Šibenik u golijadi protiv Uspinjače izborio plasman u 1. HMNL!

U 6. kolu Lige za popunu 1.HMNL Šibenik je pobjedom nad domaćinom Uspinjačom Gimkom osigurao plasman u najviši rang natjecanja. Nakon rapsodije golova gostiju, ali i povratka domaćina ipak je utakmica otišla u korist Šibenčana. Ovim susretom Uspinjača Gimka oprostila se od prvoligaškog statusa te će priliku za povratak tražiti tek iduće sezone.

Vrsta utakmice: Liga za popunu 1.HMNL
Kolo: 6. kolo
Datum: 21.05.2021.
Dvorana: SD Sutinska Vrela, Zagreb

USPINJAČA GIMKA – ŠIBENIK 1983  4:8 (2:5)

Prvi sudac: Josip Dujmić
Drugi sudac: Mario Lulić
Treći sudac: Marijan Šimatović
Četvrti sudac: Stjepan Harastija
Delegat: Ivan Župan

USPINJAČA GIMKA: Antonio Gracin, Ante Matan, Matija Uremović, Silvio Toth, Renato Koturović, Tvrtko Ivan Pajalić, Domagoj Jurički, Bruno Devčić, Marino Jedvaj, Lovro Cigler, Ante Piplica, trener: Korab Morina

ŠIBENIK 1983: Marko Mihaljević, Ivan Škugor, Danjel Knežević, Ante Kosor, Vinko Jurković, Alen Milišić, Franko Knez, Nenad Knežić, Zvonimir Šućur, Frane Batinica, Antonio Milanović, Alen Protega, trener: Danijel Rimac

STRIJELCI: 0:1 Šućur (6’), Šućur 0:2 (12’), Đerek 0:3 (12’), Šućur 0:4 (13’), 1:4 Uremović (15’), 2:4 Toth (16’), 2:5 Jurković (17′), 3:5 Jedvaj (27’), 4:5 Jedvaj (28’), 4:6 Knežević (29′), 4:7 Protega (31′), 4:8 Šućur (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Uspinjača Gimka  4 (1+3), Šibenik 1983  6 (3+3)

Koturović (15′), Toth (26′) – USPINJAČA GIMKA
Knežić (34′)– ŠIBENIK 1983

IGRAČ UTAKMICE: Zvonimir Šućur (ŠIBENIK 1983)

Već u prvoj minuti bilježimo ozbiljan pokušaj Šibenika koji nije uspio ugroziti Gracina. Nekoliko trenutaka nakon Knez je pokušao izvana, ali je lopta otišla pokraj gola. Također ponovno bilježimo i dva pokušaja Kneza, prvi put je bila stativa, a drugi golman domaćina uspješno brani. Zatim je uslijedio prvi pokušaj Uspinjače. Cigler se našao u dvije izgledne prilike, no to nije ugrozilo golmana gostiju. U 6. minuti pao je i prvi gol za goste! Šućur je odlično reagirao na bačenu loptu golmana te dovodi goste u vodstvo. U 10. minuti pokušaj za povećanje prednosti. Škugor se našao u dobroj prilici, no lopta je došla samo do prečke. Novu priliku je imao i Jurković, ali lopta prolazi lijevo od gola. Povećanje prednosti dogodilo se u 12. minuti! Na asistenciju iz kornera sjajno je zabio Šućur. Lopta se nije ni izvela, a Šibenik je odmah ukrao loptu te ju tu priliku iskoristio Knežić i omogućio Šibeniku prednost od 0:3! Uspinjača je započela novi napad, ali ne zadugo. Odmah se krade lopta i Šućur zabija ponovno za 0:4! Napokon i Uspinjača, nakon uvođenja golmana- igrača, bilježi pokušaj Koturovića kojeg sjajno brani Mihaljević. Šibenik se smirio, a Uspinjača je i dalje kreirala šanse. Ostvarilo se pozitivno Uremoviću koji smanjuje rezultat na 1:4 u 15. minuti! Opet, novi šok. Kreirana je nova akcija Uspinjače, a sjajno ju iskorištava golman-igrač Matan i nova promjena rezultata je 2:4! Nismo dugo čekali na novi pogodak. Ovog puta je Jurković bio precizan preko cijelog terena i povećao vodstvo Šibenika na 2:5! U 18. minuti Toth se izvukao po desnoj strani i pokušao smanjiti prednost, no bez pozitivnog ishoda. U zadnjoj minuti bilježimo pokušaj Pajalića, ali šut je bio neprecizan pa se na poluvrijeme otišlo bez nove promjene rezultata.

Početak drugog poluvremena obilježila je igra bez izglednijih prilika. U 24. minuti Uremović odlično nalazi prostor za pucati, ali Mihaljević ipak čita njegov pokušaj i brani. Već idući napad Uremović asistira za Jedvaja koji šalje neugodan udarac prema golu, ali Mihaljević je još jednom spreman. Domaćini još jednom imaju dobru priliku u 25. minuti kada Toth dodaje loptu Jedvaju, ali od gola ipak ništa. S druge strane, Šibenik ima odličnu priliku kada domaćini čine grešku u napadu pa Škugor šalje loptu sa sredine terena prema praznom golu, ali dalje od vratnice ne ide. U 27. minuti Matan kao golman-igrač hrabro puca sa sredine terena, ali Mihaljević je uspješniji. Sljedeće tri minute obilježila su i 3 pogotka. Prvi je uslijedio nakon lijepe asistencije Totha za Jedvaja koji s lakoćom zabija za 3:5! Već u idućoj minuti gotovo jednaka akcija, Toth pronalazi Jedvaja koji još jednom zabija za 4:5! U 29. minuti zakazala je obrana Uspinjače što gosti koriste pa tako Škugor i Knežević ostaju sami ispred Gracina, Škugor asistira za Kneževića koji zabija za 4:6 bez ikakvih problema! U 31. minuti Šibenik skupo naplaćuje grešku domaćina kada Protega krade loptu i sa sredine terena uspješno puca na prazan gol za 4:7! Iduće minute obilježile su pokušaje Uspinjače da se s golman-igračem vrate u prednost pa su tako imali i dvije dobre prilike Jedvaja i Matana, ali bez realizacije i pogotka. U posljednjoj minuti Šućur krade loptu domaćinima i šalje je prema praznom golu te zabija za 4:8 što je ujedno označilo i kraj utakmice! Šibenik 1983 ovom pobjedom plasirao se u prvoligaško društvo dok Uspinjača Gimka u ovim kvalifikacijama nije uspjela zadržati svoj prvoligaški status pa će tako iduće sezone igrati u 2.HMNL.