Šibenik 1983 nadigrao Torcidu i ostvario važnu pobjedu!

U susretu 4. kola “Lige za popunu 1.HMNL” Šibenik 1983 je ostvario prvu pobjedu. Momčad Tea Strunje nadigrala je splitsku Torcidu i na koncu osvojila važna tri boda čime su ostali u ravnopravnoj utrci za status prvoligaša sljedeće sezone. Šibenčani su većim dijelom sureta bili bolji suparnik, imali su velikih 6:0, no opuštanje u završnim minutama susreta gosti su iskoristili i ublažili poraz.

Kontrolor suđenja: Antonijo Pejić

ŠIBENIK 1983: Mario Jarmanović, Frane Batinica, Jose Wellington Matias Torres, Alen Protega, Luka Pehar, Zvonimir Šućur, Franjo Matković, Mirko Jurjević, Agnaldo Eduardo Bessa Da Silva, Franko Knez, Ante Palavra, Ante Kosor, Ivan Škugor, Alen Milišić, trener: Teo Strunje

TORCIDA: Vinko Rozga, Denis Kuzmanić, Milan Družijanić, Mirko Milaković, Jure Trivković, Damir Znaor, Alen Marić, Mijo Mišerda, Duje Kulušić, trener: Petar Matenda

STRIJELCI: 1:0 Pehar (11′), 2:0 Kosor (19′), 3:0 Jarmanović (32′), 4:0 Šućur (33′), 5:0 Torres (34′), 6:0 Šućur (35′), 6:1 Mišerda (39′), 6:2 Trivković (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Šibenik 1983  9 (4+5); Torcida 6 (4+2)

Strunje (29′), Jarmanović (32′) – ŠIBENIK 1983
Marić (31′), Kulušić (36′) – TORCIDA

IGRAČ UTAKMICE: Zvonimir Šućur (ŠIBENIK 1983)

Nakon tri pobjede u uvodna tri kola Splićani su u obližnji Šibenik došli u znatno oslabljenom sastavu, s tek tri igrača i drugim vratarem na klupi za pričuve. Imperativ pobjede bio je na strani šibenske momčadi, a “Funcuti” su ulogu favorita opravdali ostvarivši sigurnu pobjedu.
Od početka susreta gledamo igru gdje Šibenčani imaju inicijativu, dok Torcida teško teško dolazi do prilike oslanjajući se uglavnom na duge lopte prema pivotu Družijaniću. No Splićani se dobro brane ne dozvoljavajući domaćinu da ozbiljnije zaprijeti vrataru Rozgi. Igru bez pravih prilika gledamo sve do 11. minute kada Šibenčani dolaze do prednosti. Nakon što je Rozga obranio udarac Pehara iz gužve pred golom, lopta dolazi na lijevu stranu do Matkovića koji ubacuje u sredinu, a ovoga puta Pehar zabija za veliku radost šibenskih navijača – 1:0! U 14. minuti “Funcuti” su propustili veliku priliku za povećanje prednosti. Palavra je s desne strane izašao sam pred gostujućeg vratara, no Rozga sjajnom intervencijom zaustavlja njegov udarac. Minutu kasnije sreća je na strani gostiju kada Jarmanović rukom proigrava Šućura koji glavom savladava Rozgu, no ispriječila se vratnica. U 18. minuti bilježimo vrlo dobar udarac Matkovića s 13-14 metara nakon kornera, no Rozga je spreman na to. U 19. minuti Šibenčani su dominaciju okrunili novim zgoditkom. Šućur je kroz sredinu povukao polukontru, njegov udarac s 10 metara vratar Rozga tek kratko odbija, a na odbijenu loptu s desne strane natrčava Kosor i zabija u nebranjen gol za 2:0! Šibenčani su tako potpuno zasluženo na odmor otišli s dva gola prednosti.

U nastavku su gosti vrlo brzo prešli na igru s golmanom-igračem (Trivković), te već u prvom napadu prijete preko Družijanića koji ne uspijeva u sjajnoj prilici dobro zahvatiti loptu pred protivničkim golom, da bi u nastavku akcije udarac Trivkovića obranio Jarmanović. Prvu priliku domaćih u nastavku bilježimo u 28. minuti kada udarac Šućura u polukontri brani Rozga. U 32. minuti otklonjene su sve dvojbe po pitanju konačnog ishoda. U igri s golmanom-igračem lopta dolazi do Znaora koji pogađa vratnicu, a odbijenu loptu prihvaća Jarmanović i preko cijelog terena zabija u nebranjen gol za 3:0! Minutu kasnije još se jednom trese mreža gostiju. U kontri 2 na 2 Matković je proigrao Šućura koji zabija za nedostižnih 4:0! Igra s golmanom-igračem skupo je koštala goste iz Splita, jer novi napad s igračem u polju donosi i novi zgoditak šibenske momčadi. Ovoga puta sa svoje polovice u prazan gol za velikih 5:0 zabija Torres. U 38. minuti Matković je lijepo dugom loptom proigrao Šućura koji je izmaknuo pažnji Mišerde i u situaciji 1 na 1 rutinski savladao Rozgu za 6:0! U završne dvije minute gosti su ipak ublažili poraz. Najprije je Mišerda s 10 metara s desne strane prizmenim udarcem zabija kroz noge Milišića za 6:1, da bi minutu kasnije Trivković iz slične pozicije zabio za 6:2. Konačan omjer postavio je 9 sekundi prije kraja Kuzmanić još jednim udarcem s distance. Susret je tako okončan rezultatom 6:3, čime su Splićani za utjehu došli do prihvatljivog poraza, jer su u dvoboju 1. kola s 3 gola prednosti slavili protiv Šibenčana, te će u slučaju bodovnog poravnanja na koncu odlučivati gol-razlika, u čemu je Torcida za sada ipak u osjetnoj prednosti. Šibenčani su tako ostvarili prvu pobjedu u ovom natjecanju, čime su ostali u ravnopravnoj utrci za status prvoligaša sljedeće sezone.

Liga za popunu 1.HMNL | Raspored i delegiranje 6. kola

Pred nama je završni čin Lige za popunu 1.HMNL. U nedjelju su na rasporedu susreti …

Kvalifikacije za 2.HMNL-jug | Porto Tolero na korak do povratka u 2.HMNL-jug

Nakon što su u prva četiri kola kvalifikacija za popunu 2.HMNL-jug slavili domaćini, jučer je …