Split i Universitas podijelili bodove u gradskom derbiju!

U uzbudljivom gradskom derbiju odigranom na vrlo lijepo popunjenim splitskim Gripama, Split i Universitas su podijelili bodove odigravši 1:1!

Delegat: Antonio Pejić

SPLIT: Nikola Čizmić, Filip Kosor, Duje Vladović, Božo Sučić, Toni Rendić, Jakov Hrstić, Josip Jurlina, Ante Ćorluka, Vicko Radić, Josip Suton, Ecio Jurjević, Alen Marić, Antonio Sekulić, Luka Pavlović, trener: Marinko Mavrović

UNIVERSITAS: Franko Bilić, Ante Mijić, Jure Trivković, Ante Crnjac, Ante Rađa, Tonći Bokan, Antonio Štimac, Ante Peša, Dino Peša, Marijan Tunjić, Ivor Šuljić, Ivan Tustonjić, Nikola Moro, Marin Stojkić, trener: Hrvoje Budimir

STRIJELCI: 1:0 Sekulić (16′), 1:1 Šuljić (24′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Split 6 (4+2); Universitas 5 (5+0)

ŽUTI KARTONI: Sekulić (12′), Jurlina (17′) – SPLIT
Štimac (32′) – UNIVERSITAS

IGRAČ UTAKMICE: Jure Trivković (UNIVERSITAS)

U uzbudljivom gradskom derbiju odigranom na vrlo lijepo popunjenim splitskim Gripama, Split i Universitas su podijelili bodove odigravši 1:1! Realan je to ishod zanimljivog susreta u kojem su obe momčadi imale svoje prilike, a “studenti” su remijem prekinuli pobjednički niz Splita od 3 susreta.
Prvu veliku priliku bilježimo u 7.minuti kada Tustonjić iz auta ubacuje na drugu vratnicu gdje ostaje slobodan Mijić, no Čizmić sjajno brani njegov udarac. Uzvratio je Split preko Ćorluke čiji udarac s lijeve strane brani Bilić. Igralo se vrlo dobro, no prave prilike su se jako teško stvarale. U 16.minuti Split je naizgled iz ničega poveo. Ćorluka je iz slobodnog udarca s više od 15 metara silovito pucao, vratar Bilić kratko odbija loptu, a poklon prihvaća Sekulić i zabija za vodstvo domaćina, 1:0! Nedugo zatim Split je mogao i od povećanja vodstva. Kosor je izišao sam pred Bilića, koji ovoga puta dobro reagira i brani njegov udarac. Split je na odmor otišao s minimalnom, ali posve zasluženom prednošću.
U nastavak Split bolje ulazi i već u 22.minuti bilježimo veliku priliku kada Suton izlazi sam pred Bilića, no vratar “studenata” brani njegov udarac. Nedugo zatim Ćorluka je s lijeve strane ostao sam pred Bilićem, no pogađa gostujućeg vratara u glavu. U 23.minuti velika se prilika ukazala gostima. Mijić je osvojio loptu ispred Ćorluke i izišao sam pred Čizmića, no puca visoko preko gola. U slijedećoj minuti “studenti” dolaze do izjednačenja. Šuljić je po desnoj strani lijepo prošao Sekulića i odmjerenim udarcem s 9 metara savladao Čizmića za 1:1! Nedugo zatim Split je mogao do novog vodstva, no Kosor u sjajnoj prilici ne uspijeva savladati Bilića. U slijedećoj minuti Bilić je upisao novu veliku intervenciju obranivši udarac Jurline iz polukontre. Uslijedilo je razdoblje igre bez ozbiljnije prilike sve do 32.minute kada u situaciji 2 na 1 Marić proigrava Sekulića, no Bilić još jednom spašava goste. Do kraja su obe momčadi nastojale doći do zgoditka vrijenog 3 boda, no bez uspjeha. Ćizmić i Bilić su bili sigurni na golovima, te je susret okončan podjelom bodova.

Futsal Dinamo teže od očekivanog slavio kod Porto Tolera

Futsal Dinamo je teže od očekivanog slavio na gostovanju kod Porto Tolera, te se plasirao …

Uspinjača Gimka tijesnom pobjedom u Puli do četvrtfinala kupa!

U dvoboju osmine finala kupa Hrvatske, Uspinjača Gimka je slavila u Puli izborivši tako plasman …