Square i Uspinjača Gimka podijelili bodove u odličnoj utakmici!

Square i Uspinjača Gimka podijelili bodove u ludoj utakmici u Gospinom polju. Uspinjača Gimka je u zadnjim minutama i sekundama mogla ostat bez i ovog boda, ali Squareu je ovog puta nedostajalo sreće i snage za dovršiti posao. Na kraju, kad se sve zbroji i oduzme, neriješeno je najrealniji ishod. Još su 3 kola do kraja i biti će gusto u borbi za ostanak. U 16. kolu Uspinjači Gimki dolazi AFC Universitas, a Square ide u goste Alumnusu.

Delegat: Luka Klaić

MNK SQUARE:  Zoran Primić, Haron Džanković, Hrvoje Cvjetković, Gordan Duvančić, Stjepan Rezo, Alen Turuk, Mato Šimunović, Orsat Klečak, Antonio Konsuo, Matej Perić, Josip Nebergoj, Niko Drobac, trener: Hans Matić

USPINJAČA GIMKA: Ante Piplica, Ante Matan, Matija Uremović, Lovro Cigler, Ivan Tvrtko Pajalić, Bruno Devčić, Marino Jedvaj, Mirko Rogošić, Bruno Jakovljević, Dominik Antonio Viher, Kristijan Kapural, Domagoj Jurički, Silvio Toth, trener: Krešimir Ćosić

STRIJELCI: 1:0 Cvjetković (11′), 1:1 Toth (12′), 2:1 Rezo (15′), 2:2 Jakovljević (33′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Square 7 (5+2); Uspinjača Gimka 9 (5+4)

Rezo (18′), Primić (19′), Šimunović (20′), Cvjetković (22′), Konuso (40′) – SQUARE
Pajalić (12′), Jakovljević (22′), Uremović (26′) – USPINJAČA GIMKA

IGRAČ UTAKMICE: Zoran Primić (SQUARE)

Nakon što su obje ekipe u prošle 2 utakmice izgubile sve bodove, ovo je bila izuzetno bitna utakmica za obje momčadi. Uspinjača je na 14, dok je Square na 17 bodova. Utakmicu otvara Uspinjača pokušajima Jakovljevića i Jedvaja, ali Primić sa dvije obrane zaustavlja pokušaje gostiju. Domaći se bude par minuta kasnije. Golmana Uspinjače Piplicu na iskušenje stavlja kapetan Squarea Cvjetković dva puta, te potom Šimunović i Džanković, ali čuvar mreže gostiju siguran je na vratima. Prvim dijelom prvog poluvremena Square je bio bolji, pa je trener Uspinjače Krešimir Čosić prisiljen pozvati minutu odmora. Uspinjača se probudila, ali je zaspala u 11. minuti kada se kapetan domaćih oslobodio svog čuvara i zabio za prednost Squarea. Nije dugo trajala prednost domaćih, Džanković ruši Pajalića unutar 6 metara i to je penal za goste. Silvio Toth siguran je realizator za 1:1. Odličnu utakmicu i visok tempo nastavljaju igrati i domaći i gosti. Uspinjača Gimka 7 minuta prije kraja poluvremena ulazi u bonus sa akumuliranim prekršajima dok je Square tek na dva. I točno 2 minute kasnije, točnije u 15. minuti, Square dolazi do nove prednosti. Rezo uzima odbijenu loptu na svojoj polovici prolazi 2 gostujuća igrača i puca, Piplica loše reagira te kroz ruke lopta odlazi u gol za 2:1. Spornu situaciju vidjeli smo u 18. minuti kada Šimunović pada u šestercu, ali sudački par Vulić-Babić tu ne vidi prekršaj. Nakon toga još par dvojbenih situacija za 6. akumulirani prekršaj, iz kojih samo „stradaju“ Primić, Rezo i Šimunović koji dobivaju žute kartone.

Drugo poluvrijeme je krenulo presingom Uspinjače koja u 2 navrata prijeti golu domaćih. U prvom navratu Toth pogađa zaštitnu mrežu iza gola, a potom isti igrač unutar okvira, ali Primić se ističe još jednom obranom. Na prvu priliku Squarea čekali smo do 5. minute drugog dijela. Šimunović se okrenuo i pucao, ali i gostujući vratar izlazi kao pobjednik. Minutu nakon opet isti akteri, ovog puta 1 na 1, i opet kao pobjednik izlazi Piplica. Prilike sijevaju sa obje strane, kontra na kontru, pa tako u 28. i 29. minuti bilježimo prilike Totha, Rogošića i Pajalića, ali reprezentativni vratar Primić danas je na vrhunskom nivou. Umalo je Primić postao asistent, nakon duge ispucane lopte Džanković je pokušao glavom, ali Piplica paradom odbija u korner. Nakon silnih pokušaja, ipak Primić ostaje nemoćan u 33. minuti kada pred njega izlazi Jakovljević nakon odlične asistencije Matana te pogađa u malu mrežicu za 2:2. Nakon pogotka opet gledamo dvije prilike Uspinjače Gimke, Toth i Pajalić pokušavaju iz daljine, ali Primić s nove dvije obrane ostavlja rezultat nepromijenjen. Minutu i 30 sekundi prije kraja utakmice obrana gostiju griješi, Perić nesebično dodaja za Konsua koji trese vratnicu. Ni to nije bilo sve za ovu utakmicu, jer samo 18 sekundi prije kraja Square opet oduzima loptu i u situaciji 3 na 2 Džanković izlazi sam pred Piplicu, ali lopta prolazi tik uz vratnicu. Konačan rezultat je 2:2 uz odličnu utakmicu, vrhunske golmane, pregršt prilika sa obje strane – ipak na samom kraju ovaj ishod je najrealniji.

Za CROfutsal: Dominik Glavinić

2.HMNL | Donesena odluka o popunjavanju lige!

Na temelju članka 40. pravilnika o radu Izvršnog Odbora (dalje: I.O.) HNS-a i njegovih tijela …

1.HMNL | Raspored i delegiranje polufinalne majstorice

Omiški Olmissum je trijumfom na gostovanju kod Futsal Dinama izborio plasman u finale doigravanja za …