Square i Šibenik 1983 u dramatičnoj utakmici podijelili bodove!

Uzbudljiva utakmica u Gospinom polju između Square i Šibenika 1983 u konačnici je završila podjelom bodova što će ipak više zadovoljiti gostujuću momčad. Square je imao vodstvo od 2:0 da bi gosti došli na 2:2, a u zadnje tri minute domaći ulaze u rizik s golman-igračem u potrazi za punim plijenom što Šibenčani koriste i dolaze do vodstva. Ipak tu prednost gosti ne uspijevaju zadržati do kraja jer se Square vratio i na kraju čak propustio priliku s igračem više doći do sva tri boda.

Kontrolor suđenja: Antonijo Pejić

SQUARE: Alen Turuk, Antonio Nonković, Matej Perović, Henrique Gustavo Steinwandtner, Maro Đuraš, Hrvoje Cvjetković, Mato Šimunović, Marko Kuraja, Gordan Duvančić, Martin Facundo Gassmann, Ante Franković, Lujo Jurišić, trener: Antun Bačić

ŠIBENIK 1983: Mario Jarmanović, Mirko Jurjević, Josip Jurić, Zvonimir Šućur, Franjo Matković,
Alen Milišić, Nenad Knežić, Vinko Jurković, Ante Palavra, Danjel Knežević, Luka Pehar, Franko Knez, Ante Kosor, Ivan Škugor, trener: Andrija Bakula

STRIJELCI: 1:0 Kuraja (3′), 2:0 Đuraš (13′), 2:1 Knežić (13′), 2:2 Pehar (32′), 2:3 Šućur (37′), 3:3 Đuraš (39′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Square  7 (5+2); Šibenik 1983  9 (4+5)

Turuk (7′), Gassmann (36′), Cvjetković (40′) – SQUARE
Jurić (11′), Matković (14′), Jurković (14′), Knežić (21′), Palavra (40′) – ŠIBENIK 1983

CRVENI KARTONI: Jurić (39′) – ŠIBENIK 1983

IGRAČ UTAKMICE: Maro Đuraš (SQUARE)

Prvu dobru priliku za doći u vodstvo imali su domaći kada Jarmanović dobro brani udarac Kuraje iz slobodnog udarca sa 7 metara. Ipak u 3. minuti Kuraja se upisao u strijelce nakon što ga je iz kornera uposlio Duvančić, a on uz pomoć bloka i grde pogodio za 1:0. Šibenčani su prvi put opasnije zaprijetili u 8. minuti kada Jurić proigrava Škugora kojeg zaustavlja domaći vratar. Dvije minute nakon po prilika na svakoj strani. Prvo Turuk zaustavlja Jurića, a u nastavku akcije Gassmann ne pogađa okvir gola udarcem s 5 metara iz kosa. U 12. minuti Jurićev udarac zaustavlja Turuk, a na odbijenu loptu natrčava Šućur koji pogađa okvir vrata. Square je u 13. minuti povisio prednost na 2:0 kada se Đuraš lijepo oslobodio svog čuvara i snažnim udarcem pogodio mrežu. Međutim u istoj minuti Šibenik 1983 dolazi na 2:1 kada Jurić nakon udarca iz kuta upošljava Knežića čiji udarac iz daljine se izmigoljio vrataru Square za povratak gostiju u igru. Do kraja poluvremena izdvajamo Knežićev pokušaj za goste te pokušaje Đuraša i Šimunovića za domaće, ali promjena rezultata nije bilo.
Nastavak bolje otvara Square kada Nokovićevu krađu pa potom i asistenciju Kuraja ne uspijeva pospremiti iza Jarmanovića. Odgovorio je za goste Knežić udarcem iz kosa s 5 metara koji nije pronašao okvir gola, a sličnu priliku propušta i na drugoj strani Šimunović nakon proigravanja Perovića. U 27. minuti Đuraš nakon lijepe minijature puca pokraj vrata. U 32. minuti Jarmanović je rukom proigrao Pehara koji odlično prima loptu u kaznenom prostoru domaćih i mirno pogađa za 2:2.  Odgovorio je Square u 37. minuti kada Perović proigrava Đuraša kojem Jarmanović brani udarac iz neposredne blizine, a kazna je stigla u istoj minuti. Jarmanović je ponovno rukom proigrao Šućura koji pogađa mrežu koju je u tom trenutku branio Šimunović u ulozi golman-igrača. Šućur je dvije minutu prije kraja propustio odvesti Šibenik 1983 na dva gola prednosti kada i nakon dva pokušaja ne uspijeva savladati Šimunovića na vratima Squarea, a baš kao i Šibenik 1983 i Square to kažnjava u istoj minuti. Loptu u šestercu gostiju prima Đuraš i sjajnim potezom vara vratara gostiju i mirno pogađa za 3:3, a da stvar bude gora za “Funcute” Jurić je nakon primljenog zgoditka odgurnuo okvir gola, zbog čega je “nagrađen” drugim žutim, odnosno crvenim kartonom. Ipak Square nije uspio doći do punog plijena u razdoblju s igračem više, prije svega zahvaljujući vrataru Jarmanoviću koji je upisao nekoliko sjajnih obrana, a onu najveću samo nekoliko sekundi prije kraja kada sjajno ulazi u Kurajin udarac. Ostalo je 3:3, podjela bodova u ovom izuzetno uzbudljivom susretu.

O nama Marijan Čolak

Marijan Čolak je rođen 1995. godine u Splitu, a živi u Solinu. Dio CROfutsal tima je od ljeta 2020. godine, a po struci je stručni specijalist računovodstva i financija.

Liga za popunu 1.HMNL | Raspored i delegiranje 6. kola

Pred nama je završni čin Lige za popunu 1.HMNL. U nedjelju su na rasporedu susreti …

Kvalifikacije za 2.HMNL-jug | Porto Tolero na korak do povratka u 2.HMNL-jug

Nakon što su u prva četiri kola kvalifikacija za popunu 2.HMNL-jug slavili domaćini, jučer je …