Šibenik u fenomenalnoj utakmici slavio u Slavonskom Brodu!

Veliko iznenađenje priredio je Šibenik 1983 pobjedom u Slavonskom Brodu u susretu 1. kola Lige za popunu 1.HMNL. Brod 035 je u ranoj fazi susreta imao velikih 4:0, no “narančasti” su velikim preokretom došli do izuzetno bitne pobjede u utrci za plasman u prvoligaško društvo.

Delegat: Franjo Jelčić

BROD 035: Tomislav Kovačević, Almedin Bundavica, Domagoj Đurković, Luka Đerek, Matej Gačić, Mario Petrović, Nikola Cindrić, Robert Ruhek, Mirko Soldo, Ivan Ivanagić, Danijel Nikolić, Željko Konrad, Marko Družić. Trener: Ivica Ćorluka.

ŠIBENIK 1983:  Mario Jarmanović, Alen Milišić, Franko Knez, Nenad Knežić, Zvonimir Šućur, Mario Žumberac, Ivan Škugor, Danjel Knežević, Ante Kosor, Ante Palavra, Vinko Jurković, Antonio Milanović, Alen Protega. Trner: Andrija Bakula

STRIJELCI: 1:o Ruhek (3′), 2:0 Đurković (4′), 3:0 Đurković (5′), 4:0 Bundavica (7′), 4:1 Palavra (8′), 4:2 Škugor (8′), 4:3 Knežević (23′), 4:4 Žumberac (24′), 4:5 Knežević (26′), 4:6 Protega (30′), 5:6 Gačić (35′), 5:7 Protega (38′), 6:7 Soldo (38′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Brod 035  7 (4+3), Šibenik 1983  8 (5+3)

ŽUTI KARTONI: Ruhek (2′), Ivanagić (24′) – BROD 035
Palavra (25′), Protega (28′) – ŠIBENIK 1983

CRVENI KARTONI: Ivica Ćorluka – trener (12′) – BROD 035

IGRAČ UTAKMICE: Alen Protega (ŠIBENIK 1983)

Prvi pogodak na utakmici vidjeli smo već u 3. minuti, kada nakon lijepog prodora Gačića po desnoj strani Ruhek na drugoj vratnici dovodi domaćine u vodstvo, 1:0! Minutu kasnije na semaforu je već 2:0. Đurković je “zavaljao” gostujuću obranu, te izašao oči u oči s Jarmanovićem. Njegov prvi pokušaj zaustavila je vratnicu, no lopta mu se odbija ravno u noge, te je drugi put precizan za sjajno otvaranje domaćih. U sljedećoj minuti vidjeli smo i treći pogodak u mreži Šibenika, a strijelac je ponovno bio Đurković na čiji udarac iskosa s lijeve strane vratar Jarmanović nesmotreno reagira, te mu se lopta od ruke odbija u mrežu za velikih 3:0! Sjajno otvaranje susreta Brođani su zaključili novim zgoditkom u 7. minuti kada Bundavica u kontri prolazi sam i savladava Jarmanovića za gotovo nestvarnih 4:0! Nakon nekoliko uvodnih minuta koji su pripali domaćinima, gosti polako dolaze do daha i postaju sve konkretniji. To im se vrlo brzo isplatilo, te u 8. minuti dolaze do prvog pogotka na susretu kada nakon lijepo odigrane akcije Kosor proigrava Palavru koji zabija za 4:1. Niti minutu kasnije još jednom zabijaju gosti. Škugor je primio loptu na poziciji sidruna, lijepo se oslobodio svog čuvara i zabio za 4:2. Do kraja prvog dijela bilježimo još dvije kontre, po jednu sa svake strane, no nedostajalo je preciznosti u završnici pa nije bilo opasnosti za vratare.

Baš kao i prvo, i drugo poluvrijeme počelo je vrlo efikasno. U 23. minuti Kosor s desne strane ubacuje pred gol domaćina, a Knežević to lijepo prati i zabija za 4:3. Samo minutu kasnije Šibenik  dolazi do izjednačenja. Žumberac je s lijeve strane ušao u sredinu i sa 9-10 metara zabio za 4:4. Gostima nije dugo trebalo da dođu do potpunog preokreta. Udarac Šućura Kovačević odbija, ali samo do Kneževića  koji snažnim udarcem zabija za prvo vodstvo “narančastih” na susretu, 4:5. U 30. minuti domaćini ponovno vade loptu iz mreže. Strijelac šestog gola za Šibenik bio je Protega, koji nakon prekida s lijeve strane prihvaća odbijenu loptu i zabija za 4:6. Nakon toga Brod 035 kreće u maksimalan rizik i prelazi na igru s Gačićem u ulozi golmana-igrača, a u 35. minuti upravo Gačić udarcem sa 7 metara smanjuje zaostatak domaćih na 5:6. U tim trenucima igra se u potpunosti preselila na polovicu Šibenčana, no gostujuća je obrana uspješno odolijevala napadima Slavonaca. Svaki njihov pokušaj završavao je ili u bloku, ili u rukama Jarmanovića. U 38. minuti Brođani su nespretno izgubili jednu loptu u dijelu terena koji pripada gostima, a Protega ju je bez većih problema pospremio u praznu mrežu domaćih za 5:7. Niti minutu kasnije, domaćini su odličnom akcijom izigrali gostujuću obranu, a Soldo iz neposredne blizine vraća nadu domaćinu, 6:7. Rezultat se do kraja susreta ipak nije mijenjao. Šibenčani su ostvarili veliku pobjedu priredivši veliko iznenađenje u Slavonskom Brodu. Za Brod 035 pak predstoji da izgubljene bodove nadoknade na nekom od predstojećih gostovanja. U sljedećem kolu Brod 035 ide na gostovanje kod Uspinjače Gimke, dok će Šibenčani još jednom gostovati, ovoga puta u Puli.

O nama Dora Srzić

Dora Srzić je dio CROfutsal-tima od ljeta 2020.godine. 26-godišnja Makaranka privodi kraju studij novinarstva na Filozofskom fakultetu u Mostaru.

SLOVENIJA | Dobovec “trokorakom” do finala!

Jučer je treću utakmicu polufinalne serije odigrao Dobovec naših reprezentativaca Vedrana Matoševića, Luke Perića i …

ITALIJA | Avellino i Catania izborili majstoricu!

Sinoć su se odigrale utakmice druge četvrtfinalne serije u talijanskom prvenstvu. Nakon što je u …