knežević, Ante Kosor, Frane Batinica, Ante Palavra, Vinko Jurković, Antonio Milanović, Alen Protega, trener: Andrija Bakula

USPINJAČA GIMKA: Ante Piplica, Ante Matan, Matija Uremović, Silvio Toth, Ivan Tvrtko Pajalić, Bruno Devčić, Marino Jedvaj, Lovro Cigler, Renato Koturović, Bruno Jakovljević, Antonio Gracin, trener: Korab Morina

STRIJELCI: 0:1 Matan (4′), 1:1 Šućur (12′), 2:1 Knežević (31′), 2:2 Jedvaj (36′), 3:2 Škugor (39′), 3:3 Matan (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Šibenik 1983 7 (4+3); Uspinjača Gimka 7 (4+3)

ŽUTI KARTONI: Protega (10′), Škugor (32′) – ŠIBENIK 1983
Koturović (12′), Devčić (22′), Jedvaj (27′) – USPINJAČA GIMKA

CRVENI KARTON: Devčić (23′) – USPINJAČA GIMKA

IGRAČ UTAKMICE: Marino Jedvaj (USPINJAČA GIMKA)

Prvu ozbiljniju priliku bilježimo u 2. minuti kada gosti prijete preko Totha, no njegov udarac je blokiran pred golom. U 4. minuti Šibenčani su imali lijepu priliku kada je Jurković s desne strane izašao sam pred Pilicu koji brani njegov udarac. Iz kornera “narančastih” izrodila se kontra gostiju, a Matan na dodavanje Totha zabija za prednost Uspinjače Gimke, 0:1! U 9. minuti Pajalić lijepo prolazi po lijevoj strani, no izostao je kvalitetniji udarac prema golu. U sljedećoj minuti sreća spašava goste kada udarac Kosora u kontri s desne strane zaustavlja greda! U 12. minuti Šibenčani dolaze do izjednačenja. Žumberac je pucao silovito iz slobodnog udarca s 11-12 metara iskosa s desne strane, njegov udarac Piplica kratko odbija, a odbijenu loptu prihvaća Šućur i zabija za 1:1! Gosti su se već u sljedećoj minuti mogli vratiti u vodstvo, no sreća je ovoga puta bila uz “narančaste”. Jedvaj je primio loptu na poziciji pivota, obišao nesigurnog Milišića, no njegov udarac zaustavlja vratnica. U 18. minuti Šibenčani su odigrali lijepu akciju gdje je Kosor s desne strane odigrao u sredinu za Palavru, no njegov udarac sa 5-6 metara brani Piplica. Vrlo brzo su uzvratili gosti iz kornera, odigrana je lopta za Totha, a njegov naizgled ne odveć opasan udarac odsjeo je na gredi. Do kraja poluvremena bilježimo još vrlo dobar pokušaj Kneževića koji brani Piplica, te udarac Žumberca koji je prohujao pored gola. Gosti su pak u posljednjoj sekundi zaprijetili preko Koturovića čiji udarac Milišić krajnjim naporom skreće u vratnicu. Na odmor se tako otišlo s neodlučenim ishodom, 1:1.
U nastavku gosti vrlo brzo ostaju s igračem manje. Devčić je najprije dobio žuti karton zbog udarca prema golu nakon sučevog zvižduka, da bi samo pola minute kasnije prekršajem s leđa zaustavio Šućura koji je išao sam prema Piplici. Žumberac je iz pucao iz slobodnog udarca s 8-9 metara, no Piplica je na mjestu. U sljedećoj minuti Piplica zaustavlja dva pokušaja Šućura iskosa s desne strane. Bilo je to sve što su Šibenčani napravili s igračem više, te nisu uspjeli materijalizirati brojčanu prednost. U 31. minuti gosti imaju obečavajuću kontru koju vratar Milišić zaustavlja dobrom intervencijom, uslijedila je rekontra, gdje Šućur u situaciji 2 na 1 proigrava Kneževića koji zabija za 2:1! U sljedećoj minuti bilježimo vrlo dobar pokušaj Totha koji je prohujao tik uz vratnicu. U 33. minuti velika se prilika ukazala Palavri koji je osvanuo sam pred Piplicom, no mladi reprezentativni vratar spašava goste. Nakon tog gosti prelaze na igru s Matanom u ulozi golmana-igrača, te do izjednačenja dolaze u 36. minuti kada da dodavanje Totha za 2:2 zabija Jedvaj. Nedugo zatim još su jednom Jedvaj i Toth u naslovnim ulogama, no ovoga puta pored već savladanog Milišića udarac Totha blokira Šućur. Gosti u lovu na pobjedu nastavljaju igrati s golmanom-igračem, no u 39. minuti to ih je skupo koštalo kada dodavanje Koturovića presijeca Škugor, te se ušetao s loptom u gol za 3:2! No tu nije bio kraj, jer već u sljedećoj minuti Jedvaj se oslobodio svog čuvara i vratara Milišića, te je s poda uspio proigrati Matana koji sa 5 metara zabija u nebranjenu mrežu za 3:3! U posljednjim sekundama mogli su gosti do pobjede, no Milišić sjajno brani udarac Jedvaja. Ostalo je 3:3, podjela bodova što se na koncu doima i kao najrealniji ishod ove izuzetno uzbudljive utakmice. Ishod je to koji utrku za 1.HMNL ostavlja apsolutno otvorenom, uz zanimljiv podatak da u 5 dosadašnjih susreta domaćini još uvijek nisu ostvarili pobjedu.

SLOVENIJA | Dobovec “trokorakom” do finala!

Jučer je treću utakmicu polufinalne serije odigrao Dobovec naših reprezentativaca Vedrana Matoševića, Luke Perića i …

ITALIJA | Avellino i Catania izborili majstoricu!

Sinoć su se odigrale utakmice druge četvrtfinalne serije u talijanskom prvenstvu. Nakon što je u …