Square na krilima Džankovića do trijumfa u Vrgorcu!

U susretu 4.kola 1.HMNL Square je slavio na gostovanju kod Vrgorca rezultatom 1:3! Nakon trijumfa u Makarskoj, Vrgorčani su vjerovali u pobjedu protiv Dubrovčana čime bi se otisnuli prema gornjem dijelu ljestvice. No ipak, Square je predvođen raspoloženim Džankovićem uzeo sva 3 boda iz Vrgorca ostvarivši treću pobjedu u sezoni.

Delegat: Luka Klaić

VRGORAC: Marko Vuković, Nikola Gudasić, Vojko Pervan, Mateo Kozarić, Mate Marević, Marko Gašpar, Alen Vuković, Mate Marinović, Ante Mušan, Duško Martinac, Duje Dragičević, Ivan Grbavac, Marko Vučić, trener: Krešimir Čubelić

SQUARE: Zoran Primić, Haron Džanković, Mateo Miladin, Luka Vuletić, Hrvoje Cvjetković, Borna Tikvica, Gordan Duvančić, Antonio Konsuo, Matej Perić, Josip Nebergoj, Damjan Šulić, Niko Drobac, Ante Franković, Alen Turuk, trener: Hans Matić

STRIJELCI: 0:1 Džanković (17′), 1:1 ag-Cvjetković (32′), 1:2 Nebergoj (34′), 1:3 Džanković (39′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Vrgorac 7 (6+1); Square 8 (5+3)

ŽUTI KARTONI: Pervan (10′), Grbavac (17′), Gašpar (32′) – VRGORAC
Šulić (17′) – SQUARE

IGRAČ UTAKMICE: Haron Džanković (SQUARE)

Treću ovosezonsku pobjedu ostvario je dubrovački Square na uvijek neugodnom gostovanju u Vrgorcu. Momčad Hansa Matića slavila je rezultatom 1:3, uz dva zgoditka mladog Harona Džankovića koji iz utakmice u utakmicu ove sezone pokazuje svoj potencijal.
Dugo smo čekali na prvi zgoditak. Igrala se 17.minuta kada Grbavac gubi loptu kao poslijednji igrač fuboko u svojoj polovici, te povlačenjem za dres zaustavlja Džankovića na 9 metara od gola Vukovića. S obzirom da je to bio šesti prekršaj “nebeskoplavih” gostima se pružila velika prilika da iz kaznenog udarca sa skraćene udaljenosti dođu do prednosti. Odgovornost je preuzeo Džanković i preciznim prizemnim udarcem savladao Vukovića za 0:1! Rezultat se nije mijenjao sve do 32.minute kada Vrgorčani dolaze do izjednačenja. Gudasić je lijepo prošao po lijevoj strani i ubacio oštru loptu pred gol gostiju, a lopta pogađa u prsi Cvjetkovića i završava u golu za 1:1! No samo dvije minute kasnije gosti ponovno vode. Gašpar je neoprezno dodavao loptu prema Pervanu, a Nebergoj spretnim startom na loptu zabija lijep zgoditak za 1:2! Nakon toga Vrgorčani bacaju sve karte u napad, no gosti se vrlo dobro brane. U samoj završnici susreta Vrgorac prelazi na igru s Gašparom u ulozi golmana-igrača, no ne uspijevaju ozbiljnije zaprijetiti golu gostiju. Naprotiv, u 39.minuti Konsuo je presjekao dodavanje Kozarića prema Marinoviću, a loptu prihvaća Džanković i sa svoje polovice zabija u nebranjen gol za konačnih 1:3! Square je tako izborio treću ovosezonsku pobjedu za skok na sjajno 2.mjesto ljestvice. Vrgorčani su pak ostali na 3 boda osvojena prošlog tjedna u Makarskoj.

NAJAVA | Mato Stanković gost Davora Lopina na Dubrovačkoj TV

Večeras s početkom u 20:00 sati ne propustite pogledati sportsku emisiju TIME OUT na Dubrovačkoj …

2.HMNL-zapad | Veruda uvjerljiva protiv Siscie

Nakon što su u subotu Jesenje i Otočac podijelili bodove odigravši 3:3, jučer je odigran …