Dubrovački Square izborio je polufinale doigravanja za prvaka Hrvatske! Momčad Marinka Mavrovića je u odlučujućem susretu slavila protiv Vrgorca rezultatom 5:3, te će u polufinalu igrati s Nacionalom!
Opširnije u nastavku…
Vrsta utakmice: Prvenstvena
Kolo: Četvrtfinale (3.utakmica)
Datum: 12.05.2015.
Vrijeme: 20:00
Dvorana: SD Gospino polje, Dubrovnik
Gledatelja: 300
SQUARE – VRGORAC 5:3
Prvi sudac: Andrej Topić
Drugi sudac: Rino Pavlov
Treći sudac: Josip Knezović
Četvrti sudac: Miloslav Šimac
Delegat: Luka Klaić
SQUARE: Zoran Primić, Borna Tikvica, Tomislav Bevanda, Josip Jurić, Hrvoje Cvjetković, Stjepan Rezo, Darko Rangotov, Mateo Vodopić, Maro Đuraš, Alen Turuk, Antun Bačić, Dražen Novoselac, Ante Daničić, trener: Marinko Mavrović
VRGORAC: Mario Herceg, Damir Znaor, Vojko Pervan, Ivan Zloić, Slobodan Gudelj-Velaga, Ante Kraljević, Dragan Stanković, Mijo Marinović, Duško Martinac, Marko Vuković, Alen Vuković, trener: Arben Ademi
STRIJELCI: 1:0 Cvjetković (15′), 2:0 Bevanda (18′), 2:1 Pervan (18′), 3:1 Bevanda (20′), 4:1 Rezo (29′), 4:2 Pervan (34′), 4:3 Marinović (35′), 5:3 Đuraš (40′)
AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Square 8 (5+3); Vrgorac 11 (7+4)
ŽUTI KARTONI:
Rangotov (3′), Rezo (9′), Bevanda (11′), Novoselac (19′), Vodopić (34′) – SQUARE
Kraljević (15′), Marinović (20′), Martinac (34′) – VRGORAC
CRVENI KARTON: Dragan Stanković (17′) – VRGORAC
IGRAČ UTAKMICE: Tomislav Bevanda (SQUARE)
KOMENTAR UTAKMICE:
U trećoj utakmici doigravanja između Squarea i Vrgorca odigranoj u Dubrovniku, domaćini su pobijedili 5:3, te nastavljaju natjecanje protiv Nacionala. Utakmica je počela čvrsto s obje strane i u prvih 10 minuta nismo vidjeli neku izrazitu priliku ni za jednu momčad. Prvu priliku domaćih bilježimo u 11.minuti kada se Bevanda fino oslobodio Pervana na desnoj strani, te pucao s 9 metara, ali za malo pored gola. U 15.minuti nakon akcije domaćih Jurić je pucao s 9 metara ravno po golu Hercega, koji je već bio savladan, ali udarac od grede završava na gol liniji. U 17.minuti Stanković je nakon jednog dosuđenog prekršaja za domaće prigovorio sucu Topiću, koji mu je pokazao drugi žuti karton – crveni karton! Brojčanu prednost domaćini su lako materijalizirali, te od 18.minute golom Cvjetkovića vode 1:0! Tek što su gosti krenuli sa centra, izgubili su loptu, te rade 6.akumulirani prekršaj, a sigurni izvođač kaznenog udarca s 10 metara je Bevanda, 2:0! Odgovor gostiju bio je brz; i dalje se igrala 18.minuta, a Pervan je prošao po desnoj strani, odigrao dupli pas sa Martincom i zabio za 2:1! Tri gola za manje od minute!!! U 20.minuti Marinović radi novi prekršaj, a Tomislav Bevanda još jednom sa 10 metara pogađa za 3:1!
U nastavku su prvi zaprijetili gosti preko Znaora, čiji udarac sa 9 metara lijepo brani Primić. U 29.minuti Rezo se sjajno oslobodio Kraljevića na lijevoj strani, ušao u kazneni prostor gostiju i pogodio dalji kut vratara Hercega za 4:1! Ipak, gosti se nisu predali, te započinju igrati sa golmanom-igračem (Martinac). U 34.minuti Pervan je sjajnim udarcem s desne strane pogodio za 4:2! U 35.minuti nakon nedosuđenog prekršaja na Marinoviću, upućeni su veliki prigovori sa klupe gostiju, zbog čega je udaljen Vladimir Bebek. Tek što se nastavilo s igrom Gudelj-Velaga je sjajno prošao po lijevoj strani i ubacio u sredinu za Marinovića, koji iz prve puca sa 6 metara i pogađa za 4:3! Veliku priliku za izjednačenje imali su gosti u 38.minuti, ali Primić brani pokušaj Gudelj-Velage. U 40.minuti domaćini ipak potvrđuju pobjedu; Znaor je izgubio loptu 2 metra ispred svojih vrata, a strijelac za konačnih 5:3 bio je Đuraš! Teška pobjeda domaćina, koji nastavljaju sa natjecanjem, gdje ih u polufinalu doigravanja čeka Nacional.