spot_img
spot_img

Square u burnom susretu pobjedom nad Crnicom izborio polufinale!

Objavljeno:

U izuzetno uzbudljivom i burnom susretu Square je pobjedom protiv Crnice osigurao plasman u polufinale doigravanja za prvaka Hrvatske. U četvrtfinalnoj majstorici prvo je poluvrijeme obilovalo uzbuđenjima, da bi u nastavku Square ranim zgoditkom usmjerio susret u “mirnije vode”, te na koncu rutinski došao do pobjede. Susret ćemo na žalost pamtiti i po burnoj završnici prvog poluvremena gdje su gosti u jednom trenutku napustili parket, no na koncu su se ipak vratili i časno se oprostili od ove natjecateljske sezone.

Kontrolor suđenja: Edi Šunjić

SQUARE: Zoran Primić, Antonio Noković, Matej Perović, Luka Tešija, Denis Totošković, Hrvoje Cvjetković, Maro Đuraš, Haron Džanković, Gordan Duvančić, Mirko Hrkać, Teo Turk, Mateo Kljunak, Dario Marinović, Lujo Jurišić, trener: Antun Bačić

CRNICA: Žarko Luketin, Wallysson Da Cruz Bandeira, Niko Škugor, Danjel Knežević, Paulo Katuša, Dragan Vuković, Bruno Žilić, Marinko Šamija, Antonio Perić, Nenad Knežić, Josip Radić, Jure Copić, Jakov Mudronja, Josip Jolić, trener: Mladen Perica-Štrla

STRIJELCI: 1:0 Hrkać (4′), 2:0 Marinović (6′), 2:1 ag-Primić (8′), 3:1 Marinović (20′), 4:1 Džanković (22′), 5:1 Turk (28′), 5:2 Žilić (32′), 5:3 Vuković (36′), 6:3 Turk (38′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Square 7 (5+2); Crnica 9 (6+3)

Đuraš (4′), Totošković (17′), Duvančić (34′) – SQUARE
Žilić (20′), Knežević (32′) – CRNICA

IGRAČ UTAKMICE: Dario Marinović (SQUARE)

Može biti slika sljedećeg: 5 ljudi, Ljudi igraju nogomet, osobe koje igraju nogomet i tekst

Već na isteku prve minute bilježimo prvu priliku domaćih kada Marinović nakon ubačaja iz kornera s desne strane puca za malo pored vratnice. U 4. minuti Square je poveo. Đuraš je iz kornera s lijeve strane ubacio na 12-ak metara za Hrkaća koji lijepo puca iz voleja, a lopta prolazi kroz obranu gostiju i završava u golu za 1:0. Minutu kasnije Totošković se našao u lijepoj prilici kada je primio loptu na 10-ak metara sam pred Luketinom, no puca visoko preko gola. U 6. minuti Square dolazi do povećanja prednosti. Iz obečavajućeg napada Crnice izrodila se polukontra domaćih, a u situaciji 2 na 2 udarac Džankovića s lijeve strane Luketin brani, no lopta se odbija do Marinovića koji iz prve zabija u nebranjen gol za 2:0. Gosti tada prelaze na igru s golmanom-igračem (Škugor), te nakon dugog kombiniranja praktički iz ničega dolaze do smanjenja zaostatka. Lopta je došla do Radića koji gotovo iz bezizlazne situacije iz mrtvog kuta šalje visoku loptu pred gol, a Primić nespretnom intervencijom odbija loptu u vlastitu mrežu za 2:1. Nedugo zatim mogli su gosti doći do izjednačenja, no Primić u dva navrata brani pokušaje Perića iz blizine. U 12. minuti bilježimo novu priliku gostiju. Kapetan Vuković je lijepo prošao po lijevoj strani i iz nezgodne pozicije gađao suprotni kut, no domaće spašava vratnica. Do kraja poluvremena izdvajamo još dobar udarac Žilića u 19. minuti koji nogom brani Primić, da bi u samoj završnici Square ipak došao do dva gola prednosti. Marinović je iznudio prekršaj na 9 metara od gola, te je sam preuzeo odgovornost iz slobodnog udarca i lijepo zabio za 3:1. No to nije bilo sve jer u posljednjoj sekundi prvog poluvremena inače vrlo nesigurni sudački dvojac dosuđuje šesti akumulirani prekršaj gostiju na vrataru Primiću, što je rezultiralo burnom reakcijom gostujuće momčadi i napuštanjem parketa. No ipak, trener Mladen Perica-Štrla vratio je svoje igrače na parket, a udarac Hrkaća s 10 metara pogađa vratnicu. Na odmor se tako otišlo s prednošću Squarea 3:1.

U nastavku Square vrlo brzo dolazi do novog zgoditka. Turk je po lijevoj strani proigrao Džankovića koji prizmenim udarcem pogađa suptorni kut vratara Luketina za 4:1. Suočeni s rezultatskim zaostatkom Šibenčani prelaze na igru s golmanom-igračem, no ne uspijevaju ozbiljnije zaprijetiti golu Primića, a u 28. minuti nakon osvojene lopte Turk duboko sa svoje polovice pogađa u nebranjen gol za velikih 5:1. U 32. minuti kod gostiju se budi nada kada udarac Žilića s 12-ak metara u polukontri uz slabu intervenciju Primića završava u golu za 5:2. U 35. minuti Primić je nakon jedne obrane pokušao iz svog kaznenog prostora zabiti preko cijelog terena u nebranjen gol, no greda spašava goste. Već u sljedećem napadu Crnica dolazi do novog zgoditka. Katuša je s desne strane odigrao na drugu vratnicu gdje Vuković zabija za 5:3. Sve dvojbe otklonjene su u 38. minuti kada Turk sa svoje polovice zabija u nebranjen gol gostiju za nedostižnih 6:3. Square je tako na koncu ostvario pobjedu za plasman u polufinale doigravanja, no susret je ovo o kojem će se zasigurno još mnogo pričati, ponajviše zbog burnog prvog poluvremena s kulminacijom na samom isteku vremena. Crnica se ovim porazom oprostila od ove sezone, dok Square nastavlja borbu za naslov prvaka Hrvatske gdje ih u polufinalu očekuje dvoboj protiv omiškog Olmissuma.

Može biti slika sljedećeg: 2 ljudi, Ljudi igraju košarku, ljudi igraju odbojku i tekst